Перший матч, перший гол

В першостях Іспанії та Франції продуктивно пограли наші хлопці: Віктор Циганков провів дебютний поєдинок за «Жирону», а Руслан Малиновський відзначився прем’єрним забитим м’ячем у складі «Марселя».

Довгенько ми чекали появи екс-півзахисника «Динамо» в іспанському чемпіонаті. Спочатку тренер «Жирони» ігнорував Циганкова у грі з «Вільярреалом», а потім українцю довелося матч проти «Барселони» провести на лаві для запасних. Ці зустрічі, треба відзначити, команда Віктора програла з однаковим рахунком 0:1. Нашого земляка ми побачили лише з третьої спроби – 5 лютого, коли середняку ЛаЛіги вдалося переграти «Валенсію» – 1:0.
Гравець національної збірної України з’явився на полі на 78-й хвилині, коли переможний результат «Жирона» вже сформувала, тому залишалося лише втримати мінімальний гольовий баланс. Однак навіть на останніх хвилинах дуелі господарі не відбивалися, а продовжували створювати хороші шанси біля воріт суперника. Забити другий м’яч не вдалося, проте вболівальників цей факт не хвилював, адже три очки в кишені.
Випадковістю звитяга «Жирони» не стала, бо за кількістю гольових моментів підопічні Мічела перевершили суперника. «Валенсію», на щастя, 2 лютого гарно навантажив «Реал», причому «кажани» останній відрізок матчу тоді провели вдесятьох. Тому з точки зору функціональної готовності команда Циганкова мала певну перевагу, чого й вистачило для перемоги. Вирішальний м’яч по перерві забив Борха Гарсія, який відзначився ідеальним ударом з меж штрафної площі, а результативну передачу віддав Родріго Рікельме.
Віктор, як зазначалося, пограв не дуже багато. Ефективними діями українець не запам’ятався, однак й відверто невдалих моментів у виконанні нашого земляка не було. Для дебютного матчу на принципово новому рівні – це не найгірша характеристика. Далі повинно бути тільки краще. Тим паче що у «Жирони» попереду досить слабкі суперники: «Кадіс» (10 лютого) та «Альмерія» (17 лютого). Тоді Циганков повинен отримати більше ігрового часу.
До речі, «Реал», перегравши «Валенсію», пізніше примудрився програти на полі «Мальорки», чим миттєво скористалася «Барселона». Каталонці спокійно розбили «Севілью», зафіксувавши пристойний запас міцності в суперечці з мадридським грандом – вісім очок. Очну зустріч «Барса» та «Реал» проведуть тільки 19 березня, але перед цим запланована класична суперечка в півфіналі Кубка Іспанії (перший матч – 3 березня, матч у відповідь – 5 квітня).
Циганков минулого тижня виграв, а Малиновський зі своїм «Марселем» встиг перемогти та поступитися. Спочатку була вдала гра з «Нантом»(2:0), коли Руслан грав до 57-ї хвилини, а свої голи гості забивали пізніше. За кілька днів українець працював не з перших хвилин, але одразу по перерві наш земляк вийшов. І не даремно, адже саме йому вдалося відзначитися голом. Малиновський скористався передачею Жордана Верету, який насправді шукав Алексіса Санчеса, однак той до «кулі» не дістався, а українець вдарив без шансів для воротаря з меж штрафного майданчика.
Однак цей гол став легкою втіхою для команди, яка поступилася «Ніцці». При цьому ПСЖ три очки взяв, знову відірвавшись від переслідувачів, а підопічні Ігора Тудора перебувають на другій сходинці класифікації. До речі, «Страсбург» Едуарда Соболя переміг «Монпельє» (українець грав з 65-ї хвилини). Та тепер внутрішня першість вболівальників цікавитиме менше, адже 8 лютого відбудуться матчі 1/8 фіналу Кубка Франції. І вже на цій стадії «Марсель» вдома прийматиме паризьких зірок з ПСЖ.