Свьонтек знов перша

Підсумковий турнір WTA-2023

Беззаперечним тріумфом Іги Свьонтек завершився Підсумковий турнір WTA сезону-2023. Польська тенісистка у боротьбі за почесний трофей не залишила жодних шансів своїм конкуренткам. Іга здобула перемоги у всіх п’яти матчах турніру, не поступишись суперницям в жодному сеті. За підсумками турніру Свьонтек також повернула собі статус «Першої ракетки світу».

Підсумковий турнір WTA цього разу проводився у мексиканському місті Канкун. Вісім найкращих тенісисток сезону були розділені на 2 групи, у кожній з яких – по 4 тенісистки. У плей-офф виходили перші два місця. З Групи «Бакалар» до півфіналу пробилися Аріна Соболенко та Джессіка Пегула, з Групи «Четумаль» – Іга Свьонтек та Коко Гофф.
Неперевершеною у цих змаганнях була польська тенісистка Іга Свьонтек. Спочатку у груповому турнірі вона в суху обіграла всіх інших учасниць. Потім у півфіналі Свьонтек помстилася Аріні Соболенко, яка два місяці тому змістила Ігу з першої позиції Світового рейтингу WTA. Після цієї перемоги шлях до повернення польської тенісистки на вершину жіночого тенісного Олімпу було відкрито. У фіналі Іга Свьонтек не припустила навіть натяку на боротьбу з боку американської тенісистки Джессіки Пегули, віддавши суперниці лише один сет за весь матч. Для перемоги у головному матчі турніру Свьонтек знадобилося менше години часу. Неймовірний тріумф!
Завдяки цій перемозі Іга змістила Аріну Соболенко з першого рядка рейтингу WTA та завершила сезон першою ракеткою світу другий рік поспіль. Для Іги це перший титул Підсумкового турніру WTA у кар’єрі. Минулого року вона зупинилася на півфінальній стадії. Цього разу на змаганнях у Мексиці польська тенісистка впевнено виграла всі п’ять матчів, не віддавши жодної партії. З моменту запровадження такого формату 2003 року Свьонтек програла на турнірі найменшу кількість геймів (20), побивши рекорд Серени Вільямс (32), встановлений 2012 року.
Іще один цікавий факт. На змаганнях Підсумкового турніру у Мексиці Свьонтек отримала найбільші призові у своїй кар’єрі. Призові польської тенісистки склали $3,078,000, а загальний призовий фонд турніру становив $9,000,000.
Тепер у 22 роки Свьонтек у своєму тенісному резюме має перемоги на Ролан Гаррос (3 титули), US Open, Підсумковому турнірі WTA, а також змаганнях категорії WTA 1000 у Досі, Індіан-Веллсі, Маямі, Римі (2 титули) та Пекіні.
З турнірів Великого шолому Іга поки що не вигравала Australian Open (найкращий результат – півфінал) і Вімблдон (1/4 фіналу), також вона не перемагала на змаганнях WTA 1000 у Дубаї (фінал), Мадриді (фінал), Торонто/Монреалі (1/2 фіналу) та в Цинциннаті (1/2 фіналу). Загалом на її рахунку 17 титулів WTA різних категорій.