Примарні шанси

Другий груповий етап

Перший відрізок вирішального етапу відбору на чемпіонат світу-2023 чоловіча збірна України не провалила, бо наші хлопці насправді були близькими до позитивного результату, однак підсумком серпневої сесії все ж стали дві поразки у двох дуелях.

На початку липня ми завершили перший сегмент кваліфікації світової першості без особливих здобутків, запам’ятавшись лише третьою сходинкою в групі, а вище розташувалися Іспанія та Грузія. Північна Македонія тоді стала останньою, а перша трійка дружно перейшла на інший рівень, де в наш секстет також потрапили Італія, Ісландія та Нідерланди. Звісно, «оранжеві» вважалися відвертим аутсайдером, а інші п’ять команд, враховуючи Україну, претендували на перші три сходинки, які дозволять пройти у фінальну частину ЧС-2023.
Однак саме команда Айнарса Багатскіса перебувала у найскладнішій ситуації, маючи перед стартом всього одну перемогу. Вона не з неба впала, а прийшла за підсумками першого етапу, коли ми обмінялися люб’язностями з Грузією (83:88, 79:66) та двічі поступилися Іспанії (74:88, 76:77). Такі показники говорили, що помилятися нам майже заборонено, адже у шести зустрічах треба було перемагати п’ять разів чи чотири, якщо вірити у правильні варіанти в інших матчах… Зараз уже відомо, що саме на дивовижний збіг обставин ми повинні розраховувати надалі, оскільки дві гри в Ризі та Рейк’явіку «синьо-жовті» програли.
Домашню зустріч з Італією ми вже традиційно проводили в Латвії, коли букмекери віддавали перевагу гостям. Однак українці дуже організовано змогли провести першу половину дуелі, створивши передумови для перемоги. Але перспективні «+11» розтанули у третій чверті, коли італійці у важливі моменти гарно кидали здалеку, та й в загальному супернику вдалося підібрати ключики до нашої оборони. Останній відрізок гри ми почали непогано, тримаючись від опонента на відстані однієї результативної атаки (74:76). Та левову частку останньої чверті Італія провела впевненіше, зумівши поступово, без спурту, створити відчутну перевагу, коли ми кілька разів погано зіграли, маючи простір для вільних кидків. Тоді намагався взяти на себе ініціативу Святослав Михайлюк, однак представник заокеанського «Торонто» ніяк не міг влучити ні здалеку, ні з-під кільця, тому можна сказати, що гості без нервів довели справу до перемоги.
В Ісландії ми також невдало провели третю чверть, після чого вдалося дотягнути до овертайму, за що треба частково подякувати влучності Михайлюка, який певною мірою став лідером колективу. Та вже вирішальні п’ять хвилин гри краще провели ісландці, а нашу доленосну атаку за декілька секунд до сирени не зміг завершити саме Святослав, а потім здалеку не влучив Іван Ткаченко, коли мова йшла про кидок відчаю. Ця гра, як і попередня, показала, що довгоочікуване прибуття представників НБА не стало панацеєю. Олексій Лень з «Сакраменто» виглядав непереконливо, Михайлюк прокидався лише епізодично… На жаль, ці хлопці не стали чарівниками, але все одно хлопці потрібні для кадрової ротації перед континентальною першістю-2022, яка стартує 1 вересня. Про це ми будемо говорити окремо, а шанси на фінальну частину чемпіонату світу-2023 у нас знаходяться у площині теорії.

Савелій СТУС

Група L
24.08.2022
Україна – Італія – 89:97 (19:19, 26:15, 22:38, 22:25).
УКРАЇНА: Близнюк (9 + 6 підбирань), Герун (10 + 7 підбирань), Лукашов (10 + 7 підбирань + 6 передач), Лень (8), Михайлюк (11); Пустовий (10), Санон (8 + 5 передач), Ткаченко (8), Бобров (7), Сидоров (8), Войналович.
Головний тренер Айнарс Багатскіс.
27.08.2022
Ісландія – Україна – 91:88 ОТ (14:19, 22:22, 27:14, 17:25, 11:8).
УКРАЇНА: Зотов (12), Михайлюк (19 + 6 підбирань + 6 передач), Близнюк (10 + 8 підбирань), Бобров (11 + 6 підбирань), Лень (4); Ткаченко (10 + 9 підбирань), Пустовий (10), Лукашов (7), Герун (5), Крутоус, Войналович, Сидоров.
Головний тренер Айнарс Багатскіс.

Турнірне становище
1. Іспанія  11
2. Італія  11
3. Ісландія  10
4. Грузія  9
5. Україна  7
6. Нідерланди  6