Місія виконана

Жінки

Жіноча збірна України з гандболу здобула путівку до фіналу чемпіонату Європи-2024. Українські гандболістки оформили перепустку на турнір за підсумками матчу останнього туру відбору проти Словаччини.Таким чином, жіноча збірна України, зазначає Суспільне Спорт, вперше за 10 років вийшла на чемпіонат Європи з гандболу.

СИТУАЦІЯ
Суперницями України у кваліфікації на Євро-2024 стали Німеччина, Словаччина та Ізраїль. У перших п’яти турах українки здобули три перемоги – дві над Ізраїлем та одну над Словаччиною, а обох поразок зазнали від німкень.
Німеччина достроково виграла відбіркову групу та вийшла на Євро. Натомість доля другої прямої путівки вирішувалась у матчі останнього туру між Словаччиною та Україною: щоб зберегти друге місце та кваліфікуватись на турнір, підопічним Бориса Чижова було достатньо не програти словачкам з різницею у понад чотири голи. Словачки в разі перемоги могли тільки зрівнятися за очками з українською збірною. Тоді друге місце і з ним перепуска на європейський фінал розподілялось би за підсумками особистих зустрічей. А в першому матчі команда України перемогла Словаччину – 25:20. До фіналу Євро можна було дістатися і з 3-го місця, але це вже було пов’язано з певним ризиком, бо був би відбір за додатковими показниками серед третіх команд з усіх груп.

МАТЧ
Старт вирішальної гри Словаччина – Україна минув за рівної боротьби. За рахунку 7:7 Словаччина почала нарощувати перевагу та повела з різницею у п’ять голів – 14:9. До кінця тайму Україна зуміла скоротити відставання до двох м’ячів. На перерву команди пішли за рахунку 15:13 на користь господарок.
У другому таймі словачки продовжували втримувати перевагу, однак українки не відпускали суперниць на відстань у понад чотири голи. А ближче до завершення поєдинку навіть зрівняли рахунок.
У підсумку фінальна сирена зафіксувала нічию – 25:25. цей результат для україни був рівнозначний перемозі. Збірна України в фіналі Євро-2024!

ЄВРО-2024
Фінальна частина Євро-2024 відбудеться з 28 листопада до 15 грудня у трьох країнах: Австрії, Угорщині та Швейцарії.
На Євро-2024 зіграють:
Господарі турніру: Австрія, Угорщина, Швейцарія.
Переможець ЧЄ-2022: Норвегія.
1-е місце в групі: Румунія, Німеччина, Нідерланди, Франція, Іспанія, Чорногорія, Швеція, Данія.
2-е місце в групі: Україна, Хорватія, Чехія, Словенія, Північна Македонія, Сербія, Ісландія, Польща.
3-е місце в групі: Туреччина, Словаччина, Португалія, Фарерські острови.