Приємна тенденція

Український «Прометей» продовжує перемагати в Єврокубку: п’ята звитяга у п’яти останніх матчах дозволила команді зі Слобожанського вийти на «срібну» сходинку своєї групи.

У другому колі регулярного чемпіонату наш колектив встиг перемогти представників Литви та Італії, але третій іспит вважався ще важчим, оскільки грати довелося в Туреччині, де вболівальники завжди палко підтримують своїх улюбленців. Раніше «Бурсаспор» вдома програв лише одного разу, а переважно вдавалося вигравати – чотири епізоди.
Друга неприємна новина для турецького клубу прийшла минулого тижня, коли відбулася гра з «Прометеєм». Підопічні Ронена Гінзбурга мінімально виграли три перші чверті, але перед останнім відрізком матчу перевага наших хлопців сягала лише шести очок. Дуже швидко господарі скоротили дистанцію, але влучний кидок здалеку Іссуфа Санона залишив нам позитивний баланс «+5» (78:73).
Однак проблеми до українського колективу все ж прийшли, причому в середині четвертої чверті ми вже «горіли» – 80:84. Добре, що у цю мить увімкнувся Ді Джей Стефенс, а вже на останній хвилині зустрічі в дуже нервовій ситуації, коли суперник мав «+1», Калеб Агада приніс нашій команді три бали (94:92). У суперника залишалося ще аж 35 секунд на відповідь, а ми сподівалися на надійну оборону. До небезпечного кидка «Бурсаспор» довів справу, але Давид Дубзинський схибив. Після цього «куля» залишила межі майданчика, причому судді не змогли визначити, у кого був останній дотик.
Повтор дозволив зрозуміти, що представники двох команд одночасно зачепили «кулю», тому справа дійшла до спірного м’яча… Його, на жаль, виграли господарі, тому ми були змушені знову захищатися, а вистояти залишалося 15 секунд. Вже перед фінальною сиреною на успіх сподівався Зак Аугуст, однак фантастично зіграв Джеймс Дікі, якому вдалося без фолу заблокувати спробу опонента. Однак маневр нашого хлопця був дуже ризикованим, адже інші судді цілком могли зафіксувати порушення правил. Після цього «куля» залишилася у турецької команди, проте за останні півтори секунди вони напрацювали лише на дуже важкий кидок здалеку Дерека Нідхама, коли м’яч навіть до кільця не долетів.
Тому фіксуємо звитягу українського клубу, який піднявся на другу сходинку групової класифікації, а лідеру ми поступаємося лише за загальною різницею м’ячів. На бажаній вершині знаходиться іспанський «Ховентут», з яким ми й зіграємо 1 лютого в столиці Латвії.