Потужний початок

Дивізіон ІА

Збірна України з хокею розгромними перемогами долає суперників на турнірі чемпіонату світу в Дивізіоні ІВ, який триває у столиці Литві Вільнюсі. Українські хокеїсти здобули три перемоги поспіль із загальним рахунком – 21:0! По черзі були декласовані команди Естонії (8:0), Нідерландів (4:0) та Китаю (9:0).

Путівку у вищий за статусом Дивізіон ІА (другий за силою у світовому хокеї) отримає лише переможець групи. Востаннє Україна грала в ньому в сезоні-2017.
Минулого сезону нам це завадили зробити збірна Японії, залишивши українців на другій сходинці. У нинішньому турнірі комаді України залишалося зіграти ще два матчі – з Іспанією і Литвою. З іспанцями ми зіграли у середу, 1-го травня, коли цей номер газети уже було передано до друку. Але сумнівів у результаті цього протистояння на нашу користь практично немає. Занадто об’єктивно існує велика різниця у класі. А от заключний матч з господарами чемпіонату, збірною Литви, напевне стане вирішальним. Українські хокеїсти впевненою грою у попередніх матчах дарують нашим вболівальникам великий запас оптимізму щодо можливої розв’язки.
Матч Україна – Литва відбудеться у п’ятницю, 3 травня, о 19.30 за київським часом. Трансляція на «Суспільному» (регіональному)

КАДРОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ
Перед самісіньким стартом турніру збірна України визначила остаточний склад на чемпіонат світу-2024 з хокею серед чоловіків. Зміни у заявці української команди анонсували на сторінках Федерації хокею України.
З розширеного списку, оприлюдненого в березні, на підготовку до світової першості вирушили 30 хокеїстів. У такому складі підопічні Дмитра Христича провели чотири контрольні зустрічі: обіграли Китай, Литву та обмінялися перемогами з резервною командою Латвії.
Напередодні першого матчу чемпіонату світу ФХУ оголосила, що поза остаточною заявкою на турнір залишаться три хокеїсти: захисник Володимир Волков, форварди Михайло Сімчук та Ілля Коренчук.
У двох останніх спарингах Волков та Коренчук відзначалися результативними діями на користь української команди: захисник віддав асист у поєдинку з Китаєм (9:0), а нападник закинув шайбу та відзначився гольовою передачею проти Литви (5:2).
Саме Коренчук на ЧС-2023 розділив з Даніїлом Трахтом звання найбільш забивного хокеїста України – шість голів, до яких форвард додав чотири результативні передачі.
Також не виступатиме на чемпіонаті захисник Артур Чолач. Захисник, який провів сезон в американському «Су-Фолс Стемпід», не загравався в товариських матчах і вибув через ушкодження плеча.
Остаточна заявка України на чемпіонат світу-2024 відтак складається з 26 хокеїстів. На матч можливо заявити 22 гравців: чотири ланки польових гравців та двох воротарів.

УКРАЇНА – ЕСТОНІЯ – 8:0
Збірна України стартувала на чемпіонаті світу в дивізіоні 1В зі впевненої перемоги.
Як то зазвичай буває на стартах турнірів такого рангу, початок зустрічі вийшов доволі нервовим. Естонці вже на другій хвилині зустрічі опинилися в меншості, але розіграти зайвого нашій команді не вдалося. Українці начебто й затисли суперників біля їх воріт, але дійсно гострих моментів у цьому відрізку не створили. А трохи згодом збірна Естонії мала всі шанси повести в рахунку. То Роберт Рооба зі своєї улюбленої позиції, з лівого кола для вкидання кидав у дальній верхній кут, але влучив у поперечину. Шайба летіла з такою швидкістю, що суддям, аби переконатися у власній правоті, навіть довелося переглядати відео.
Зрештою, в другій половині періоду перевага збірної України була вже великою і шайба Олександра Пересунька після влучного кидка з середньої відстані стала логічним вислідом цієї домінації. До перерви українці втратили кілька нагод збільшити перевагу. Закріпити успіх нашим хокеїстам вдалося на старті другого періоду, під час гри в більшості. То Станіслав Садовіков замкнув з п’ятака передачу з-за воріт Віталія Ляльки. Не встигли естонці оговтатися, як уже Андрій Денискін на п’ятаку вдало скоригував політ шайби після кидка Євгена Ратушного. Коли ж Данило Трахт трохи згодом замкнув передачу Пересунька з-за воріт, долю зустрічі було фактично вирішено. У третьому ж періоді наші хокеїсти закинули на куражі ще чотири шайби, одна красивіша за іншу.

УКРАЇНА – НІДЕРЛАНДИ – 4:0
Збірна України здобула другу перемогу на чемпіонаті світу в дивізіоні 1В. У матчі, який на півгодини переривався через пошкодження льодової поверхні, наші хокеїсти всуху перемогли нідерландців.
У цьому матчі тренери нашої команди вирішили дати перепочинок нападникові Данилові Трахту, котрий закинув голландцям чотири шайби в матчі торішнього чемпіонату світу. Власне, за відсутності нападника, який у стартовому поєдинку проти естонців грав у першій п’ятірці, були проведені відчутні зміни у кожній з ланок, найпомітніша з яких – у напад повернувся Олексій Янішевський, гравець, який до сезону-2023/2024 грав лише на позиції форварда, але в ході попереднього чемпіонату України переквалфікувався в оборонця і в цьому статусі й повернувся після чотирирічної перерви в збірну. Тепер Олексієві знову довелося згадати старі навички.
На відміну від попередньої, цю гру наші хокеїсти розпочали в’яло і відкрили рахунок лише в середині періоду, коли дальнім кидком у більшості ворота суперників вразив Пилип Пангелов-Юлдашев. Після того гра стала жвавішою. Аж до миті, поки в зустрічі не виникла майже півгодинна пауза, пов’язана з пошкодженням льодової поверхні. В принципі, представники українського чемпіонату звикли грати в умовах непередбачуваних пауз, пов’язаних з повітряними тривогами, так що ця їх сильно не спантеличила. Різниця полягає в тому, що вдома в схожих обставинах після догравання періоду нова 20-хвилинка розпочинається практично відразу. На чемпіонаті світу регламентована пауза була за графіком і це трохи вплинуло на азартність в діях найперше наших хокеїстів. У першому періоді вони зусиллями Ігоря Мережка ще подвоїли превагу, а в другому, відчуваючи власну ігрову вищість, діяли без особливої агресії.
Врешті, зустріч завершилася перемогою українців 4:0.

УКРАЇНА – КИТАЙ – 9:0
Збірна України здобула третю поспіль суху перемогу на чемпіонаті світу в дивізіоні 1В.
На матч проти команди, яка після двох турів мала однаковий доробок, українці вийшли максимально сконцентрованими. І хоч всього тиждень тому наші хокеїсти розгромили китайців, які грали тим же складом, 9:0 у товариському матчі в Каунасі, ні тренерів, ні хокеїстів це не розхолоджувало. Додатковим позитивом стало повернення до складу Данила Трахта, котрий пропускав попередній матч проти збірної Нідерландів через невелике пошкодження.
Початок розгрому поклала швидка шайба капітана Ігоря Мережка, котрий таким чином поздоровив себе з
26-річчям. Далі Олександр Пересунько закинув у фірмовому для себе стилі, реалізувавши вихід один на один з воротарем після перехоплення Олексія Дахновського. Коли ж партнер Олексія за парою в обороні Пилип Пангелов-Юлдашев коронним кидком з лівого кола для вкидання забив утретє, стало зрозуміло, що збірна України може навіть перевершити результат товариського матчу.
До перерви Олексій Ворона закинув ще раз, а невдовзі після поновлення гри свою першу шайбу на турнірі закинув Віталій Лялька. Такий переконливий старт подіяв на наших хокеїстів заспокійливо і надалі вони діяли не так агресивно. Але це позначилося лише на результативності – закидали наші хокеїсти вже не так часто. Головною інтригою рештки зустрічі залишалися два питання: чи зможуть українці переступити межу в десять шайб і чи зможе Захарченко завершити другий поспіль поєдинок чемпіонату світу шатаутом.
В підсумку вдалося друге, а до першого забракло одного голу.