Нічийна класика

22-й тур

Головною подією 22-го туру чемпіонатуУкраїнської прем’єр-ліги, безперечно, був матч, так званого, українського Ель Класико – зустрічалися найтитулованіші команди України, принципові суперники – «Динамо» (Київ) – «Шахтар» (Донецьк). Окрім престижності з»ясування взаємин між собою, на кону стояв поділ надзвичайно важливих з турнірної точки зору очок для обох команд.
А ще цей тур був примітний низкою цікавих тренерських протистоянь. Тому тут дамо більше думок і оцінок саме з вуст головних тренерів різних команд.

Матч 10-го туру
19 квітня
«ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – «РУХ» (Львів) – 1:0 (1:0)
Гол: Ковальов (15 з пенальті).
Вилучення: Соломон-Отабор (90).
21 квітня
«КОЛОС» (Ковалівка) – «ЗОРЯ» (Луганськ) – 0:1 (0:1)
Гол: Бражко (31).
Вилучення: Снурніцин (54).
22 квітня
«ВОРСКЛА» (Полтава) – «МЕТАЛІСТ» (Харків) – 3:2 (3:1)
Голи: Сефері (26 з пенальті, 45+1 з пенальті), Феліпе (45+2) – Бойчук (9 з пенальті), Романюк (82).
«ВЕРЕС» (Рівне) – «МИНАЙ» – 1:1 (0:0)
Голи: А. Блізніченко (55) – Твердохліб (60).
«ДИНАМО» (Київ) – «ШАХТАР» (Донецьк) – 1:1 (0:1)
Голи: Андрієвський (82) – Степаненко (12).
23 квітня
«ЛЬВІВ» – «МЕТАЛІСТ 1925» (Харків) – 0:2 (0:1)
Голи: Бичек (26), Капінус (84).
«КРИВБАС» (Кривий Ріг) – «ЧОРНОМОРЕЦЬ» (Одеса) – 2:3 (0:1)
Голи: Задерака (58), Луньов (62) – Алефіренко (40, 77), О. Кузик (66).
24 квітня
«ДНІПРО-1» (Дніпро) – «РУХ» (Львів) – 3:2 (2:2)
Голи: Сарапій (9), Довбик (27 з пенальті), І. Когут (90+4) – Б. Таллес (33), Климчук (38).
«ОЛЕКСАНДРІЯ» – «ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – 0:0

Класичне дербі
На відміну від більшості попередніх протистоянь «Динамо» і «Шахтаря», нинішне класичне українське дербі виявилося маловидовищним, з мінімальною кількістю гост»рих моментів біля воріт обох команд. Початок матчу був надобережним. Динамівці, очевидно, очікуючи з перших хвилин активних дій від «гірників», зосередилимя на щільній грі починаючи з центра поля. Гравці ж «Шахтаря», не особливо й прагнули у ці хвилини йти серйозними силами в атаку. Навіть у якийсь момент склалося враження, що гірники не проти отак перекочувати м’яч один одному на своїй половині поля усі 90 хвилин. Загалом, так склалося, що в підсумку цього матчу найголовнішу роль зіграли дії одного футболіста – Тараса Степаненка. Спочатку на 12 хвилині він наважився на, здавалося, абсолютно безнадійний удар з понад 30-ти метрів. М’яч у польоті трохи змінив траекторію, можливо, трохи закривали огляд свої і чужі футболісти, можливо, навіть сонце трохи заважало, але зовсім не гарматний і не ідеально точний удар з такої відстані класний воротар зобов’язаний парирувати. Руслан Нещерет пропустив м’яча під руками. І на 82-й хвилині той же Степаненко порушив правила невдалим підкатом (Тарас все частіше останнім часом починає не встигати у таких ситуаціях) майже по центру перед своїм карним майданчиком. Виконання штрафного у Олександра Андрієвського було практично ідеальним, без жодних шансів для голкіпера. Навіть не «дев’ятка», а 9,5. Від поперечини у верхній кут воріт.
Окрім згаданих, більше гострих моментів було обмаль. На початку другого тайму «Шахтар» поки вистачало сил спробував ще раз досягти вирішального успіху. Кияни вистояли, а гірників вистачило на інтенсивний футбол хвилин 10-ть. Потім команда почала підсідати. Все-таки відчувається, що енергозатратний старт після зимової паузи впливає на дії футболістів «Шахтаря». Ігор Йовічевич відразу спробував оживити гру низкою замін. Тут, як на мене, Мірча Луческу трохи забарився із замінами у відповідь, щоб посилити тиск на суперника. який перейшов до утримання мінімальної переваги. Потім свіжі гравці з’явилися і у «Динамо», але цього вистачило лише на те, щоб зрівняти рахунок. Голевий штрафний для «Динамо», до речі, заробив гравець із заміни – Антон Царенко. Загалом, нічийний результат матчу варто визначити як закономірний. Звичайно, якби комусь була посмішка фортуни, то можна було б вибороти і перемогу, але занадто мало футболісти обох команд створили умов для удачі, щоб бути на їхній стороні. «Шахтар» втратою очок дозволив майже впритул наблизитися до себе «Дніпру-1», «Динамо» практично остаточно розпрощалося з шансами якось ще поборотися за чемпіонський титул. І на Лігу чемпіонів, мабуть, теж.
Головний тренер «Динамо» Мірча Луческу оцінив гру з «Шахтарем»:
«Це була дуже хороша гра. Обидві команди були досить зосереджені. Слід зазначити, що сьогодні на поле вийшло сім гравців, які є вихованцями «Динамо». Вони провели цей матч на досить хорошому рівні, незважаючи на відсутність досвіду, на свій вік. Це хороший досвід для них, грати проти команди «Шахтар». У «Шахтаря» дуже хороша молодь. Сьогодні вони добре проявили себе, так само, як і молодь «Динамо». Це добре, що молоді гравці обох команд мають можливість грати на такому рівні.
Як зазвичай, ми сьогодні мали кадрові проблеми. Загалом я вважаю, що 1:1 – це непоганий результат для цього матчу. Звісно, ми пропустили небажаний гол, проте ми зробили камбек, і, якщо чесно, могли добитися іншого результату в цьому поєдинку».
Оцінка головного тренера «Шахтаря» Ігора Йовічевіча:
«Ми хотіли домінувати, володіти м’ячем на чужій половині поля, скористатися нашою формою, енергією, позитивним ходом, що мали до сьогоднішньої гри. Це – класико, і напруга відчувалася у наших гравців на полі, адже ціна помилки дуже висока. Хоча ми відкрили рахунок – і це надало нам певні крила, аби контролювати гру та домінувати. Час покаже, ми втратили два очки чи здобули один бал. Майстерність Андрієвського сьогодні дозволила їм зрівняти рахунок, і я не пам’ятаю ще бодай одного моменту, що вони створили. Хоча, можливо, і ми сьогодні не були на своєму рівні, але мали можливості, аби закрити рахунок у такій напруженій грі, проте не вистачило десь останнього пасу, останнього удару, забракло трохи креативності, свіжості. Ще вісім «фіналів» до кінця. Ми маємо достатньо непростий графік: усі матчі будуть виїзними, окрім гри з «Дніпром-1» у Львові. Це достатньо важко, але побачимо».

Переслідувачі
Після втрати очок «Шахтарем» у Києві у переслідувачів лідера, «Дніпро-1» і» Зорі», з’явилась можливість скоротити відставання. Нею вони скористалися, хоча це виявилось не так просто.
Щоправда, у матчі «Дніпра-1» з «Рухом», коли дніпровець Артем Довбик з пенальті (19-й гол Артема у чемпіонаті) подвоїв перевагу номінальних господарів, здавалоя, що у цьому матчі все ясно. Мабуть, так вирішили і дніпряни, настільки очевидною була їхня перевага. Через таку рослабленість і кумедні дії воротаря Макса Валефа «Дніпро-1» ледь не втратив дорогоцінні для себе очки. Спочатку недбала гра дніпрян у захисті дозволила Таллесу «розстріляти» ворота суперника. А потім чомусь кудись далеко в поле вирішив побігти голкіпер «Дніпро-1» (не вперше безглуздо у цьому матчі). М’яч зрадницьки перескочив Валефа і прудкий Юрій Климчук забивав у порожні ворота. Весь другий тайм дніпряни натужно намагалися вибороти перемогу. Довбика рухівцям вдалося прикривати, безперервні флангові подачі успіху не мали. Добре для дніпрян, що у їхньому складі грає накращий асистент чемпіонату Олександр Піхальонок (тепер уже 8 голевих передач, 3 асисти в 4 останніх матчах). Його вивірена передача на Когута і і ефективні дії останнього допомогли дніпрянам таки здобути 3 очки. Враховуючи,що «Рух» грав напівмолодіжним складом, команда заслуговує на комплімент.
Олександр Кучер, головний тренер «Дніпра-1»:
«Воротарі якось у нас не можуть прийти до тями, розібратися у себе в голові. Є нервозність, можливо, є якийсь тиск один на одного. В кожній грі вони придумують, ускладнюють життя. Будемо розмовляти з ними, бо так не можна, щоб у кожній грі вони чудили. Ми не маємо права, не випускаючи команду-суперницю зі штрафного, пропускати два голи».
Віталій Пономарьов, головний тренер «Руха»:
«У порівнянні з минулим матчем у нас було у складі п’ятеро нових гравців. Бо дехто випав через травму, дехто – через дискваліфікацію. Це складно. У другому колі не зіграли ще жодного матчу своїм оптимальним складом. У нас вектор на розвиток молодих футболістів. Закінчували сьогоднішній матч фактично командою U19. Молоді гравці вийшли, не поступалися суттєво «Дніпру-1» у боротьбі».
У «Зорі» у виїздному матчі проти «Колоса» на початках теж особливих проблем не було. Команда володіла ініціативою, якою скористалася на 31-й хвилині після розіграшу штрафного і влучного удару Володимира Бражка. Проблеми могли виникнути у луганців після вилучення за друге попередження на 54-й хвилині Ігоря Снурніцина. Проте, особливих вигод з більшості господарі для себе не створили, за винятком одного моменту, коли з вигідної позиції не влучив у ворота юний Кирило Попов. Заслужена перемога «Зорі», яка продовжує погоню за лідерами.

Тренерське протистояння
Матч «Кривбаса» і «Чорноморця» сприймався як дуель видатних тренерів, відомих особистостей, Вернидуба і Григорчука. Напружене протистояння, з обопільними можливостями закінчилося мінімальною перевагою одеситів. Для оцінок матча і його атмосфери надамо слово тренерам команд.
Роман Григорчук, головний тренер «Чорноморця»:
«Юрій Миколайович Вернидуб для мене – людина особлива. По життю нас багато чого пов’язувало. Завжди коли пересікаємося – маємо про що поговорити. Нині ми – суперники: але все було гідно, все було професійно. Завжди важко грати проти Юрія Вернидуба. Він – тренер дуже високого рівня. Сьогодні сталося так, що виграли ми – і слава Богу. У цьому сезоні «Чорноморець» і «Кривбас» мають між собою по перемозі – так що рухаємося далі.
Голи вдалися за футбольними мірками «невипадковими»: всі вони були внаслідок певних вдало розіграних взаємодій. Це додає нам впевненості, бажання йти далі, розвиватися і прогресувати. І, звісно, підніматися в турнірній таблиці.
Тренер криворізького «Кривбаса» Ігор Фокін (Юрій Вернидуб на гру з одеситами був дискваліфікований):
«Гра була напружена і цікава. На жаль, ми не втримали той рахунок, якого добивалися. Дуже розчаровані.У турнірній таблиці, ви ж бачите, яка там щільність… Наразі «Кривбас» – дебютант Прем’єр-ліги. Ми виходимо, граємо, стараємось. Чи є таке завдання – увійти в топ-5? Задачу стати п’ятими ніхто перед нами не ставив. Ми боремся у кожному турі і граємо на перемогу».
І насамкінець про ще цікавинки останнього туру – у матчі між «Ворсклою» і «Металістом» вчетверте в історії чемпіонатів України було пробито чотири пенальті. Три одинадцятиметрові арбітр зустрічі Олександр Омельченко призначив у ворота гостей і один – у ворота господарів. Руслан Ротань продовжує «миротворчу місію» – 7-ма нічия у 8-ми матчах чемпіонату УПЛ на чолі «Олександрії».