Медалі і ліцензії

Триває чемпіонат світу з водних видів спорту в катарському місті Доха. В активі збірної України на момент огляду турніру уже три медалі і сім олімпійських ліцензій. Українці відзначилися у стрибках у воду і артистичному плаванні. Попереду ще змагання плавців.

Першу медаль України, срібну, на чемпіонаті світу-2024 з водних видів спорту здобули наші дівчата артистичного плавання за виступ комади в акробатичній програмі. До того ж чемпіонат світу-2024 став для артистичного плавання останнім етапом відбору на Олімпійські ігри. За його підсумками були визначені володарі останніх шести олімпійських ліцензій серед дуетів, до числа яких увійшла й Україна. Починаючи з 2000 року Україна була незмінним учасником змагань з артистичного плавання на Олімпійських іграх.
Потім до справи взялися стрибуни у воду. В активі наши стрибунів дві бронзові медалі. Українець Олексій Середа відмінно виступив у індивідуальному фіналі зі стрибків з 10-метрової вишки та завоював бронзову нагороду. Вперше український спортсмен зійшов на п’єдестал чемпіонату світу у дисципліні індивідуальних стрибків з 10-метрової вишки. При цьому у фінал Олексій пройшов лише з п’ятим результатом. «Золото» та «срібло» залишилися за китайськими стрибунами.
Раніше на чемпіонаті світу Середа завоював «бронзу» разом з Кирилом Болюхом у синхронних стрибках з
10-метрової вишки, програвши тільки дуетам із Китаю та Великої Британії.
Українські стрибуни у воду також вибороли у цьому виду спорту 6 олімпійських ліцензій. Наприкінці змагань у водних стрибках путівку на Олімпійські ігри у Парижі-2024 принесла Україні в індивідуальних змаганнях на 3-метровому трампліні Вікторія Кесарь. Це сталося завдяки її потраплянню до числа 12 фіналісток у цьому виді програми.
Напередодні Кесарь разом з Анною Письменською здобули для України право бути представленою на головному мультиспортивному форумі чотириріччя в синхронних стрибках із 3-метрового трампліну. До олімпійських ліцензій стрибунів, про які ми розповідали у минулому номері газети, потім також додалася перепуска на Ігри-2024 Софії Лискун та Ксенії Байло у стрибках з 10-метрової вишки.
Боротьбу за нагороди чемпіонату світу тепер розпочали плавці, серед яких 6 українських спортсменів.