Конфуз у Барселоні

Ліга чемпіонів. 1/4 фіналу

Каталонська «Барселона» зазнала нищівного фіаско на своєму полі у матчі-відповіді чвертьфіналу Ліги чемпіонів від паризького ПСЖ – 1:4. У першому матчі 1/4 фіналу іспанський клуб на виїзді здобув перемогу (3:2) і вважався фаворитом у цьому протистоянні.

Перші матчі
10 квітня
«АТЛЕТІКО» (Іспанія) – «БОРУССІЯ» Д (Німеччина) – 2:1 (2:0)
Голи: Де Пауль (5), Ліно (32) – Алле (81).
ПСЖ (Франція) – «БАРСЕЛОНА» (Іспанія) – 2:3 (0:1)
Голи: Дембеле (48), Вітінья (51) – Рафінья (36, 62), Крістенсен (77).

Матчі у відповідь
16 квітня
«БОРУССІЯ» Д (Німеччина) – «АТЛЕТІКО» (Іспанія) – 4:2 (2:0)
Голи: Брандт (34), Матсен (39), Фуллькруг (71), Забітцер (74) – Хуммельс (49 автогол), Корреа (64).
«БАРСЕЛОНА» (Іспанія) – ПСЖ (Франція) – 1:4 (1:1)
Голи: Рафінья (12) – Дембеле (40), Вітінья (54), Мбаппе (61, 89).
Вилучення: Араухо (30).

А починалося у матчі-відповіді для «Барселони» все чудово. На 12 хвилині її бразильський нападник Рафінья відкрив рахунок у поєдинку. Загальна перевага каталонців зросла уже до двох м’ячів. Втім ключовим моментом матчу «Барселона» – ПСЖ стало вилучення у середині першого тайму уругвайського захисника каталонців Рональда Араухо. Внаслідок цього «Барселона» змушена була грати більш ніж годину ігрового часу вдесятьох.
Французькі футболісти змогли відмінно скористатися чисельною перевагою. Ще наприкінці першого тайму рахунок у матчі зрівняв екс-півзахисник «Барселони» Усман Дембеле, який, як і в першому матчі, забив у ворота свого колишнього клубу.
У другому таймі біди розгубленої каталонської команди тривали. На 59-й хвилині ПСЖ вийшли вперед – відзначився півзахисник Вітінья. А через сім хвилин захисник «Барселони» Жоау Канселу збив суперника в штрафному майданчику, арбітр призначив пенальті. Кіліан Мбаппе з одинадцятиметрової позначки чітко спрямував м’яч у ліву дев’ятку.
«Барселона» за сумою двох матчів уже поступалася, але нічого суттєвого протиставити не спромоглась. Більше того, на останній хвилині основного часу поєдинку Мбаппе оформив дубль, забивши на добиванні у правий нижній кут воріт. Зрештою матч завершився з розгромним рахунком 4:1, а сума голів за два матчі склала 6:4 на користь ПСЖ.
У другому чвертьфінальному матчі дня Ліги чемпіонів, команда, яка поступилася у першому поєдинку теж змогла здобути реванш з необхідним результатом. Дортмундська «Боруссія» після поразки у Мадриді від «Атлетико» 1:2, у матчі-відповіді досягла необхідної для загального успіху перемоги – 4:2.
Але ця перемога дісталася господарям у непростій боротьбі. В першому таймі німецька команда захопила ініціативу і вже до перерви забезпечила собі потрібну перевагу. На 34-й хвилині з подачі Матса Гуммельса забив Юліан Брандт, а вже через п’ять хвилин другий гол дортмундців забив Іан Матсен (гольову передачу віддав Марсель Забітцер).
Проте у другому таймі «Атлетіко» зумів виправити ситуацію. Спочатку у цьому допоміг захисник «Боруссії» Матс Гуммельс, який припустився помилки і забив гол у свої ворота. А на 64-й хвилині «Атлетіко» зрівняв рахунок: Анхель Корреа вдало зіграв на добиванні. Такі цифри на табло тепер уже цілком влаштовували іспанську команду.
Втім, останнє і вирішальне слово у матчі було за господарями. На 71-й хвилині після навісу у штрафний майданчик Ніклас Фулькруг головою відправив м’яч у ворота. А вже за три хвилини Забітцер збільшив перевагу «Боруссії», забивши четвертий гол команди в цьому матчі і переможний у загальному протистоянні. Врятувати ситуацію «Атлетико» не вдалося.
Таким чином, два іспанські клуби вибули зі змагань, а першу півфінальну пару Ліги чемпіонів склали «Боруссія» (Дортмунд) та ПСЖ. Ці матчі пройдуть 30 квітня/1 травня та 7/8 травня
У другому півфіналі перетнуться шляхи переможців інших чвертьфіналів. 17 квітня найкращого визначали «Манчестер Сіті» та «Реал» (перша гра – 3:3), «Баварія» та «Арсенал» (2:2). У цих лігочемпіонівських матчах очікується українських футболістів Андрія Луніна та Олександра Зінченка у складах «Реала» і «Арсенала» відповідно. Тут розв’язка настала після передачі газети до друку. Про це у наступному номері.

«Бенфіка» (Іспанія) – «Марсель» (Франція) – 2:1
Голи: Рафа Сілва (16), Ді Марія (52) – Обамеянг (67)

«Олімпіакос» (Греція) – «Фенербахче» (Туреччина) – 3:2
Голи: Фортуніс (8), Йоветич (32), Шикінью (57) – Тадіч (68 з пенальті), Кахведжі (74)
«Вікторія» П (Чехія) – «Фіорентина» (Італія) – 0:0
«Брюгге» (Бельгія) – ПАОК (Греція) – 1:0
Гол: Ветлесен (6)
«Астон Вілла» (Англія) – «Лілль» (Франція) – 2:1
Голи: Воткінс (13), Макгінн (56) – Діакіте (84)