Не наплавали

Двадцятий за ліком чемпіонат світу з водних видів спорту закінчився у японському місті Фукуока. Загалом на цих змаганнях розігрувалося 75 комплектів медалей у шести видах спорту.

Українські спортсмени здобули лише дві медалі. Це найгіршій результат для нас на чемпіонатах світу з водних видів спорту за останні 10 років, зазначає Суспільне Спорт. «Срібло» здобули Кирило Болюх і Олексій Середа у синхронних стрибках з десятиметрової вишки, «бронзу» ж змогла вибороти українська збірна з синхронного плавання у довільній програмі.
Останніми програму чемпіонату світу з водних видів закінчували плавці.
Україна на чемпіонаті світу в плаванні була представлена складом з п’яти спортсменів. Лише одному з них – Михайлові Романчуку – вдалося вийти до фіналів на світовій першості у Фукуоці: лідер збірної України з плавання змагався за нагороди на дистанціях 800 та 1500 метрів вільним стилем.
Після шостого місця у фіналі 800-метрівки Романчук мав лише одну можливість для того, щоб вибороти нагороду. У заключний день фіналів на Чемпіонаті світу український плавець долав дистанцію 1500 метрів вільним стилем, проте посів передостаннє сьоме місце.
Щодо інших результатів, то 22-річному Денису Кесілю вдалося виконати олімпійський норматив саме на чемпіонаті світу з водних видів спорту. Дистанцію 200 метрів батерфляєм він подолав за 1:55.75 хвилин (на 0.03 секунди швидше за норматив), вийшов до півфіналу, однак поборотися за потрапляння до фіналу не зміг.
За увесь турнір українці вийшли лише у два фінали.
Не здобувши жодної медалі, Україна повторила антирекорд на чемпіонатах світу з водних видів спорту. Востаннє українські плавці закінчували змагання без нагород ще у 2015 році.
Загалом це лише шостий випадок в історії, коли Україна завершує чемпіонат світу з водних видів спорту без нагород у плаванні. Крім 1994 року, українці не здобували нагород у період з 2009-го до 2015 року.
Переможцем медального заліку у плаванні на чемпіонаті світу стала Австралія, яка здобула 13 золотих нагород на турнірі. Водночас, найбільшу кількість медалей на ЧС з плавання вибороли представники Сполучених Штатів – 38 (лише сім золотих).
Очолила загальний медальний залік з усіх видів змагань збірна Китаю. У її доробку 20 золотих медалей, 8 срібних і 12 бронзових. Всього найбільшу кількість медалей виграла збірна США, 44 медалі різних гатунків. Господарка турніру Японія завершила змагання на четвертому місці.