«Помаранчевий» стиль

1/8 фіналу

Перша гра на стадії 1/8 фіналу звітного чемпіонату світу принесла успіх нідерландській команді, яка не без труднощів переграла американських футболістів.

3 грудня
НІДЕРЛАНДИ – США – 3:1 (2:0)
Голи: Депай (10), Блінд (45+1), Х. Райт (76), Думфріс (81).

Збірна США, варто сказати відверто, за підсумками групового етапу досягла реальної мети. Якщо врахувати, що сперечатися довелося з Англією, Іраном та Уельсом, то вихід підопічних Грегга Берголтера в наступний раунд не був сюрпризом. При цьому навряд чи варто говорити, що американці переважали конкурентів схожого рівня, а саме таким формулюванням треба характеризувати іранців та валлійців. Також доведеться відзначити, що аутсайдер звітної зустрічі став одним з найслабших учасників 1/8 фіналу.
Цей висновок виник ще після сумної гри з Уельсом, яку американці цілком могли виграти, однак незадовго до завершення зустрічі суперник напрацював на пенальті. Після цього вже з авторитетними британцями збірна США також страждала 90 хвилин, коли був зафіксований закономірний результат – 0:0. Після цього доленосну зустріч з Іраном вдалося виграти (1:0), але за якістю гри азійський колектив сподобався більше, та йому не вдалося скористатися гольовими моментами.
Тому здавалося, що 3 грудня команди не потішать наступальним футболом. Ну, може, нідерландці щось покажуть, а американці ж точно на подібні подвиги не здатні… Виявилося, що здатні! Чому збірна США у попередніх матчах без особливого ентузіазму йшла на чужу половину поля? Бо потреби не було, адже жодного разу колектив не перебував у положенні, коли треба відіграватися. А в 1/8 фіналу така необхідність виникла.
Досить швидко «помаранчеві» забили перший м’яч, а перед перервою їх перевага подвоїлась, причому голи майже не відрізнялися один від одного. З правого краю атаки якісно прострілював Дензел Думфріс, а його передачами скористалися Мемфіс Депай та Дейлі Блінд. Для Депая, до речі, це був 43-й гол у футболці національної збірної. За цим показником форвард обійшов Клаас-Яна Хунтелаара, а вище розташовується лише Робін Ван Персі – 50 голів.
Американці активізувалися ще після першої невдачі, а в другому таймі команда Берголтера насправді була близькою до успіху, однак дуже небезпечні удари Хаджі Райта, Тімоті Веа, Крістіана Пулішича та Уокера Ціммермана не стали результативними. Лише цей перелік дозволяє зрозуміти, що номінальні гості могли не обмежитися одним голом!
А забив все ж Райт, причому форвард випадково вразив ворота, коли просто підставив ногу під простріл Пулішича, а «куля» неймовірним чином перелетіла захисника й голкіпера, але не ворота.
Мінімальна перевага – це гарантія напруженої кінцівки, проте нідерландці встигли уникнути зайвого нервового напруження. Допомогли це зробити Блінд та Думфріс, які цього разу помінялися ролями. Збірна Нідерландів виграла, проте ця команда повинна грати краще, якщо планує в наступній грі подолати міцних аргентинців. А команда США лише за підсумками 1/8 фіналу залишила хороше враження, реабілітувавшись після трьох безбарвних зустрічей.