Світовий прогрес

На чемпіонаті світу з боротьби українська команда виборола шість нагород (0-1-5), продемонструвавши позитивну динаміку в порівнянні з минулорічною першістю планети.

На початку жовтня 2021 року «синьо-жовті» здобули три бронзові медалі (0-0-3), відзначившись в усіх видах змагальної програми. Вдруге поспіль на п’єдесталі пошани світового чемпіонату опинилася Олександра Хоменець, яка раніше була третьої на турнірі в Осло (Норвегія), а звітну першість в столиці Сербії українка завершила з другим результатом.
Олександра у ваговій категорії до 55 кг стартувала з впевненої перемоги над чемпіонкою Європи U-23 та бронзовою призеркою чемпіонату Європи Маріаною Драгутан з Молдови. Хоменець, до речі, на головному континентальному турнірі цього року також була другою. Але повернемося до Белграду, де на шляху до фінальної сутички наша дівчина перемогла Шушму Шокін (Індія) та Карлу Гонсалес (Канада). На жаль, у головному поєдинку українку розчарувала японка Маю Мукайда, яка взяла вже третю «золото» чемпіонату світу (2016, 2018, 2022). Не треба сумніватися, що основні звитяги Хоменець ще попереду, адже їй лише 19 років.
Більш досвідчена Аліна Грушина в Сербію приїхала у статусі чемпіонки Європи-2022, тому на медальний успіх у ваговій категорії до 57 кг ми розраховували небезпідставно. Українка поступилася на чвертьфінальній стадії, однак у втішному турнірі їй вдалося здобути дві перемоги, завдяки чому до континентального «золота» вдалося додати планетарну «бронзу». Нашу медальну картину в жіночій боротьбі доповнила Ілона Прокопевнюк (62 кг), яка посіла третє місце, однак це більш вагомий результат, аніж аналогічне досягнення на цьогорічній континентальній першості. Ілона повторила шлях Аліна, поступившись у чвертьфіналі, але потім вдалося двічі перемогти у додаткових сутичках.
В греко-римському сегменті світової першості бронзовими нагородами запам’яталися дебютант чоловічої збірної Андрій Кулик (72 кг) та неодноразовий призер чемпіонатів Європи U-23 Ярослав Фільчаков (82 кг)! Боротьба вільним стилем теж не стала для нас порожнім звуком. В ваговій категорії до 79 кг звичне «золото» взяв американець Джордан Барроуз, для якого це була вже шоста перемога на чемпіонатах світу. Подібними звитягами наразі не може похизуватися Василь Михайлов, адже він вперше у своїй кар’єрі здобув світову нагороду. Для початку довелося обмежитися третім місцем в Белграді. Шести п’єдесталів пошани нам вистачило, аби посісти 15-те місце в медальному заліку (важко бути високо без «золота»), який виграла команда США (7-6-2).