Спортивна газета "Вболівальник"

Після перерви

6-й тур

Після двотижневої паузи, яка принесла розчарування від результатів збірної України, повертаємось до своїх внутрішніх справ. 6-й тур чемпіонату УПЛ мав показати, хто і з якою користю зумів скористатися наданою перервою, а своїми результатами додати ясності в турнірну таблицю.

13 вересня
«ОБОЛОНЬ» (Київ) – «ОЛЕКСАНДРІЯ» – 0:0
14 вересня
«ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – «ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – 1:0 (0:0)
Гол: Пшеничнюк (90+3).
Вилучення: Мельничук (90+3).
«ЗОРЯ» (Луганськ) – «ДИНАМО» (Київ) – 0:2 (0:0)
Голи: Буяльський (67), Брагару (78).
«ШАХТАР» (Донецьк) – «КАРПАТИ» (Львів) – 5:2 (4:1)
Голи: Зубков (21), А. Бондаренко (29, 39, 65), Сікан (43) – Пілепенець (25), Чачуа (83).
15 вересня
«ВОРСКЛА» (Полтава) – «РУХ» (Львів) – 0:0
Вилучення: Скляр (38).
«ЛІВИЙ БЕРЕГ» (Київ) – «КРИВБАС» (Кривий Ріг) – 0:1 (0:0)
Гол: Задерака (81).
«ПОЛІССЯ» (Житомир) – «ВЕРЕС» (Рівне) – 2:1 (0:1)
Голи: Гуцуляк (50), Назаренко (58 з пенальті) – Гайдучик (6).
16 вересня
«КОЛОС» (Ковалівка) – ЛНЗ (Черкаси) – 1:1 (1:0)
Голи: Третьяков (10) – Момо (65).

У сенсі турнірного становища, варто відзначити, перші втрати очок в чемпіонаті «Олександрії». Єдиною командою, яка в цьому сезоні УПЛ продовжує рухатися без втрат залишилося «Динамо». Яке тепер за цим показником є одноосібним потенційним лідером турніру. За здобутими очками перше місце ще поділяли «Полісся» і «Олександрія». Але й тут можливі сутєві зміни, залежно, як «Динамо» зіграло пропущений матч з «Ворсклою» у середу, 18 вересня, що завершився після передачі цього номера до друку.
Загалом все більше турнірна таблиця виглядає ніби поділеною майже навпіл. Місця з 1-го по 9-е – команди, які за досвідом і певним потенціалом можуть претендувати на щось вагоме. І команди з 10-го до останнього – найвагоміше для яких мати спокій за своє майбутнє в УПЛ.
Варто зазначити, що, як це не завжди тепер буває, у 6-му турі відбулися усі заплановані матчі чергового раунду чемпіонату. Дуже різні вони виявилися за результативністю, насиченістю і видовищністю. Коротко пройдемось за цими двобоями. Почнемо з чергової перемоги лідера за втраченими очками (а цілком ймовірно, тепер, із зазначеної причини, і за здобутими балами), «Динамо». А також найрезультативнішої зустрічі туру – «Шахтаря» з «Карпатами».

«ЗОРЯ» – «ДИНАМО»

З «Динамо» у паузі було найбільше задіяно футболістів у різних збірних. Це не вплинуло на кадровий підхід до матчу – 6 гравців, які з’являлися на полі цими днями у збірній, з’явилися і зі стартових хвилин проти «Зорі». Для «Зорі» була інша кадрова обставина перед матчем – низка орендованих гравців з «Динамо», які не могли з’явитися на полі – Яцик, Беніто та Супряга (до слова, за умовами контракту і Герреро не міг вийти проти «Зорі»). Взагалі, тема масованих оренд гравців із одного клубу до іншого, вартує окремої розмови, бо це не поодинокий випадок в нашому футболі.
Попри кадрові вимушені заміни у луганців, не сказати, що перемога номінальним гостям (матч відбувася на стадіоні «Динамо») дісталася без особливих зусиль. Тактику на гру можна було передбачити наперед – «Зоря» грала другим номером, а «Динамо» зробило ставку на активність вінгерів та підключення крайніх захисників. За тепер конкуренції з Герреро на вістрі ще більше старався Владислав Ванат. В принципі, гра відбувалася за класичною схемою, коли одна команда тиснула (у «Динамо» були моменти ще в першому таймі), інша сподівалася на контратаки (інколи доходило до гостроти). «Зоря» не витримала тиску функціонально і психологічно. Двічі залишені у карному майданчику динамівці (Віталій Буяльський і Максим Брагару, для якого це перший гол за «Динамо»), таки скористалися нагодами.
«Динамо» не пропускає 269 хвилин в чемпіонаті, з 1-ї хвилини ще позаминулого туру з «Карпатами». І за цей час кияни дозволили супернику лише двічі влучити у площину воріт. Пам’ятаючи, які були у динамівців проблеми саме у захисті, це дуже позитивна для них тенденція.
До речі, у цьому матчі відбувся дебют за «Динамо» у чемпіонатах України 23-річного захисника з Колумбії Браяна Себальоса, про якого багато у контексті посилення динаміського захисту йшлося раніше. Точніше, це була короткочасна демонстрація присутності колумбійця в команді, з’явився він вже у компенсований час.
«Динамо» виграло всі свої 4-и матчі в УПЛ-2024/2025. «Зоря» теж демонструє у нинішньому чемпіонаті безкомпромісність, тільки з половинчастим успіхом – жодного нічийного результати, але перемоги порівно перемежовуються з поразками.

«ШАХТАР» – «КАРПАТИ»

«Шахтар» теж мав чимало відряджених до збірних. Перед паузою на збірні команда отримала порцію критики за невиразну гру в чемпіонаті. А до старту в груповому турнірі Ліги чемпіонів «гірникам» залишалися лічені дні («Шахтар» 18 вересня, в середу, стартував в Лізі чемпіонів на полі «Болоньї», вже після виходу газети у друк).
Але здивував не «Шахтар», а «Карпати», які вирішили зіграти із таким суперником у відкритий футбол. Подібна відвага поборотися за ініціативу і контроль м’яча у матчі з таким суперником може, звичайно, викликати повагу, але не результат – «Шахтар» за сприяння суперника потрапив у свою стихію. Головний тренер львів’ян Владислав Лупашко по закінченню матчу підтвердив, що це його настанова і мета – проти будь-якого суперника грати першим номером в активний футбол. Поважно, звісно, але для цього просто необхідно мати відповідні навички комбінаційної гри, пресингу, дриблінгу, техніки і швидкості думки. А може краще все-таки почати з початку, тобто з опанування і відпрацювання згаданих компонентів гри, а потім вдатися до їхнього застосування? А то виглядає якось, ніби «з гвинтівкою на танк», мужньо, звичайно, але хіба це зробить сильнішим? Будемо вважати, що питання дискусійне. Результат матчу поки що говорить сам за себе – розгром.
Про голепад в матчі немає змісту багато говорити. Спочатку після технічної і швидкою комбінації Олександр Зубков «розстріляв» дев’ятку воріт суперника. Через 4-и хвилини «Карпати» зрівняли рахунок, але не внаслідок своєї комбінації, а через грубу помилку захисту «Шахтаря» під час кутового.
Ще через 4-ри хвилини м’яч знову опинився у воротах львів’ян, Відзначився Артем Бондаренко, ще за 10 хвилин знову він. Двічі не без фарту рикошета, але загалом це було закономірним. Далі все було технічно і по ділу – Данило Сікан і втретє Бондаренко. Закрив «перестрілку» з львівського боку Амбросій Чачуа майже без спротиву захисту переможців. Ось такий незвичайний матч видався цього туру у Львові. Є сумніви, що у «хороброго тренерського серця» очільника «Карпат» знайдеться багато послідовників у його колег.

ПОРУШНИКИ СПОКОЮ

До таких в поточному перебігу чемпіонату можна зарахувати «Олександрію» та «Полісся», які посунули з вершини турнірної таблиці звичні там колективи. Потужні стартові серії в чемпіонаті ставилися на своєрідну паузу на міжнародні матчі збірної. Чи вплине це на емоційний стан і настрій цих команд у подальшій боротьбі, таке цікавило питання. Вплинуло. Важко, після двох попередніх розгромних, далася тепер перемога «Поліссю». А «Олександрія» і поготів вперше втратила очки в нинішньому сезоні УПЛ.
Протистояння житомирської та рівненської команд ще називають «поліським дербі». І цього разу воно виправдало очікування. Треба відзначити, що задали тонус напруженій боротьбі гості з Рівного, коли на початку матчу красивим вивіреним ударом головою (не часте явище в українському футболі) з середньої відстані Микола Гайдучик спрямував м’яч під стійку в дальній кут воріт господарів. Лише на початку 2-го тайму господарям вдалося переломити хід поєдинку на свій бік. І знову головну роль в «Поліссі» зіграли екс-дніпряни Олександр Назаренко і Олексій Гуцуляк. Швидкий фланговий прохід першого з відмінною передачею на замикання атаки другим. І пенальті зароблене Гуцуляком (з дуже сумнівним трактуванням гри рукою), реалізоване Назаренком. В кінці матчу «Верес» доклав зусилля, щоб відігратися, але «Полісся» зберегло дуже непросту перемогу, а рівняни заслужили на комплімент за непоступливість. Олександр Назаренко забив у четвертій грі поспіль. У нього відмінна результативність – 6 голів і 3 асисти в 5 матчах. За обома показниками він лідер серед гравців чемпіонату.
«Олександрії» пауза на користь не пішла. Олександрійці втратили перші очки в чемпіонаті в поєдику з аутсайдером «Оболонню». Цього разу не сказав свого вагомого слова лідер олександрійців Кирило Ковалець і був замінений в середині 2-го тайму, одночасно з Олександром Філіпповим. Заміни не спрацювали. Руслан Ротань назвав цей матч найгіршим його команди в чемпіонаті, а новий очільник «Оболоні» Сергій Шищенко дебютував здобутим у лідера очком.

ІНШІ

У Полтаві «земляний» футбол через земельну суперечку. На земляному полі стадіону «Ворскла» місцеві футболісти і приїжджі з «Руха» більше прагнули не покалічитися, чим вразити ворота. ФК «Ворскла» веде суперечку з полтавською міськрадою за право властності на спортарену. Футбол зачекає.
«Кривбас» зусиллями «гвардійця» 30-річного Максима Задераки дотиснув «Лівий берег», «Чорноморець» у битві «не на життя» дебютним в кар’єрі голом 18-річного юніора Олександра Пшеничнюка «вигриз» перемогу в «Інгульця». В активному протистоянні результативну нічию зафіксували «Колос» з ЛНЗ.

Володимир СТАРИНСЬКИЙ

Exit mobile version