Медалі і ліцензії

Чемпіонат світу з боротьби-2023 пройшов з 16 по 24 вересня 2023 року в Белграді (Сербія). Крім медалей світового чемпіонату на змаганнях було розіграно 90 квот на Олімпійські ігри.

П’ять медалей та дві олімпійські ліцензії – такий підсумок виступу збірної України на чемпіонаті світу з боротьби.
Віце-чемпіонкою світу у ваговій категорії до 59 кілограмів стала Юлія Ткач.
На шляху до медалі українка здобула перемоги над нейтральною спортсменкою Анастасією Сідєльніковою (5:4), норвежкою Отелі Хоі (5:0) та німкенею Єленою Бруггер (2:0). У сутичці за золото українка програла Чжан Ці з Китаю (1:4). Це 5-та медаль Юлії у кар’єрі на чемпіонатах світу (1 «золото», 2 «срібла», 2 «бронзи»).
«Бронзу», а разом з нею і путівки до олімпійського Парижа-2024 вибороли Ірина Коляденко (до 62 кг) та Жан Беленюк (до 87 кг).
Коляденко на шляху до медалі здолала нейтральну спортсменку без прапора Вєроніку Іванову (6:4), шведку Сару Йоганну Ліндборг (10:0), але потім за технічними очками поступилася Айсулуу Тинибековій із Киргизстану (2:2).
У втішних сутичках Ірина розгромила Маріану Кердівару-Єшану із Молдови (10:0) та німкеню Луїзу Німеш (10:0).
Разом з нагородою у ваговій категорії до 87 кг олімпійський чемпіон Токіо-2020 і срібний призер Ріо-2016 Жан Беленюк отримав і ліцензію на третю у кар’єрі Олімпіаду – у Парижі-2024.
Жан у чвертьфіналі зазнав поразки від чинного віце-чемпіона Європи та бронзового призера попередньої світової першості Алі Дженгіза з Туреччини (1:3). 32-річний український борець отримав шанс продовжити боротьбу у втішній сітці й скористався ним. Він переміг Тоні Метсомякі з Фінляндії (5:1), Жалгасбая Бердімуратова з Узбекистану (5:3), Нурсултана Турсинова з Казахстану (7:2) здобув п’яту в кар’єрі медаль на чемпіонатах світу.
Український спортсмен Ярослав Фільчаков виборов бронзу у ваговій категорії до 82 кілограмів. Поступившись у чвертьфіналі іранцю Аліреза Азізхуну Мохмадіпіані (1:4), український спортсмен використав свій шанс у втішних сутичках. Спочатку впевнено здолав господаря килима Бранко Ковачевіча (9:0), а далі у вирішальній і рівній зустрічі за «бронзу» взяв гору над Міхаілом Браду з Молдови (1:1).
Для Ярослава Фільчакова це друга нагорода на чемпіонатах світу, він є чинним віце-чемпіоном Європи. Торік на ЧС він також виборов «бронзу».
Чинний чемпіон Європи Василь Михайлов зійшов на третє місце п’єдесталу у ваговій категорії до 79 кг. Він повторив своє торішнє бронзове досягнення.
Михайлов поступився у півфіналі Володимиру Гамкрелідзе із Грузії. Потім український борець у сутичці за бронзу переміг Болата Сакаєва із Казахстану.