«Манчестер Сіті» – чемпіон, ПСЖ – майже

Огляд

Визначився ще один чемпіон у провідних чемпіонатах Європи. «Манчестер Сіті» достроково гарантував собі збереження титулу найсильнішої команди АПЛ. Для завоювання теж чемпіонського статусу в Лізі 1 паризькому ПСЖ залишилося здобути лише одне очко.

«Манчестер Сіті» навіть не довелося для чергового тріумфу в АПЛ докладати додаткових зусиль. Це за нього зробив нещодавній конкурент «Арсенал», який примудрився, попри все, в черговому турі програти одному із аутсайдерів Ліги «Ноттінгем Форест. Протистояння «Арсенала» і «Манчестер Сіті» мало дуже тривалий і інтригуючий характер.
«Арсенал» залишився без підсумкового тріумфу в АПЛ, хоча лідирував у таблиці сезону протягом 248 днів. Це антирекорд ліги. Ще ніколи раніше в історії вищого англійського дивізіону команди не втрачали шанси на титул після такого тривалого періоду, проведеного на першому місці.
Підсумкову поразку лондонців влучно охарактеризував легендарний в минулому гравець «Арсенала» Тоні Адамс: «Я остерігався, що команда оступиться, але цього не ставалосмя. Була стабільна четвірка захисників. Воротар виглядав упевненим у собі. Баланс у центрі поля був ідеальним. Усе йшло своєю чергою. Але щойно ресурси вичерпалися, трапилася пара травм, гравці втратили форму, і все це не спрацювало. Думаю, титул було втрачено ще два-три місяці тому. Вони видихнулися. Ця команда була чудова. Ніхто цього не очікував. Вони блискуче впоралися, а Артеті боляче. Він вичавив максимум із цих гравців, і це все, що потрібно від тренера».
ПСЖ за 5 хвилин чемпіон. Здобути у двох матчах одне очко – для парижан не проблема. Вони також зберегли чемпіонський титул. На відміну віл Іспанії і Італії, де попередні чемпіони, «Реал» і «Мілан» втратили свій титул.
Втратити свій чемпіонський статус в німецькій Бундеслізі дуже вірогідно загрожує і «Баварії». Дортмундській «Боруссії», яка випереджає мюнхенців, для загального тріумфу достатньо в останньому турі чемпіонату на своєму полі перемогти скромний «Майнц».
Серед українських легіонерів знову на виду в іспанській «Жироні» Віктор Циганков. Він знову вийшов в основі своєї команди на матч в останньому турі проти «Сельти» і провів на полі весь поєдинок. На 55-й хвилині українець заробив пенальті, який допоміг «Жироні» врятуватися від поразки – нічия 1:1. «Жирона» продовжує вести боротьбу в Ла Лізі за єврокубкову зону.
Нарешті в англійському «Борнмуті» повірили в Іллю Забарного. Він знову вийшов в стартовому складі своєї команти проти серйозного суперника «Манчестер Юнайтед». І хоч команда Забарного поступилася, загалом, Ілля провів доволі непоганий матч на фоні сильного суперника. Більше того, уже український захисник роздає інтерв’ю англійським ЗМІ. Зокрема, його цитує ВВС: «Ми показали хорошу і сильну гру проти «Манчестер Юнайтед». Було складно, тому що ми грали проти дуже хорошої команди. Нам трохи не пощастило. У цьому поєдинку нам дуже допомогла підтримка вболівальників, вони були неймовірні. Це дуже важливо для кожного футболіста. Для мене це була дуже важлива гра, і мені було комфортно на футбольному полі.
Перехід у «Борнмут»? – це зовсім інший рівень для мене. Тут усе дуже швидко: ти атакуєш, але через секунду вже захищаєшся. Потрібно бути готовим щохвилини. «Манчестер Юнайтед» багато атакував, у них багато технічних футболістів. Коли ти граєш проти найкращих гравців, це допомагає прогресувати. Ця зустріч була важлива в контексті наступного сезону. Ми повинні покращувати нашу гру, це дуже важливо», – наголосив Ілля.
Михайло Мудрик розпочав матч «Челсі» проти чемпіона АПЛ «Манчестер Сіті»у запасі. Український вінгер вступив у гру в середині другого тайму. Намагався посилити гру своєї команди. Мав напівмоменти. «Челсі» в гостях програв – 0:1
Руслан Маліновський вийшов за «Марсель» у стартовому складі та відіграв весь матч. У першому таймі українець записав на свій рахунок асист. Руслан відібрав м’яч у суперника в середині поля, обігрався із партнером та видав розрізну передачу на Жонатана Клосса, який реалізував вихід на ворота суперників. Попри поразку, «Марсель» гарантував собі вихід до Ліги чемпіонів наступного сезону. Команда Ігора Тудора не опуститься нижче третього місця цього сезону.
Віктор Коваленко просидів весь матч у запасі «Спеції» проти «Лечче» (0:0). Андрій Лунін провів на лаві матч «Реала» проти «Валенсії» (0:1).
Інші наші ще травмовані – Олександр Зінченко в «Арсеналі» (до кінця сезону), Віталій Миколенко в «Евертоні», Едуард Соболь в «Страсбурзі».