Наступальний мінімум

Груповий етап

Дніпровський колектив у протистоянні з п’ятою команду нідерландського футболу нічим не запам’ятався, тому перемога гостей стала логічним завершенням дуелі в Словаччині.

8 вересня
«ДНІПРО-1» (Україна) – «АЛКМААР» (Нідерланди) – 0:1 (0:0)
Гол: Де Віт (63).

Підопічні Олександра Кучера вже традиційно проводили домашню зустріч в Кошице, де гра, ясна річ, не стала великою подією для міста. Звісно, окремі глядачі відвідали зустріч, однак про відчутну підтримку вболівальників мова не йшла. Відповідно до активності вболівальників грали й команди, які до перерви просто мовчали, не відзначившись гольовими моментами, а після перерви була змога побачити певну активність з боку «Алкмаара».
А що ж «Дніпро-1»? Наш колектив, як й передбачалося, діяв від захисту, сподіваючись на швидких гравців атаки, однак вже зараз варто сказати, що план нашого тренерського штабу не спрацював. Єдиний відчутний здобуток господарів поля в наступальних діях за увесь матч – це удар головою Олексія Гуцуляка на початку другого тайму, коли воротар без проблем заволодів «кулею».
Певний позитив варто знайти в роботі на оборону «Дніпра-1», адже нідерландський колектив також не запам’ятався оберемком гольових шансів. Перспективний «постріл» Хокона Ев’єна міг стати результативним, однак м’яч пройшов поруч зі штангою. Також перспективно бив чи робив подачу з флангу Йєнс Одгор, а від проблем нашу команду врятував Макс Валеф, якому ще й поперечка допомогла. Перед фінальним свистком Тіджані Рейндерс бив з гострого кута, коли знову про себе нагадав Валеф, а трохи раніше Сем Беукема з «другого поверху» трохи не влучив у ворота.
На той час «Алкмаар» вже мав гольову перевагу, причому забили гості досить просто. Юкінарі Сугавара виконав простріл на лінію воротарської площі, де Володимир Адамюк проґавив прискорення Меєса Де Віта, який з близької відстані не міг схибити. Не можна не відзначити, що творці результативної атаки тільки-но вийшли на заміну, а от нові гравці, яких кинув у бій Кучер після перерви, нічим не запам’яталися. На жаль, лавка для запасних у нас відверто не вражає.
Реабілітуватись з точки зору якості гри та результату дніпровський колектив може у протистоянні з чемпіоном Кіпру. Друга команда цієї країни нещодавно образила хлопців Кучера (1:2, 0:3), а тепер теоретично повинно бути ще важче. «Аполлон», звісно, починав єврокубковий шлях в Лізі чемпіонів, однак перший відбірний бар’єр став для команди останнім у цьому турнірі, про що попіклувався ізраїльський «Маккабі» з Хайфи (0:4, 2:0). Також представники Лімассола дуже швидко програли у відбірному раунді Ліги Європи, знову зіткнувшись з дуже сильним суперником – грецьким «Олімпіакосом». У цій суперечці кіпрський клуб міг розраховувати на успіх, однак довелося поступитися у серії пенальті після двох нічиїх з рахунком 1:1.
Вже в групі Ліги конференцій «Аполлон» в гостях не зміг переграти «Вадуц», та треба визнати, що у цьому матчі саме наш найближчий опонент був ближчим до успіху, та нечисленні гольові моменти не вдалося перетворити бодай на один забитий м’яч. Зате в обороні підопічні іспанського наставника Давида Катали приємно вразили, про що говорить нульова продуктивність «Вадуца» в атаці – жодного влучання у площину воріт. Тому легко нам на Кіпрі точно не буде, але потенційно «Аполлон» виглядає менш грізним суперником, аніж «Алкмаар».