Мінімальна перемога

«Будівельник» починав з перемоги в першому чвертьфінальному матчі Кубка Європи ФІБА над французьким «Шоле» 73:72. Домашня зустріч для киян пройшла в італійському Веролі.

Результативна перша чверть завершилась перемогою «Будівельника» 26:23, хоча по ходу десятихвилинки кияни навіть вели +7. Втім, друга чверть видалась не такою успішною для нашої команди і на велику перерву «Будівельник» пішов, програючи з різницею у -10 очок.
Після перерви «Будівельник» надійніше заграв у захисті і в третій чверті дав супернику набрати всього 9 очок, що дало змогу скоротити відставання, а в останній чверті знову вийти вперед. В кінцівці «Будівельнику» вдалось зберегти перевагу і здобути мінімальну перемогу.
Найрезультативнішим гравцем матчу став канадський легіонер захисник «Будівельника» Джонні Берханемескел, який заробив 20 очок та зробив ще шість передач. Серед українців кращим став Богдан Близнюк, в активі якого 12 очок, 11 підбирань та 5 передач.
Другий матч між командами відбувся 14 березня у Франції. «Будівельник» в цьому матчі головне було не програти для виходу в півфінал. На жаль, не вдалося. А шанс був. Якби не провал у третій чверті і на початку четвертої. Найбільша перевага «Шоле» досягла у 20 очок. Кияни програвали господарям у ці хвилини за усіма компонентами. А потім «Будівельник» ледь не сотворив чудо. За якихось 3–4 останні хвилини матчу він примудрився скоротити відставання до 2 очок. І навіть мав шанс врятувати ситуацію, якби не кілька знову прикрих помилок на останніх секундах. З драматичною розв’язкою «Будівельник» завершує виступ у Кубку Європи.

Андрій СМАЛЬКО

Чвертьфінал. Перший матч
07.03.2023
«Будівельник» (Україна) – «Шоле» (Франція) – 73:72 (26:23, 14:27, 14:9, 19:13)
«Будівельник»: Берханемескел (20 + 6 передач), Близнюк (12 + 11 підбирань + 5 передач), Гудвін (4 + 6 підбирань), Грант (15 + 17 підбирань), Браун (11) – старт; Бобров (5), Грицак (3), Зотов (3).

Чвертьфінал. Матч-відповідь
14.03.2023
«Шоле» (Франція) – «Будівельник» (Україна) – 83:79 (23:18, 20:20, 26:17, 14:24)
«Будівельник»: Гудвін (23 + 3 підбирання), Близнюк (12 + 5 підбирань + 7 передач), Грант (12 + 7 підбирань), Браун (5) Берханемескел (5 + 3 підбирання)– старт; Бобров (9), Грицак (3), Зотов (10).