Почин Мудрика

Огляд

Михайла Мудрика нарешті можна привітати з дебютною відзнакою в Англійській прем’єр-лізі. Гравець збірної України зробив першу результативну дію у складі «Челсі».

Головний тренер лондонського клубу нарешті наважився випустити Мудрика в основі матчу проти «Лестера» і не пожалкував. Михало про-вів хороший матч. А на 78 хвилині відзначився першою результативною дією в АПЛ – записав на свій рахунок асист. Причому Мудрик діяв у не зовсім притаманній йому манері, як ми звикли, у швидкісному прориві. Тут українець зіграв тактично грамотно і вивірено, коли вдало скинув головою м’яч під голевий удар своєму партнеру Матео Ковачичу. А перед тим Михайло міг стати і ледь не героєм матчу, відзначившись сам голом у ворота суперника. На заваді став VAR, зафіксувавши положення поза грою. З голами доведеться почекати. Головне, що почин зроблено. Тим більше, що команда Мудрика поступово набирає ходи. «Челсі» пермагає уже в своєму третьому матчі поспіль. У Олександра Зінченка і його команди все порядку. «Арсенал» не залишив жодних шансів «Фулхему», встановивши ще до перерви переможний рахунок 3:0. Зінченко вийшов у старті і відіграв 72 хвилини.
«Евертон» Віталія Миколенка здолав «Брентфорд» і залишив зону вильоту із ліги. Миколенко після хвороби провів на полі кілька хвилин компенсованого часу. Ілля Забарний ще не відновився після ушкодження, а його «Борнмут» несподівано здолав «Ліверпуль». Крім «Ліверпуля» із топів несподівано очки ще втратив «Манчестер Юнайтед».
Віктор Циганков досить швидко і впевнено адаптувався до іспанської Ла Ліги. У своїй «Жироні» він не безпідставно претендує на роль одного з лідерів команди. В матчі проти «Атлетико» Віктор знову з’явився в основі, був серед найкращих у своїй команді, але цього разу відзначитися не вдалося (у трьох попередніх матчах Циганков робив голеві передачі). Уже в компенсований час «Жирона» втратила можливість звести до нічиєї матч з одним із лідерів чемпіонату. Циганкова перед тим уже замінили. Лунін знову у запасі «Реала». Особливих несподіванок у черговому турі Ла Ліги не сталося.
У Франції відбулося українське дербі. «Марсель» Руслана Малиновського проти «Страсбурга» Едуарда Соболя. Щоправда, останній з’вився на полі лише у середині другого тайму. Руслан грав з перших хвилин. Попри те, що команди перебувають на різних полюсах турнірної таблиці матч вийшов досить напруженим і завершися бойовою нічиєю. Але «Марсель» ще у першому таймі залишився у меншості. В одному з голів взяв безпосередню участь Малиновський. З його потужним ударом зі штрафного воротар не впорався і партнер Руслана добив м’яч у ворота. Після цієї втрати очок «Марселю» залишається зосередиться на боротьбі за друге місце, а з ним і можливістю грати в групі Ліги чемпіонів.
В Італії «Спеція» Віктора Коваленка сотворила сенсацію, обіграши амбітний «Інтер». Коваленко вийшов на поле у середині другого тайму і заробив переможний для своєї команди пенальті. У цьому турі всі без винятку переслідувачі «Наполі» втратили очки. Чемпіонським намірам неаполітанців нічого не загрожує.
У Бундеслізі Дортмунд втратив очки і «Баварія» знову стає одноосібним лідером чемпіонату.

Чемпіонат світу-2026

ФІФА затвердила формат ЧС-2026

ФІФА офіційно затвердила формат чемпіонату світу 2026 року у Канаді, США та Мексиці. У турнірі братимуть участь 48 команд замість звичних 32.

Як і очікувалося, у ФІФА від формату із групами по три збірні відмовилися. Чемпіонат світу-2026 проведуть не з 8, як раніше, а із 12 групами по 4 команди. Це збільшить кількість матчів на мундіалі з 80 до 104. Плей-оф розпочинатиметься зі стадії 1/16 фіналу, куди вийдуть усі перші дві команди квартетів, а також 8 найкращих третіх місць.
Спочатку у ФІФА хотіли зробити групову стадію з 16 груп по три команди, де по дві найкращі з кожної відбиралися б у плей-оф. Але вирішено від цієї ідеї відмовитися через ризик втрати азарту у тріо в останньому турі.
Сумарно на Чемпіонаті світу-2026 буде проведено рекордні 104 матчі, а це призведе до того, що мундіаль стане найтривалішим в історії світового футболу – турнір триватиме 39 днів.