Мінус два

Третій відбірний раунд

Дуже швидко свою єврокубкову історію нещодавно завершила «Ворскла», поступившись шведському АІКу в другій кваліфікації Ліги конференцій, а у третьому відбірному раунді того ж турніру «Зоря» не змогла впоратися з румунським клубом «Університатя».

11 серпня
«УНІВЕРСИТАТЯ» (Румунія) – «ЗОРЯ» (Україна) – 3:0 (1:0)
Голи: Раул Сілва (5), Баярам (53), Банку (57).

На жаль, знову доведеться говорити про відчутне розчарування, адже луганці пішли шляхом полтавської команди. Варто нагадати, що «біло-зелені» у першій зустрічі переграли шведський АІК з рахунком 3:2, однак матч у відповідь став великою проблемою, про що свідчить невтішний результат 0:2. Підопічні Патріка Ван Леувена також вдало провели умовно домашній двобій в Польщі, сформувавши перемогу 1:0, однак за тиждень в Румунії «Зоря» поступилася «Університаті» – 0:3.
Невдача «Ворскли», треба визнати, не стала величезною сенсацією, якщо зважати на потенційно вищий клас згаданого скандинавського колективу. У потенціал луганців ми вірили більше, тим паче що четверта команда України чудово провела гру в Любліні, здобувши мінімальну гольову перевагу. Але найголовніше, що за якістю гри «чорно-білі» перевершили суперника, який за 90 хвилин відзначився всього одним ударом у площину воріт Дмитра Мацапури. Ми ж могли забивати більше, однак не вдалося скористатися усіма гольовими можливостями та перспективними атаками…
«Вболівальник» припускав, що в Румунії важливим фактором можуть стати місцеві фани, але хто б міг подумати, що невдача в Польщі стане причиною для звільнення Ласло Балінта, якого на посаді головного тренера замінив Мірел Редой. Це сталося за дві доби до звітної зустрічі з «Зорею». Звісно, керівники клубу не сподівалися на швидкі зміни тактичного характеру, але, немає сумнівів, вони вірили в емоційний сплеск всередині команди. На жаль, саме так і сталося. Шкода лише, що нічим подібним не змогли відповісти луганці, хоча й вони нещодавно отримали нового наставника…
Господарі поля натхненно розпочали зустріч, на що гості чомусь не розраховували, тому дуже швидко оборона «Зорі» почала тріщати, причому перший гольовий шанс «Університатя» створила на першій хвилині, коли Андрей Іван трохи не влучив у ворота з ідеальної позиції. Дуже швидко Нікушор Банку міг нас розчарувати, однак його удар заблокував Максим Імереков, тому румунський колектив отримав право лише на подачу від кутового прапорця. Вона стала великою проблемою для нас. Навісну передачу Штефана Баярама використав Раул Сілва, який головою забив з близької відстані.
Цей гол, як виявилося пізніше, став переломним, адже він дозволив господарям поля надалі грати дуже спокійно, не оголюючи тили. До речі, хто ж винен у цьому? Здалося, що «Зоря» під час кутового удару використовувала змішану оборону: за межами воротарської площі йшла мова про персональну опіку, а уже в межах найнебезпечнішого майданчика працював зональний захист. Тому Єгор Назарина, який спочатку відповідав за Раула Сілву, на певному етапі зупинився, а бразилець використав вільну зону в воротарській площі. Цю зону для опонента створив Імереков, який чомусь пішов до Івана, біля якого вже розташовувалися Кірстіан та Олег Данченко. Тому й варто припустити, що результативної помилки припустився Максим.
На цьому натхненні гравці «Університаті» не зупинилися, тому до перерви ми могли отримати відчутніші проблеми. Добре, що Банку та Пол Папп били не дуже влучно, з «пострілом» Александру Матея впорався воротар, а Елвір Коліч з чудової позиції вирішив зробити передачу – вкрай невдалу. Ми ж в атаці взагалі нічого не показали, а на початку другої половини зустрічі «Зоря» остаточно розвалилася у грі на своїй половині поля.
Простий простріл з правого флангу не кращим чином перервав Назарина, запаливши «свічку», на що сам Єгор не зреагував, а також байдуже на усе це дивився Сергій Булеца, тому Баярам мав час та можливості, щоби якісно пробити з лінії штрафної площі. Саме цей епізод символічно показав, хто вийшов битися на футбольному полі, а хто прагнув досягнути потрібного результату без особливих зусиль.
За кілька хвилин ще один пас з правого краю перервав Мацапура, однак ніхто не зупинив Коліча, який віддав результативну передачу, а добив м’яч у ворота Банку. Хто планував зупинити Коліча та Банку? Наші знайомі – Назарина та Булеца відповідно. Планували… Звісно, треба й згадати фланг, звідки двічі прийшла біда. Тоді там грав 20-річний Максим Сміян, який вийшов замість травмованого Романа Вантуха. Поганий матч провів й інший 20-річний хлопець Денис Найгнойний, але треба розуміти, що у молодих хлопців стабільності не буде. Та й без форварда грати в сучасному футболі важко, а Денис Безбородько – це не нападник для розв’язання серйозних задач.
Опинившись у складній ситуації, «Зоря» не напрацювала на реальні гольові моменти. Відзначити треба лише невдалі спроби Імерекова, Чурка та Крістіана, а дальній «постріл» Безбородька зовсім не налякав воротаря. Звісно, є у Ван Леувена проблеми в окремих зонах на футбольному полі, однак основною причиною звітної поразки все ж стала нестача самовіддачі, а от «Університатя» значно додала у порівнянні з першою грою. Звідси й підсумковий результат – такий невтішний.