Подвійна мета

Чемпіонат світу з водних видів з 2 до 18 лютого проходить у місті Доха (Катар).Ці змагання мають подвійний «призовий фонд» – окрім престижних титулів, впродовж 17 днів його учасники розіграють 75 комплектів нагород, на чемпіонаті продовжується розігрування ліцензій на майбутню Олімпіаду у Парижі. Для низки українських атлетів, які беруть участь у цьому турнірі, кваліфікація на Олімпійські ігри-2024 залишається актуальним питанням.

Під час чемпіонату світу відбудуться змагання в шести водних дисциплінах: стрибках в воду, артистичному плаванні, хайдайвінгу, плаванні, плаванні на відкритій воді та водному поло. Першими розпочали змагання представниці артистичного плавання та стрибуни у воду. У збірної України в обох цих дисциплінах вже є досягнення.

АРТИСТИЧНЕ ПЛАВАННЯ
Першу нагороду на турнірі для України здобули наші синхроністки. У кваліфікації акробатичної програми українки отримали 243.2134 бала та з другого місця пробились до фіналу цієї дисципліни. У фіналі українські русалки здобули срібну нагороду. Українки набрали 243,3167 бали, що забезпечило срібну медаль у цьому виді змагань. Збірну України представляли вісім артистичних плавчинь: Марина та Владислава Алексіїви, Марта Фєдіна, Олександра Горецька, Вероніка Гришко, Дарія Мошинська, Анастасія Шмоніна, Валерія Тищенко.
Ця медаль стала 25-ю у доробку наших синхроністок за всю історію виступів на чемпіонатах світу. Україна здобуває нагороди у цій дисципліні на світових першостях з 2013 року, найкращий результат показали у 2021-му – дві золоті медалі та п’ять срібних.
Переможцем змагань чемпіонату світу-2024 серед синхроністок в акробатичній програмі стала збірна Китаю, яка набрала 244,1767 бала. Медальний п’єдестал замкнули спортсменки зі США.
ЧС-2024. Акробатична
програма (фінал)
1. Китай 44.1767 бала
2. Україна 243.2134
3. США 242.2300
Змагання з артистичного плавання, під час яких будуть розіграні 11 комплектів медалей, відбуваються з 2 по 10 лютого. Українки не братимуть участі в індивідуальних змаганнях і поборються за п’ять комплектів нагород у дуетах та командах.
ЧС-2024. Артистичне плавання. Змагання за участю України:
8 лютого. Групи, довільна програма (попередній етап)
8 лютого. Дуети, довільна програма (фінал)
9 лютого. Групи, довільна програма (фінал).

СТРИБКИ У ВОДУ
Першими боротьбу за нагороди, а також ліцензії на Олімпійські ігри-2024, на чемпіонаті світу-2024 з водних видів розпочали представники стрибків у воду. Стрибуни у воду змагатимуться з 2 до 10 лютого у 13 видах програми.
Склад збірної України зі стрибків у воду на ЧС-2024:
Чоловіки: Олексій Середа, Кирило Азаров, Кірілл Болюх, Олег Колодій, Данило Коновалов, Євген Науменко
Жінки: Ксенія Байло, Софія Лискун, Анна Письменська, Вікторія Кесарь, Каріна Глижіна
Збірна України зі стрибків у воду ще не виборола медалей, але вже здобула додаткові дві ліцензії на Олімпіаду в Парижі. Таким чином ми маємо уже 4 олімпійських ліцензій. Перед цими змаганнями українці вже володіли двома ліцензіями за підсумками чемпіонату світу-2023 в Япо-нії на 10-метровій чоловічій вишці (Олексій Середа і Кирило Болюх в одиночних та синхронних стрибках).
У кваліфікації у жіночих стрибках із 10-метрової вежі виступали дві українки – 21-річна Софія Лискун та 14-річна Карина Глижина. Для відбору на Олімпіаду, згідно з правилами, українкам потрібно було потрапити до топ-12 найкращих атлеток серед тих, хто раніше не гарантував собі ліцензію. У кваліфікації Лискун показала 14-й результат, що виявилося достатнім для відбору до Ігор в Парижі. Глижина завершила відбір 28-ю. У фіналі Софія Лискун була 17-а.
Ще одну ліцензію для України на Олімпіаду-2024 в синхронних стрибках у воду здобула пара Олега Колодія й Данила Коновалова, які змагалися у синхронних стрибках з 3-метрового трампліна. На Олімпіаду-2024 відбиралися чотири найкращі тандеми, які досі не здобували олімпійських ліцензій. За сумою шести стрибків Колодій та Коновалов посіли шосте місце із доробком у 363.12 бала. Це дозволило українському тандему ввійти до топ-4 пар, які відібралися на Олімпіаду.

ЧС-2024. Синхронні стрибки.
Чоловіки. Трамплін, 3 м
1. Ван Цзюнуань /
Лун Даої (Китай) 442.41 бала
2. Лоренцо Марсалья /
Джованні Точчі (Італія) 384.24
3. Адріан Абадія /
Ніколас Гарсія (Іспанія) 383.28
…6. Олег Колодій / Данило Коновалов (Україна) 363.12

Данило Коновалов також представляв Україну у стрибках з 1-метрового трампліна серед чоловіків. Він вийшов до фіналу, де посів 8-ме місце. Ще один українець Кирило Азаров став 17-м. Для 16-річного Азарова це був дебютний чемпіонат світу серед дорослих.

ЧС-2024. Стрибки у воду. Змагання за участю
України:
8 лютого. Трамплін 3 м, жінки (попередній етап)
Вишка синхрон, чоловіки (фінал)
9 лютого. Трамплін 3 м, жінки (півфінал)
Вишка, чоловіки (попередній етап)
Трамплін 3 м, жінки (фінал)
10 лютого. Вишка, чоловіки (півфінал)
Трамплін 3 м синхрон мікс (фінал)
Вишка, чоловіки (фінал).

ПЛАВАННЯ
Завершуватимуть програму змагань на світовій першості представники плавання. Впродовж восьми днів, з 11 до 18 лютого, буде розіграно 42 комплекти нагород у басейні Aspire Dome. У Катарі Україну представлятимуть 6 плавців.
Склад збірної України з плавання на ЧМ-2024: Михайло Романчук, Олександр Желтяков, Владислав Бухов, Вадим Науменко, Денис Кесіль, Максим Овчінніков.

ДО РЕЧІ
Наразі в України загалом уже 66 здобутих ліцензій на Олімпіаду-2024:
18 ліцензій – футбол
8 ліцензій – легка атлетика
по 7 ліцензій – веслування, художня гімнастика
6 ліцензій – спортивна гімнастика
5 ліцензій – стрільба
по 4 ліцензії – плавання, стрибки у воду
по 2 ліцензії – велоспорт, боротьба
по 1 ліцензії – бокс, фехтування, сучасне п’ятиборство.

Андрій СМАЛЬКО