«Ренн» вдалось перемогти

1/16 фінала. Перші матчі

«Шахтар» у першому матчі 1/16 Ліги Європи здобув перемогу над французьким «Ренном». Перевага в один гол залишає реальні шанси для виходу до наступного раунду турніру.

16 лютого
«ШАХТАР» (Україна) – «РЕНН» (Франція) – 2:1 (2:0)
Голи: Криськів (11), Бондаренко (45+1, з пенальті) – Токо-Екамбі (59).
«Аякс»(Нідерланди) – «Уніон»(Німеччина) – 0:0.
«Барселона»(Іспанія) – «Манчестер Юнайтед»(Англія) – 2:2 (0:0).
Голи: Маркос Алонсо (50), Рафінья Діас (76) – Решфорд (52), Кунде (59, у свої ворота).
«Зальцбург»(Австрія) – «Рома»(Італія) – 1:0 (0:0).
Гол: Капальдо (88).
«Байєр»(Німеччина) – «Монако»(Франція) – 2:3 (0:1).
Голи: М. Діабі (48), Вірц (59) – Градецький (9, у свої ворота), Діатта (74), Дісасі (90+2).
«Ювентус»(Італія) – «Нант»(Франція) – 1:1 (1:0).
Голи: Влаховіч (13) – Блас (60).
«Севілья»(Іспанія) – ПСВ (Нідерланди) – 3:0 (1:0).
Голи: Ен-Несері (45+2), Окампос (50), Гудель (55).
«Спортінг»(Португалія) – «Мітьюлланд»(Данія) – 1:1 (0:0).
Голи: Коатес (90+4) – Ашур (77).

«Ренн» лише у нинішньому єврокубковому сезоні вже вдруге постає на шляху української команди. У груповому етапі Ліги Європи французи зуміли двічі мінімально переграти київське «Динамо» (2:1,1:0). І у черговому українсько-французському протистоянні букмекери-експерти віддавали перевагу нашому супернику. На те, очевидно, було дві причини. Перща – ігрова практика. Для гірників матч із «Ренном» став першим офіційним майже за три місяці – свою останню зустріч команда Ігора Йовічевича провела ще 23 листопада в чемпіонаті України. Чемпіонат Франції відновився вже давно. Друга причина скептису щодо шансів «Шахтаря» – кадрова. Якщо точніше – відсутність уже у його складі Михайла Мудрика, через якого значною мірою будувалась гра гірників, свого найкращого бомбардира у єврокубках – автора трьох голів у груповому раунді Ліги чемпіонів. Щоправда, «Ренн» з різних причин теж не зміг виставити оптимальний склад.
А в ігровому тонусі в команди намітився певний спад. В останніх чотирьох матчах чемпіонату Франції було три поразки.
І все ж це побічні обставини. Які, без сумніву, впливали на хід матчу, але головне було не це. Головним підгрунтям кінцевого успіху «Шахтаря» була грамотно обрана тактика їхнього тренера. Йовічевич поступився територією, але не ініціативою. Насичену оборону гірників французи здебільшого не могли здивувати оригінальністю і майстерністю своїх дій. А швидкі конратаки показали, що у «Ренна» в обороні «діри» є. І показали досить швидко. На одинадцятій хвилині матчу після помилки захисника лівим флангом атаки до штрафного майданчика увірвався Богдан Михайличенко (мовляв, я замість Мудрика), удар… Так, дещо пощастило. Від воротаря м’яч відскочив до Дмитра Криськіва – 1:0. Ця невдача додала нервозності діям оборонців суперника. Недолуга помилка в кінці першого тайму. Пенальті. З 11 метрів влучного удару завдав Артем Бондаренко.
У другому таймі «Шахтар» грав за результатом. Були шанси знов у контратаках. Переважно захищався. Одного разу воротар і оборонці не розібрались. Дозволили супернику забити з меж воротарського майданчика. Мінімальна перевага «Шахтаря» у рахунку збереглась до фінального свистка. Все буде вирішуватися у наступний четвер.