«Мотор» і «Галичанка»

Завершився чоловічий і жіночий чемпіонати Суперліги України з гандболу. Золоті нагороди змагань у чоловіків виборов запорізький «Мотор». «Срібло» у «Одеси». Третіми фінішували гандболісти «Донбасу» (Донецька область). За підсумком жіночого турніру чемпіонський титул здобула львівська «Галичанка», срібні нагороди в ужгородських «Карпат», «бронза» у комади «Львівська Політехніка ЛСФК».

В чемпіонаті сезону- 2022/2023 років брали участь шість чоловічих гандбольних колективів: «Мотор» (Запоріжжя), «Одеса», «Донбас» (Донецька область), «Карпати (Ужгород), ЦСКА-ШВСМ (Київ), СКА-«Львів».
Чемпіонат Суперліги відбувся за досить складною схемою. Спочатку всі команди у кілька турів зіграли між собою у два кола. За результатами цього раунду змагань було визначено пари плей-оф, які у двоматчевих протистояннях мали визначити дві групи. Троє переможців плей-оф утворили групу А, в якій розіграли нагороди чемпіонату. Три команди, що поступилися, в групі Б визначали місця з 4-го по 6-те.
Нагороди Суперліги розіграли запоріжці, одесити і донеччани. В сезоні 2022/23 основна команда «Мотора» виступала в другій німецькій Бундеслізі, а в національній першості команда грала резервним складом. У перших десяти турах резервісти «Мотора» здобули лише одну перемогу. Однак у матчах на виліт вже грала основа. У плей-оф «Мотор» спочатку переміг ужгородські «Карпати», а у фінальному турі – «Донбас» (41:21) та «Одесу» (38:24), здобувши водинадцяте чемпіонський титул.
«Одеса» в супердраматичному матчі (нічия 33:33, серія пенальті 6:5) перемогла «Донбас» і завоювала срібні медалі Суперліги. Це найбільше досягнення одеського клубу в чемпіонатах України, який раніше двічі ставав бронзовим призером. «Донбас» здобув медалі чемпіонату вчетверте поспіль.
У втішному турнірі групи Б перемогли «Карпати». Для ужгородців 4-е місце, які лише другий сезон виступають в Суперлізі – рекордне досягнення. П’ятими фінішували кияни. Львів’яни на 6-му місці.
Цікаво, що дві із шести команд чемпіонату представляли армійські спортивні клуби.
«Мотор» до того ж оформив у нинішньому сезоні «золотий дубль». Запоріжці здобули перемогу у Кубку України. У фіналі турніру запоріжці обіграли «Одесу» – 40:27. Це дев’ятий гандбольний Кубок України для «Мотора».
У жіночому гандбольному чемпіонаті Суперліги України також брали участь шість команд. Тут регламент змагань був простішим – всі зіграли один з одним по три рази. Команди провели по 15-ть поєдинків. За підсумком змагань визначилися володарі нагород національної першості. «Галичанка» вже вдев’яте поспіль здобула чемпіонський титул. Для ужгородських «Карпат» «срібло» стало 8-м в історії клубу. «Львівська Політехніка» відзначила дебют у Суперлізі бронзовими нагородами.
Матчі чемпіонату гралися в Ужгороді. Клубний гандбол в Україні живе.