Подарунок для найслабшого

12-й тур

Одинадцять матчів довелося провести одеському колективу, щоби зафіксувати важливий перший виграш у поточній першості, а також по три очки взяли інші аутсайдери елітного дивізіону – «Львів» та «Кривбас».

9 листопада
«КОЛОС» (Ковалівка) – «ДНІПРО-1» – 1:3 (1:2)
Голи: Довбик (5, з пенальті, 36, 77), Мілько (31, з пенальті).
«КРИВБАС» (Кривий Ріг) – «ВОРСКЛА» (Полтава) – 1:0 (0:0)
Гол: Капіч (50, з пенальті).
Вилучення: Понєдєльнік (29, серйозне ігрове порушення), Сефері (38, друге попередження), Марлісон (54, жорстока поведінка).
На 6-й хвилині Хомченовський не реалізував пенальті (воротар).
«ВЕРЕС» (Рівне) – «ШАХТАР» (Донецьк) – 0:2 (0:1)
Голи: Мудрик (30, з пенальті), Криськів (65).
10 листопада
«МИНАЙ» – «ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – 0:1 (0:1)
Вилучення: Джеймс (71, друге попередження).
«ЛЬВІВ» – «РУХ» (Львів) – 2:1 (2:0)
Голи: Бугай (10), Крушинський (32), Соломон-Отабор (49).
Вилучення: Бойчук (46, використання образливих слів).
«ДИНАМО» (Київ) – «ОЛЕКСАНДРІЯ» – 3:1 (1:0)
Голи: Буяльський (10), Лонвейк (73), Шепелєв (88), Шулянський (90+1).

АУТСАЙДЕРИ
Перед 12-м туром Прем’єр-ліги без перемог йшли тільки «Інгулець» та «Чорноморець». Представники Кіровоградської області минулого вівторка сенсаційно здолали «Зорю», а підопічні Романа Григорчука зламали ганебну традицію у протистоянні з непереконливою командою Володимира Шарана. Колективи цих наставників, на жаль, не відзначаються яскравою грою, що й доводять їхні позиції в турнірній таблиці, а коли зустрічаються такі бригади, то варто готуватися до дуже сумних 90 хвилин…
Підозри стали реальністю в четвер на «Минай-Арені», де команди грали з великим бажанням, однак вміння було занадто мало. Тому результатом страждань стали поодинокі гольові моменти. Та й вони виникали лише тоді, коли йшли удари з-за меж штрафної площі. Найближче до бажаного результату підійшов Максим Брагару, однак йому завадила поперечка, а з перспективним «пострілом» Валерія Рогозинського незадовго до завершення зустрічі впорався Дмитро Непогодов.
В такій ситуації справедливою була б нульова нічия, але фатальної помилки на перших хвилинах припустився Іван Трубочкін. Захисник відчайдушно хотів зупинити суперника, намагаючись зіграти обережно, однак Владислав Наумець виявився швидшим, тому Іван ногою зачепив не «кулю», а суперника. Анастасія Романюк без сумнівів призначила пенальті, а Ілля Путря впевнено забив з одинадцяти метрів. Цього акту гостям вистачило, аби відсвяткувати довгоочікувану перемогу.
Більш насиченим став матч, у якому «Кривбас» здобув несподівану перемогу над «Ворсклою», яка раніше переграла інших аутсайдерів – «Минай» та «Львів». Команді Юрія Вернидуба також допоміг пенальті, однак першою ідеальною можливістю для гола господарі поля не скористалися. На стартових хвилинах Віталій Романов зафіксував фол з боку Джоко Зайкова, який зачепив Назара Волошина. Повтор не дозволив зрозуміти, чи насправді захисник вдарив по нозі суперника. Однак пристрасні дебати не знадобилися, оскільки Дмитро Різник, скориставшись допомогою штанги, впорався з ударом Дмитра Хомченовського, який ще й на добиванні зіграв, однак воротар «Ворскли» й цього разу врятував свою команду.
Зате з приводу одинадцятиметрового вироку в другому таймі сумнівів не було. Роман Дебелко бив головою, а на шляху м’яча випадково виникла рука Сергія Яворського. Гравець полтавського колективу винен лише у тому, що зіграв необережно, розташувавши верхню кінцівку вище плеча, а це завжди пенальті. Хомченовський, звісно, на удар вже не претендував, а пенальті реалізував Ріфет Капіч. Подібний підсумок зустрічі здивував, оскільки ще в середині першої половини гри здалося, що «Кривбас» опинився в жахливому положенні…
Проблемою підопічних Вернидуба стало вилучення Андрія Понєдєльніка, котрий дуже грубо зіграв проти Владлена Юрченка. Однак Таулян Сефері незадовго до перерви захотів обдурити арбітра, намалювавши пенальті. Це дуже ризикований крок, коли у тебе вже є один «гірчичник»… Романов в епізоді розібрався правильно, виписавши симулянту другу жовту картку. Остаточно потопив «Ворсклу» ще один гравець атаки – Марлісон, який вже після завершення ігрового епізоду вдарив Євгена Банаду. Звісно, постраждав півзахисник криворізької команди мінімально, однак в таких епізодах лише наміру достатньо, аби гравець отримав червону картку. Романов про всяк випадок порадився з асистентом, який схилявся до жорстких санкцій, тому головний арбітр «дозволив» Марлісону достроково завершити матч.
Отак вже на початку другого тайму «Ворскла» опинилась у меншості, коли ще й рахунок не тішив. В складній ситуації полтавці все ж могли розраховувати на нічию і навіть перемогу, але для цього треба було моменти реалізовувати. Чудовий шанс спершу не використав Олександра Скляр, який з близької відстані вдарив вище воріт, а пізніше з небезпечними «пострілами» Юрченка та Василя Кравця впорався один з героїв зустрічі Богдан Сарнавський.
З перевагою в один м’яч та одного гравця свій матч завершив «Львів», який в принциповій дуелі переграв земляків. У складі гостьової команди вдалося знайти одразу двох «зрадників», які мимоволі дозволили команді Олег Дулуба перемогти. Дуже швидко двох помилок припустився досвідчений Юрій Паньків, який невпевнено зреагував на удар здалеку від Олександра Васильєва, а з гострого кута добив м’яч у ворота Владислав Бугай. Потім воротар невдало зіграв під час подачі від кутового прапорця, коли Паньків та м’яч стали паралельними прямими, а перетнувся з «кулею» у повітрі Богдан Крушинський.
Вже в другому таймі ганебним вчинком відзначився Богдан Бойчук, на якого розраховував Леонід Кучук, але креативний гравець залишив свою команду у меншості. Богдан після одного з рішень арбітра сказав Євгену Арановському кілька неприємних слів, причому не зупинило Бойчука й попередження, тому арбітру довелося одразу показати «оратору» пряму червону картку. Гості примудрилися в такій ситуації відіграти один гол, але уникнути поразки не вдалося. Влучний удар став результатом роботи Бренера Таллеса, однак м’яч на шляху до воріт випадково зачепив партнера, якого довелося визнати автором голу – Вів Ефоса Соломон-Отабор несподівано з’явився у головному розділі протоколу матчу.

ЛІДЕРИ
Усі зазначені результати дещо здивували, а прогнозовані перемоги в рамках 12-го туру української Прем’єр-ліги здобули фаворити першості з Дніпра, Донецька та Києва. Лідер чемпіонату вдало відвідав Ковалівку, де місцевий колектив не вражає. Досить важко зараз й команді Олександра Кучера, що продовжує грати двічі на тиждень. Однак невеликого кадрового потенціалу дніпровському колективу все ж вистачає, щоби здобувати перемоги на класі.
Хоча при цьому й суперники інколи допомагають, про що ми дізналися на перших хвилинах, коли Сергій Болбат без нагальної потреби порушив правила проти Валентина Рубчинського. Там ще поруч й Роман Гончаренко був, однак склалося враження, що суперника зачепив Сергій. З одинадцяти метрів усе зробив правильно Артем Довбик, хоча Євгену Волинцю не вистачило кількох сантиметрів, аби нейтралізувати загрозу. Болбат пізніше міг реабілітуватися, коли віддав передачу Сергію Мякушку, однак той з гострого кута не влучив у порожні ворота – лише штанга, нівелювавши й роботу Дениса Безбородько, який розпочав небезпечну атаку.
Господарі поля відігралися пізніше, також скориставшись ударом з одинадцяти метрів. Забив Вадим Мілько, а пенальті заробив Ніколай Золотов, простріл якого рукою зупинив Габріель Гомес. Бразилець примудрився одразу обома руками зачепити «кулю», тому у Віктора Копієвського не було вибору. Та гості ще до перерви вийшли вперед, відзначившись простим взяттям воріт: Олександр Піхальонок подав з лівого флангу, а на «другому поверсі» бездоганно зіграв Довбик. «Колос» міг врятувати гру, однак дуже небезпечну атаку невдало завершив Безбородько, після чого на іншій половині поля невтомний Довбик вразив порожні ворота, а допоміг нападнику Артем Громов.
Також з двома голами різниці перемогли «Шахтар» та «Динамо». «Гірникам» перший успіх приніс пенальті, призначений за фол Дмитра Кльоца проти Георгія Судакова, чим скористався Михайло Мудрик. Також приблизно з одинадцяти метрів забив Дмитро Криськів, однак це був ігровий момент, а асистував партнеру Тарас Степаненко.
Спокійну перемогу над міцним опонентом здобули й динамівці, які головні результативні кроки зробили по одному сценарію: передача з флангу на лінію штрафної площі, а далі йшов влучний удар. Забивали таким чином Віталій Буяльський та Джастін Лонвейк, а якісні передачі стабільно віддавав Віктор Циганков. Перед фінальним свистком голи Володимира Шепелєва та Артема Шулянського на загальну картину зустрічі не вплинули.
Окремо варто згадати дві ганебні помилки Дмитра Панчишина, який в другому таймі примудрився нагородити Циганкова жовтою карткою за симуляцію, коли його в штрафній площі «Олександрії» відверто поклав на газон Владислав Бабогло. А пізніше Владислав Ванат не менш відверто симулював, однак арбітр цей кричущий момент залишив без уваги. Чому так сталося? Бо у нападника вже було одне попередження, а у Панчишина не було сміливості, аби вилучити Ваната. Тієї сміливості не було й раніше, коли падав Циганков, тому помилився й рефері. Незадовільно.

Ігор КРОВНИЙ