Ризики розв’язки

Перебіг подій у провідних європейських чемпіонатах поступово наближається до вирішального періоду, коли кожне здобуте очко, особливо у матчах з головними конкурентами, набуває «ваги золота», а кожне втрачене – несе ризик залишитися без поставленої мети. Минулого туру в трьох топових чемпіонатах відбулися поєдинки, в яких зустрічалися претенденти на найвищі нагороди: «Арсенал» – «Ліверпуль», «Реал – Атлетіко», «Інтер» – «Ювентус» (у двох матчах взяли участь гравці збірної України).

Українських вболівальників, окрім цього, не можуть не хвилювати додаткові ризики такого періоду безкомпромісної боротьби в чемпіонатах. Потреба будь-що досягнення необхідного результату вимагає абсолютної самовіддачі у кожному ігровому моменті, а це на тлі фізичної втоми, яка накопичується за сезон, підвищує ризик зазнати травми чи ушкодженнь. Йдеться про кадрові інтереси збірної України напередодні надважливих матчів плей-офф відбору до Євро-2024, до яких залишилося півтора місяці.

НАШІ ТРАВМИ
На жаль, минулого туру європейських топ-чемпіонатів ушкодження позначилися на двох ключових гравцях національної збірної – в Англії гравця «Арсеналу» Олександра Зінченка, в Іспанії футболіста «Жирони» Артема Довбика.
Артем Довбик пропустив домашній матч «Жирони» у 23-му турі Ла Ліги проти «Реал Сосьєдада». Український форвард був відсутній у заявці через травму.
Напередодні поєдинку футболіст відчув дискомфорт у коліні. Іспанське видання «Mundo Deportivo» взагалі повідомило, що в Артема Довбика травма меніска. Тому найкращий бомбардир «Жирони» більше може не зіграти у сезоні-2023/2024. Співчуваємо інтересам іспанського клубу, але для нас ще важливіше, що таким чином Довбик ризикував пропустити матчі плей-офф до Євро-2024 та навіть фінальну частини у Німеччині, якщо туди відбереться Україна.
На щастя тривога виявилася хибною. За інформацією український нападник дійсно відчував дискомфорт, але нові проведені тести виключили наявність серйозної травми. Якщо не станеться щось непередбачуване, то є висока ймовірність участі Довбика у матчі проти «Реала» у наступному турі Ла Ліги. Ще більш оптимістичним щодо перспектив Артема був головний тренер «Жирони» Мічел, який розповів, що ушкодження не є серйозним: «Травма Довбика зовсім незначна. Якби матч був, наприклад, у вівторок, то він міг би зіграти», – наголосив Мічел.
Сподіваємось, що так і є. Але сам факт, нехай незначного ушкодження, з кожним матчем підвищує ризик уже серйознішого рецидиву. Наступний матч у «Жирони» з «Реалом», в якому «берегти себе» просто неможливо. До першого матчу відбору до Євро-2024 Боснія і Герцеговина – Україна (21 березня) Артем Довбик в чемпіонаті Ла Ліги має зіграти ще 6 турів. Рівноцінної заміни Довбику у нашій збірній наразі немає.
В топовому матчі туру АПЛ «Арсенал» – «Ліверпуль» (3:1) «канонір» Олександр Зінченко з’явився у стартовому складі. Перший тайм відіграв добре. Тим більшим було здивування, коли у перерві матчу Олександр був замінений. Це викликало нехороші підозри про причину, які. на жаль виправдалися. Зінченка змушені були замінити через ушкодження.
Після завершення зустрічі головний тренер «Арсенала» Мікель Артета заявив, що Зінченка було замінено через повторне пошкодження литкового м’язу. Також коуч уточнив, що наразі рано робити прогнози про серйозність травми. Найгірше у цьому вердикті є визначення – «повторне». Рецидиви старих травм часто несуть загрозу значно довшого відновлення. На початку нинішнього року Олександр Зінченко вже перебував майже місяць в лазареті команди саме із таким діагнозом травми.
Сподіваємося, Олександру має поліпшити настрій впевнена перемога його «Арсенала» над одним із головних конкурентів. «Канононіри» залишаються у запеклій боротьбі з «Манчестер Сіті», «Ліверпулем», «Астон Віллою» і «Тотенгемом» за нагороди чемпіонату.

ІНШІ – БЕЗ ВТРАТ
На щастя, інші кандидати до збірної України благополучно для здоров’я відіграли в матчах минулого туру топ-чемпіонатів. Щоправда, з різним спортивним результатом.
Ще в одному топовому протистоянні минулого вікенду «Реал» Андрія Луніна у мадридському дербі не зумів зберегти переможний рахунок з «Атлетико». «Галактикос» пропустили м’яч у відповідь уже в компенсований час. Лунін знову вийшов в основі, здійснив кілька відмінних сейвів і, попри пропущений гол, отримав схвальну оцінку гри, зокрема, головного тренера Карло Анчелотті. Українець в «Реалі» наразі, схоже, відвоював для себе статус основного кіпера.
«Жирона» не скористалася через втрату «Реала» поліпшити своє становище у таблиці Ла Ліги. Без Довбика жиронці не змогли вразити ворота «Реал Сосьєдада» і задовольнилися нічиєю. Віктор Циганков віграв у матчі 80 хвилин і отримав посередню оцінку.
Роман Яремчук забив переможний м’яч за «Валенсію» проти «Альмерії». Тренер похвалив Романа. Хороший знак.
«Челсі» продовжує падіння в АПЛ. Домашня поразка від середняка «Вулвергемптона». Михайло Мудрик знову вийшов тільки на заміну на 72-й хвилині. Відзначився асистом з кутового.
Віталій Миколенко і Ілля Забарний звично відіграли весь матч за «Евертон» і «Борнмут» відповідно. Отримали непогані оцінки гри.
Юний Єгор Ярмолюк з «Брентфорда» збагатився 15-ма хвилинами гри проти грандового «Ман Сіті».
Українського дербі Серії А в матчі «Емполі» – «Дженоа» не відбулося. Руслан Малі новський за «Дженоа» (уже на контракті, який викуплено у «Марселя») відіграв перший тайм. Віктор Коваленко вийшов за «Емполі» на 71-й хвилині. Все закінчилося нульовим миром.