Спортивна газета "Вболівальник"

Нові горизонти

В суботу, 28 січня, українець Артем Далакян провів шостий захист титулу WBA у найлегшій вазі, який вдалося зберегти за підсумками непростої сутички з потужним претендентом.

Український чемпіон повернувся у ринг після великої перерви. Попередню зустріч Артем провів у листопаді 2021 року, коли вдалося технічним нокаутом перемогти Луїса Консепьона з Панами. А за три місяці розпочалася війна. Складна ситуація в країні змусила Далакяна на тривалий час забути про бокс, однак добре, що міжнародні організації з розумінням поставилися до нашого земляка, залишивши йому чемпіонський пояс.
Тому більше одного року не боксував українець, але минулої суботи вдалося повернутися у великий спорт. Суперником 35-річного Артема став молодший Давид Хіменес з Коста-Рики, якому лише 30 років. Три десятки – це теж солідно, однак наш опонент досить пізно перейшов у професіональний бокс – чотири роки тому. За цей період Хіменес не встиг дійти до сильних конкурентів, тому звітний поєдинок можна вважати вершиною Давида.
Костариканець насправді не розчарував, відзначившись агресивним стилем боксу. Немає сумнівів, що до подібного характеру зустрічі готувався українець, однак не усі наступальні дії опонента вдавалося нівелювати. Давид небезуспішно зупиняв суперника зустрічними ударами, але Хіменесу все ж вдавалося проходити на середню дистанцію, де він почував себе дуже добре.
Тому результат двобою викликав певні сумніви, але після дванадцяти раундів судді зафіксували перемогу українця: 115:113, 115:113, 116:112. Далакян за підсумками дуелі відзначив, що був готовий десь на 60%, тому поєдинок став дуже важким випробуванням. Якщо це правда, то можна вірити, що наступний бій Артем проведе значно краще, а прогресувати варто, бо, ймовірно, попереду надзвичайно важливий іспит…
Наш земляк титул WBA здобув ще на початку 2018 року. Далі довелося захищати пояс, причому таких подій було вже шість, якщо враховувати звітну зустріч. Але Далакян вперше за п’ять років боксував за межами столиці України, адже перемогти Хіменеса вдалося у Лондоні. Можливо, війна допомогла Артему вийти на світову арену… Причому зараз йде мова про те, що справами нашого чемпіона займатиметься відомий промоутер Френк Уоррен.
Саме він здатний забезпечити згаданий надзвичайно важливий іспит для Далакяна – об’єднавчий поєдинок! У найлегшій вазі вакантним залишається титул WBO, а іншими поясами володіють мексиканець Хуліо Сезар Мартінес (WBC) та британець Санні Едвардс (IBF). Якраз за чемпіонське звання за версією IBF Артем може боротися, однак, звісно, доведеться ризикувати власним поясом WBA. Проте вже давно прийшов час ризикувати, адже у 35-річному віці треба розв’язувати найскладніші завдання. Тим паче що після низки дуже простих дуелей українець отримав купу важливого досвіду у протистоянні з Хіменесом.

Ігор КРОВНИЙ

Exit mobile version