Сенсація на старті

Огляд

У першому ж турі чемпіонської групи Першої ліги зафіксовано результат, який назвали сенсаційним – один із беззаперечних лідерів першості житомирське «Полісся» на своєму полі зазнав поразки від запорізького «Металургу». Це перша поразка житомирян у нинішньому сезоні. Ще один лідер, «Оболонь» (Київ), втратив очки у матчі з «Епіцентром» із Кам’янець-Подільська – 0:0.

Невдячна все-таки річ прогнози, особливо у футболі. Анонсуючи відновлення сезону в Першій лізі, «Вболівальник» висловив припущення, що у лідерів чемпіонської групи не буде жодних проблем у оформленні двох прямих путівок до вищого дивізіону українського футболу. А вже перший тур змагань на цій стадії показав, що не все може бути так однозначно. Тільки одна команда на той момент залишалася без поразок у всіх лігах чемпіонату України з футболу серед професіональних команд – це лідер Першої ліги «Полісся». І вже в стартовому матчі другого раунду на своєму полі «Полісся» перервало свою вражаючу серію. А на початку домашнього матчу з «Металургом» ніщо не віщувало житомирянам неприємностей. Вони відразу заволоділи ініціативою. Вже на 10-й хвилині у швидкій атаці Владислав Шаповал навісив у карний майданчик гостей і Будківський у притаманній йому манері головою спрямував м’яч у ворота «Металурга». Це був його десятий гол у нинішньому сезоні Першої ліги. Можливо, це розслабило господарів. А тут ще зазнав травми один із ключових гравців «Полісся» капітан команди Владислав Огіря. Гості чекали свого шансу на контратаку і дочекались. 21-річний нападник «Металурга» Олексій Сидоров просто банально втік від 38-річного захисника господарів Андрія Гітченка. З реалізацію виходу сам на сам проблем не виникло. І закіпіли пристрасті. Особливо у другому таймі. Призначення досить суперечливого пенальті у ворота господарів. Сидоров знову холоднокровно розібрався (це його уже 8 гол в сезоні). Був тоді суперечливий не призначений пенальті уже у ворота гостей. Атаки розгніваних чоловіків на арбітриню. Червона картка. Житомиряни мали шанс врятувати матч – завадили неточність у вирішальні моменти і блискуча гра кіпера запоріжців Назара Байди. До речі, теж 21 рік. Ми шукаємо здібних футболістів де завгодно, тільки не у себе.
Наставник Юрій Калитвинцев оцінив першу поразку у сезоні: «Перший тайм – дуже повільно, грали у білих рукавичках. Так команда-лідер грати не має права. У другому таймі додали агресії, останні 15 хвилин були такими, як я хочу бачити. Команда-лідер, команда з великою метою. І така команда має грати агресивно. Зробимо висновки, проблем немає, інформативний матч. Нічого страшного не сталося», – сказав Калитвинцев.
Звісно, ще нічого страшного, але після втрат очок лідерами їхні позиції вже не здаються такими недоторканими. Запоріжці, здобувши три очки, піднялися з п’ятого на четверте місце. Вони вже чотири виїзди поспіль не знають поразок на чужих полях (дві перемоги та дві нічиї з середини жовтня). Боротьба принаймні за право грати перехідний плей-офф до УПЛ (3–4 місця групи), мабуть точитиметься до останнього туру.
У групі вибування особливих несподіванок у стартовому турі не сталося.

ДРУГА ЛІГА
У Другій лізі з переможцем практично все ясно. Після розгромної перемоги над найближчим переслідувачем, «Ниві» (Бузова) не завадить, мабуть, і чудо напряму підвищитися у класі до Першої лиги. На друге місце і право позмагатися з передостанньою командою першолігової групи вибування претендентів вистачає. Загалом учасників змагань у Другій лізі в останній момент поменшало. З турніру знявся київський «Рубікон». Причина тривіальна – відсутність фінансування.
В останньому турі Другої ліги, повідомляє прес-служба ПФЛ, сталася ще одна подія, яку можна назвати унікальною. У матчі «Реал-Фарма» (Одеса) – «Нива» (Бузова) у складі одеситів цілий тайм відіграв футболіст Микола Лиховидов, якому на момент гри було… 57 років та 71 день! Це новий віковий рекорд Другої ліги ПФЛ. І, до речі, 155-й матч Лиховидова у змаганнях Другої ліги. Рецепт такого футбольного довголіття простий – Лиховидов Микола Іванович є президентом і власником ФК «Реал-Фарма». Ну, дай Бог йому здоров’я, що сам грає і надає можливість іншим.

ПЕРСПЕКТИВИ ЛІГ
За інформацією ТаТоТаке, з нового сезону до чемпіонату Першої ліги готові повернутися низка команд, які припинили виступи після повномасштабного вторгнення росії.
Повідомляється, що документи на атестацію відправили «Агробізнес» (Волочиськ), «Лівий берег» (Київ), ВПК-Агро (Дніпропетровська область), «Поділля» (Хмельницький) та «Вікторія» (Сумська область). Раніше клубам, які припинили виступи через війну, обіцяли зберегти місце у Першій лізі.
Крім того, до Другої ліги можуть заявитись «Тростянець», «Любомир» (Ставище), «Скала» (Стрий), «Локомотив» (Київська область).

ПЕРША ЛІГА НА ТБ
Телеканал XSPORT офіційно став телевізійним партнером ПФЛ України, яка проводить організацію змагань Першої і Другої ліг української першості. ПФЛ уклала партнерську угоду про трансляцію матчів другого етапу Першої ліги (чемпіонської групи) з телеканалами XSPORT. Нагадаємо в чемпіонській групі за вихід до вищого дивізіону змагаються «Оболонь» (Київ), «Полісся» (Житомир), «ЛНЗ» (Черкаси), «Епіцентр» (Кам’янець-Подільский), «Карпати» (Львів), «Металург» (Запоріжжя), «Нива» (Тернопіль), «Кремінь» (Кременчук).

Андрій СМАЛЬКО

Перша ліга
Чемпіонська група
15-й тур
08.04.2023
«Нива» Т – «ЛНЗ» – 1:2.
Голи: Синегуб (90 автогол) – Нич (19), Лопирьонок (75).
«Епіцентр» – «Оболонь» – 0:0.
Вилучення: Мороз (57, «Оболонь»).
«Карпати» – «Кремінь» – 2:0.
Голи: Бобко (33), Тлумак (45).
09.04.2023
«Полісся» – «Металург» – 1:2.
Голи: Будківський (10) – Сидоров (33, 78).
Вилучення: Червак (90, «Полісся»).

Група на вибування
15-й тур
08.04.2023
«Чернігів» – «ФСК Маріуполь» – 2:1.
Голи: Сердюк (25, 90+6) – Доброхотов (86).
Вилучення: Ширай (81, «Чернігів»).
09.04.2023
«СК Полтава» – «Буковина» – 1:2.
Голи: Стрельцов (56) – Сергійчук (11), І. Скрипник (69).
Вилучення: Бужин (36, «СК Полтава»).
«Скорук» – «Діназ» – 3:0.
Голи: Шмигелський (3), Мігунов (29), Перебора (60).
«Гірник-Спорт» – «Прикарпаття» – 1:1.
Голи: Базаров (47) – Матушевський (78).

Друга ліга
11-й тур
07.04.2023
«Металург-2» – «Хуст Сіті» – 1:2.
Голи: Ковальский (90+3 з пенальті) – Павлич (36), Луців (79 з пенальті).
08.04.2023
«Звягель» – «Васт» – 2:0.
Голи: Аверьянов (37 з пенальті), Бамболя (62).
«Реал Фарма» – «Нива» Б – 0:4.
Голи: Сомов (23), Тименко (60), Семенець (66), Місюра (83).
«Нива» В – «Чайка» – 3:3.
Голи: Загорулько (10 з пенальті), О. Борячук (36), Швець (53) – Літовченко (33, 55), Махонін (90+2).