Поразки лідерів, перемоги аутсайдерів

Неповноцінна ігрова сесія в нижчих дивізіонах українського футболу відзначилася несподіваними поразками фаворитів та результативною грою команд, які розчаровували на старті сезону.

ПОЛТАВСЬКІ ПРИСТРАСТІ
Позаминулого тижня одразу кілька ігор Першої ліги довелося переривати через повітряні тривоги, а минулий вікенд взагалі пройшов без одного матчу, що пов’язано з війною. Не змогли провести очну зустріч «Скорук» та «Металург». Колектив з Томаківки, а це Дніпропетровська область, домашні матчі проводить за «Славутич-Арені» в Запоріжжі, яке останніми днями постійно перебуває під обстрілами з боку скажених росіян. Тому, аби не ризикувати, «Скорук» звернувся з проханням про перенесення зустрічі, з чим погодився «Металург». Спільне рішення клубів підтримала Професійна футбольна ліга, яка пізніше визначить, коли відбудеться матч.
За таких умов «Оболонь» могла ще відчутніше втекти від «металургів» у турнірній таблиці, однак столичний колектив несподівано поступився в Горішніх Плавнях. «Гірник-Спорт» на той час йшов без перемог, однак це лише за підсумками двох дуелей, а третій поєдинок дозволив записати в турнірну таблицю перший тріумф. Перший крок до трьох очок господарі поля зробили в середині першого тайму, хоча точніше буде говорити, що гості самі поставили себе в незручне становище. В простій ситуації помилився захисник Дмитро Фатєєв, який хотів вибити «кулю», але влучив по нозі суперника, коли постраждав Владислав Горбаченко. А за кілька секунд постраждала уся «Оболонь», адже Артем Сьомка з одинадцяти метрів вдарив бездоганно.
Після перерви успіх команді Ігоря Жабченко принесла подача від кутового прапорця. Зі спробою Данила Хондака на дальній штанзі впорався воротар «Оболоні» Артем Кичак, але миттєво на добиванні зіграв Владислав Шинкаренко, який лише кілька хвилин тому з’явився на полі з лави для запасних. У гостей за 90 хвилин було достатньо шансів для взяття воріт, однак реалізація гольових моментів виявилася на нульовому рівні. Тому про велику проблему киян говорити не варто, але певні висновки наставник Валерій Іващенко повинен зробити.
Після звітної зустрічі знову хочеться запитати: яким чином «Гірник-Спорт» у попередньому турі програв кременчуцьким хлопцям з рахунком 0:7? Тим паче що й «Кремінь», як виявилося, не дуже потужний… Здогадки з цього приводу є, але за руку ми нікого не впіймали, тому доведеться ту гру представників Полтавської області (4-й тур) залишити в минулому, а займатися цим повинні інші структури, пов’язані з дисципліною, етикою та чесною грою…

РЕЗУЛЬТАТИВНИЙ ДИРЕКТОР
Краще повернемося до сьогодення, аби відзначити ще одне дербі Полтавської області. Саме у цій грі відбулася анонсована поразка команди з Кременчука, а «Полтава» здобула першу перемогу у поточній першості. Вчорашній аутсайдер Першої ліги одну результативну атаку провів перед антрактом, коли чудово до воріт суперника пройшов Євген Стрельцов, а потім Богдан Бичков бездоганно прострілив на Дмитра Щербака. Друге взяття воріт теж зробили наші нові знайомі, але вже без Бичкова. Стрімко до володінь голкіпера Данила Єрмолова пройшов Щербак, а влучним ударом відзначився Стрельцов.
Таким чином «Полтава» взяла перші очки, а в нижчих дивізіонах нашого футболу більше немає колективів без набраних балів. Однак клуби, які ще жодного разу не перемагали, залишаються. В групі Б Першої ліги це «Скорук», а от в іншому октеті ще не вигравали представники Маріуполя та Чернівців, які невдало провели й останні матчі.
Не захотіли йти разом з цими командами тернопільська «Нива» та «Діназ». Тернопільський колектив подолав саме «ФСК Маріуполь», а хлопці з Київської області вдало відвідали Івано-Франківськ. Цікаво, що майже увесь другий тайм «Діназ» грав у меншості, а змусив своїх партнерів додатково працювати Станіслав Мораренко. Ще в першому таймі він збив Василя Цюцюру, а на початку другого тайму на газоні опинився Максим Соловйов, тому арбітр усе зробив правильно, коли двічі показав Станіславу жовту картку.
Гостям пощастило, що на той момент вони вже мали гольову перевагу, яку для своєї команди створив Сергій Старенький. Досвідчений півзахисник працює не лише на футбольному полі, а й в менеджменті, обіймаючи посаду директора клубу. Гол став подарунком для Сергія, який 20 вересня відзначив 38-й день народження. Результативну передачу, до речі, віддав Мораренко. Півзахисник тоді ще не здогадувався, що грати йому залишилося лише чотири хвилини, однак вдесятьох гості втримали перемогу.

РЕЗУЛЬТАТИВНИЙ ПРЕЗИДЕНТ
Головною сенсацією туру стала поразка «Карпат»! Львівський колектив на рідній «Україні» сам створив несподіванку, не зумівши реалізувати кілька чудових нагод для взяття воріт. Також «зелено-білі» погано попрацювати біля своїх воріт, чим скористався «Епіцентр». На початку зустрічі воротар «Карпат» Роман Льопка подарував «кулю» Максиму Гірному, а той фантастично пробив з-за меж штрафної площі! Ще до перерви помилки припустився захисник Дмитро Махнєв, який у простій ситуації біля своїх воріт збив суперника – впав Барбоса Да Сілва Клоудіней. Пенальті реалізував Гірний, а потім бездоганно на лінії воріт працював голкіпер Сергій Чернобай.
«Карпати» під керівництвом Андрія Тлумака вперше втратили очки, а «Епіцентр», де тренером працює інший відомий в минулому український футболіст Сергій Нагорняк, наздогнав і навіть перегнав конкурента. Треба відзначити, що у Першій та Другій лігах нашого футболу за рівної кількості очок перевагу має колектив з кращими показниками в особистих зустрічах. В українській Прем’єр-лізі також працює це правило.
Варто відзначити й дивну солідарність команд у формуванні результату, адже в семи іграх Першої ліги шість разів фіксувався рахунок 2:0. У Другій лізі треба відзначити дебютні перемоги «Ниви» та колективу «Реал Фарма , причому у складі вінницької команди голом відзначився 29-річний Артур Загорулько, який виходить на футбольне поле і також обіймає посаду президента клубу.