Король і королева Ролан Гаррос-2023

Визначилися переможці відкритого чемпіонату Франції (Ролан Гаррос). Сенсацій в кінцевому рахунку не сталося. Володарями трофеїв змагань серії Великого шолому у чоловіків став серб Новак Джокович, у жінок – полька Іга Свьонтек.

Новак Джокович у фінальному матчі Ролан Гаррос здолав норвежеця Каспера Рууда. Поєдинок тривав три години і 16 хвилин і завершився перемогою серба в трьох сетах.
Перемога на Відкритому чемпіонаті Франції дозволила Новаку Джоковичу повернутися на перше місце в світовому рейтингу ATP.
Це була п’ята особиста зустріч Джоковича і Рууда. У попередніх чотирьох матчах серб не програв жодного сету.
Новак Джокович став переможцем Ролан Гаррос втретє у своїй кар’єрі. Раніше цей турнір серб вигравав у 2016 та 2021 роках.
Для Каспера Рууда це був третій фінал турнірів серії «Великого шолома». Норвежець програв усі три. Раніше він програв Рафаелю Надалю (3:6, 3:6, 0:6), а у фіналі US Open поступився Карлосу Алькарасу (4:6, 6:2, 6:7, 3:6).
Варто відзначити, що перемога на Ролан Гаррос-2023 дозволила Джоковичу встановити історичний рекорд. Серб виграв свій 23-й титул на турнірах «Великого шолома» і став абсолютним лідером за цим показником в чоловічому тенісі, обійшовши Рафаеля Надаля, у якого 22 перемоги.
Лідером за кількістю перемог на турнірах «Великого шолома» в одиночному розряді залишається колишня Австралійська тенісистка Маргарет Корт – 24 титули.
Також Джокович став першим тенісистом в історії, якому вдалося тричі зібрати кар’єрний «Великий шолом». Джокович взяв 10 титулів на Australian Open, сім – на Вімблдоні, три – на Ролан Гаррос і три на US Open.
По два кар’єрних «Великих шолома» у Рафаеля Надаля, Роя Емерсона і Рода Лейвера.
Ізі Свьонтек перемога у жіночому фіналі Відкритого чемпіонату Франції над чешкою Кароліною Муховою дісталася в упертій боротьбі.
Зустріч завершилася у трьох сетах, матч тривав 2 години 46 хвилин. Це була друга зустріч тенісисток, рахунок зрівнявся.
Свьонтек здобула третій титул на кортах Ролан Гаррос за останні чотири роки. Іга збереже статус першої ракетки світу та матиме 928 очок переваги перед Аріною Соболенко. Свьонтек зіграла 30-й матч на кортах Ролан Гаррос, вигравши 28 із них.
Зазначимо, що Мухова вперше зіграла у фіналі турніру Великого Шолому. Чешка оновить особисте досягнення у світовому рейтингу, піднявшись на 16-ту позицію.
Нагадаємо, що серед українських тенісисток на нинішньому Ролан Гаррос найуспішніше виступила Еліна Світоліна яка зуміла дістатися чвертьфіналу престижному турніру. На цій стадії Еліна у боротьбі поступилася другій ракетці жіночого світового рейтингу Аріні Соболенко. також вдалим можна вважати виступ ще однієї української тенісистки Лесі Цуренко, яка дійшла до 1/8 фіналу змагань. Там вона поступилася якраз майбутній переможниці Ролан Гаррос Ізі Свьонтек. Тоді Леся через проблеми зі здоров’ям не змогла дограти матч.