Місія нездійсненна

Першу ж умову, за якої у чоловічої збірної України з баскетболу залишалися б шанси поборотися за путівку на чемпіонат світу, виконати не вдалося. Поразка у виїзному матчі зі збірною Італії позбавила нашу команду навіть теоретичних шансів на загальний успіх.

Якоюсь мірою поєдинок збірної України в Італії став для нашої національної команди показовим щодо всього сезону. Головний тренер Айнарс Багатскіс в тактичній організації гри переважну ставку робив на персональні дії окремих виконавців. І добре, коли це працювало, коли вдавалися індивідуальні проходи під щит, залітало після дальніх кидків. Але, коли в грі окремих лідерів ставався збій, плану Б на цей випадок не проглядалося. Компенсувати тимчасові невдачі в індивідуальних діях відлагодженою командною грою не вдавалося. Звідси і такі перепади навіть протягом одного матчу. І в матчі зі збірною Італії команда України протрималась три чверті, але усе вирішив ривок італійців у заключній 10-хвилинці.
Підопічні Айнарса Багатскіса непогано розпочали зустріч та не відпускали Італію в рахунку – він постійно був приблизно рівним, а на «гарячі» кидки італійців, українці відповідали своїми такими ж.
Особливо у складі збірної виділявся Іссуф Санон – він за першу половину набрав 14 очок та зіграв майже ідеально з точки зору реалізації (4/5 двоочкових, 2/2 триочкових), що дозволило піти на перерву за рівного рахунку – 43:43.
А от у другій половині,як слушно заначає ua.tribuna.com, українці загубилися остаточно – спочатку дозволили суперникам ривок у третій чверті, після якого все ж зуміли повернутися, а потім допустили ще більш серйозний у четвертій чверті. Він же і вирішив долю матчу та позбавив команду Айнарса Багатскіса шансів поїхати на світову першість.
Герой першої половини Іссуф Санон за другу набрав лише одне очко, не реалізувавши жодного кидка з гри. Загалом же «не полетіло» майже у всієї команди: Бобров видав 0/4 з дальньої дистанції за увесь матч, Сидоров реалізував один триочковий з 5 спроб, Лукашов – 2/6 (і це його єдині кидки у матчі), Липовий – 0/3 з гри, 0/2 зі штрафних та набрав 0 очок за всю гру.
Італійці ж, яких увесь матч дуже активно підтримувала домашня публіка на повністю заповненій арені у Ліворно, впевнено довели справу до перемоги, яка для них особливого значення не мала – вони ще раніше гарантували собі участь у ЧС-2023.
Заключний матч із Нідерландами кваліфікації на чемпіонат світу-2023 у відбірковій групі перетворився на формальність. 26 лютого, збірна України з баскетболу в Ризі обіграла команду Нідерландів – 72:56.
Найрезультативнішим гравцем матчу став Іссуф Санон, на рахунку якого 17 очок, 4 підбирання і 5 асистів.
Уперше та наразі востаннє в своїй історії збірна України грала на баскетбольному чемпіонаті світу у 2014 році, коли відібралася туди як одна із найкращих команд Євробаскету-2013. ЧС-2023 стане другою поспіль світової першістю, яку Україна пропустить. А остання вакантна путівка від нашої групи на чемпіонат світу дісталася баскетбольній збірній Грузії. Вони дебютують на світовій першості.