Шанси на фінал

Завершились матчі другого туру волейбольної Золотої Євроліги у чоловіків і у жінок. Всі команди провели по чотири поєдинки із шести, які належить відіграти в груповому турнірі. 100-відсотковий результат, чотири перемоги із чотирьох можливих, у жіночої збірної України. Українська чоловіча збірна в одному матчі поступилася.

ЖІНКИ

У першому матчі другого туру в австрійському Швехаті (і в третьому поєдинку у відборі загалом) суперницями збірної України (світовий рейтинг – 19) були команда Словаччини (рейтинг – 26). Словачки перед тим перемагали Азербайджан і Австрію, поступилися Хорватії. Українки йшли без поразок.
Загалом гра для наших дівчат склалася вдало. Лідерство і перемога в першому сеті. Більшу частину другого уже лідирували суперниці, але збірна України в кінці партії здійснила потужний ривок. Далі довести справу до перемоги у матчі перетворилося у справу техніки. Найрезультативнішою волейболісткою на майданчику стала догравальниця збірної України Олександра Міленко – 16 очок.
Збірна Австрії (рейтинг – 39), наступний наш суперник, перед зустріччю з українками ще не відчули смаку перемоги в турнірі. Але грали на домашньому майданчику і примусили нас трохи понервувати. Вигравши стартовий сет 25:22, українки поступалися в рахунку протягом другої партії, яку врятувати так і не вдалося. Потім в третьому сеті знову була гра «в одину половину майданчика». І ще раз понекрвували в заключній партії. Але все завершилося благополучно і українки мають чотири перемоги в чотирьох матчах нинішнього відбіркового турніру Золотої Євроліги. Найрезультативнішою волейболісткою на майданчику знову стала українська догравальниця Олександра Міленко з 26 очками.
Таким чином, після чотирьох матчів у жіночому турнірі без поразок виступають три збірні – Бельгії, Чехії та України. Ми маємо на одне очко менше, через його втрату зі Словенками (3:2). Проте, у всіх трьох збірних чудові шанси пробитися до фінального квартету, оскільки Україну відділяє від Хорватії, яка займає 5 місце, п’ять очок. А це означає, що лідерам достатньо виграти хоча б один з двох матчів, що залишилися, і завдання-мінімум, вихід до «Фіналу чотирьох» буде вирішено. Хоча й суперниці на фініші відбору – досить серйозні.
Жіночій збірній України належить зіграти ще з командами Чехії (рейтинг – 17) та Бельгії (рейтинг – 14).

ЧОЛОВІКИ

Чоловіча збірна Україна (рейтинг – 14) вже з командою Чехії (рейтинг – 18) зустрілася у третьому матчі відбору Золотої Євроліги і вперше зазнала поразки. Тут не варто звертати увагу на рейтинги. Якби наша збірна змогла зібратися в оптимальному стані (про причини докладно розповідали у минулому номері газети), то, безперечно була б зовсім інша гра. І, можливо, інший результат. Чехи до зустрічі з нами здобули три перемоги із «сухим» рахунком – 3:0. Ми перша команда наразі на цьому турнірі, яка змогла відібрати у них сет. На інше – об’єктивно, забракло класу. Найкращу результативність серед українців продемонстрував догравальник Дмитро Янчук – 16 очок.
У заключному матчі 2-го туру з одним із аутсайдерів відбору Золотої Ліги, який програв під нуль усі три попередні матчі, збірною Люксембургу (рейтинг – 75) для збірної України уже жодних питань не виникало. Звання найрезультативніших волейболістів у складі України здобули догравальник Євген Кісілюк та блокуючий Максим Дрозд – набрали по 11 очок.
Для української чоловічої команди перспективи потрапляння до четвірки найкращих у відбірковому турнірі складніші, ніж у дівчат. За два матчі до закінчення відбору, поки що ми треті. Але конкуренти підпирають. Дуже важливим буде наш наступний і передостанній матч в групі проти команди Португалії (рейтинг – 22). В разі перемоги шанси збірної України на «Фінал чотирьох» суттєво зростуть. Заключний для нас матч відбіркового турніру Золотої Євроліги для нас буде з Бельгією (рейтинг – 17).