Король «помер», нехай живе король!

Ліга чемпіонів. 1/2 фіналу

Чинний володар титулу Ліги чемпіонів «Реал» таки не витримав потужності «Манчестер Сіті» і склав свої чемпіонські повноваження. В Манчестері господарі беззаперечно довели мадридцям, що на сьогодні вони вже не є найсильнішою командою європейського континенту.

17 травня
«МАНЧЕСТЕР СІТІ» (Англія )– «РЕАЛ» (Іспанія) – 4:0 (2:0)
Голи: Бернарду Сілва (23, 37), Акнджи (76), Альварес (90+1).

Тепер у фіналі нинішньої Ліги чемпіонів за європейську футбольну клубну «корону» посперечаються «Манчестер Сіті» й «Інтер».
У манчестерському матчі-відповіді півфіналу Ліги чемпіонів боротьби не вийшло. Господарі повністю переграли гостей. У першому таймі «Реал» запам’ятався хіба що дальнім пострілом Тоні Крооса у поперечину. Весь інший час мадридці відчайдушно відбивалися від англійських атак. Перевага «Манчестер Сіті» у володінні м’ячем доходила до 80% на 20%. У поті чола працював голкіпер «Реала» Тібо Куртуа. Проте і він був безсилий, коли метрів з десяти Бернарду Сілва розстрілював ворота. На 37-й хвилині Куртуа в чергове врятував свою команду після удару Ілкая Гюндогана. З добиванням того ж Сілви воротар уже нічого не міг подіяти. «Манчестер Сіті» уже в першому таймі міг довести свою гольову перевагу до непристойного. У другій половині матчу гра трохи заспокоїлась. Господарі дещо збавили обертів. Однак і це їм не завадило ще двічі «розписатися» у воротах мадридців. Тим самим, «містяни» продовжили безпрограшну домашню серію матчів у чемпіонському євротурнірі до 26-ти поєдинків. Вони востаннє поступалися на своєму полі у Лізі чемпіонів 19 вересня 2018 року, коли програли у групі «Ліону» (1:2).
«Манчестер Сіті» узяв більш ніж переконливий реванш у «Реала» за поразку у протистоянні минулорічного півфіналу Ліги чемпіона. Названо найкращого гравця матчу – ним став Бернарду Сілва, автор двох голів «Ман Сіті». Вердикт групи технічних спостерігачів УЄФА: «Він забив два важливі м’ячі та проявив чудову креативність, а також невпинно працював у пресингу, повертаючи команді м’ячі спочатку на фланзі, а потім у центрі півзахисту».
Тепер у Пепа Гвардіоли з’явилася нагода вперше з «Манчестер Сіті» здобути найпрестижніший трофей єврокубкових змагань.
До речі, УЄФА призначила арбітрів на фінал Ліги чемпіонів, у якому 10 червня у Стамбулі зіграють «Манчестер Сіті» та «Інтер». Матч обслуговуватиме польська бригада суддів на чолі з Шимоном Марчиняком (той самий, що обслуговував останній матч «Манчестер Сіті» з «Реалом»). Асистенти – Павел Сокольніцкі та Томаш Лісткевич. Четвертий арбітр – румун Іштван Ковач. Арбітр VAR – Томаш Квятковскі з Польщі, його асистент – Бартош Франковскі.
42-річний Шимон Марчиняк відомий тим, що обслуговував фінал чемпіонату світу-2022. Польській арбітр добре знайомий з обома фіналістами. У нинішньому сезоні вже по разу обслуговував матчі «Інтера» (нічия 0:0 з «Порту» у матчі-відповіді 1/8 фіналу) і «Манчестер Сіті» (перемога 4:0 над «Реалом» у матчі-відповіді півфіналу).
У фіналах усіх єврокубкових турнірів за трофеї будуть боротися клуби з Італії, яка оновила рекорд 25-річної давності та вперше має шанс отримати переможця зі свого національного чемпіонату одразу у трьох єврокубках.