«Карпати» – в УПЛ, «Інгулець» – на підході

У Першій лізі буквально за один минулий тур майже повністю «розвіялася» інтрига нагорі турнірної таблиці. Як і очікувалося, футболісти «Карпат» достроково здобули право наступного сезону виступати в елітному дивізіоні, зазначає прес-служба УАФ.

Офіційно це повернення відбулося після останнього поєдинку туру Чемпіонської групи, в якому львів’яни в гостях перемогли «Полтаву» – 1:0. Вирішальним виявився влучний удар бразильського легіонера зелено-білих Ігора Невеса в дебюті протистояння.
Але з підвищенням у статусі «Карпатам» довелось би ще трохи зачекати, якби не сталася дещо несподівана домашня поразка «Лівого берега» у поєдинку із ФК «Кудрівка-Нива» (1:2). Господарі поля першими досягли успіху, але потім ще у першому таймі їм двічі довелося виймати м’яч із власних воріт (один раз після пенальті). Всі намагання змінити рахунок у другому таймі виявилися марними. Цей результат зробив очковий здобуток «Карпат» недосяжним саме для «Лівого берега», а львів’янам уже достроково гарантував мінімум друге місце у таблиці і путівку до вищого дивізіону українського клубного футболу. Наразі у львівського колективу 60 очок. У «Лівого берега», що йде на 3-й позиції, в активі 46 пунктів. До завершення сезону у Першій лізі командам залишилося провести по 4 тури. Таким чином, максимальна кількість очок, яку може набрати київський клуб, становить 58 балів. «Карпати» зіграють в УПЛ уперше із сезону-2019/2020.
Утім, після фінального свистка головний тренер «Карпат» Мирон Маркевич сказав, що почивати на лаврах ніколи, адже завдання стати найсильнішою командою першої ліги ніхто з порядку денного не знімав.
Дивлячись уже в наступний сезон УПЛ 2024/2025 років, варто відзначити, що «Карпати» мають амбітні плани і на змаганнях в елітному дивізіоні.
Журналіст Ігор Циганик розповів, який у львівської команди буде бюджет у наступному сезоні УПЛ. «Варто чекати гучних трансферів від «Карпат». У клуба досить хороший бюджет. Там будуть платитися гроші цілком серйозні. Вони зможуть купувати футболістів за 500, 700 тисяч, можливо, навіть за мільйон доларів. У «Карпат» є амбіції закріпитися в Прем’єр-лізі», – зазначив Циганик.
На черзі повернення в УПЛ й «Інгульця». Підопічні Владислава Лупашка декласували «Прикарпаття», ще в першому таймі змусивши гостей чотири рази розпочинати із центра поля. Відзначилися Володимир Білоцерковець, Артем Сітало, Ярослав Богунов і Віталій Кольцов.
Після згаданої доволі неочікуваної поразки «Лівого берега» від «Кудрівки-Ниви» з’явилася інтрига у боротьбі за четверте місце, що дає право на перехідні матчі за підвищення в класі.
У групі Вибування «Поділля» скористалося поразкою «Буковини» і зрівнялося за очками з лідером. За додатковими показниками саме хмельницький колектив зараз лідирує. Перемога у Чернівцях дозволила «Діназу» уникнути зони прямого вильоту. «Кремінь» все ще залишається без перемог і на останньому місці.
Також в групі Вибування не відбувся поєдинок 6-го туру «Хуст» – «Металург». Керівництво запорізького ФК звернулося до ПФЛ із листом, в якому повідомляло, що через велику кількість травмованих команда не зможе виїхати на Закарпаття. Після з’ясування всіх обставин долю цього протистояння вирішить КДК.
Щодо ситуації в турнірній таблиці групи Вибування, то, мабуть, тільки «Поділля», «Буковина» та тернопільська «Нива» можуть почувати себе у більш-менш безпечному становищі щодо збереження місця у Першій лізі. Іншим за це ще доведеться серйозно поборотися. Нагадаємо, три нагірші команди напряму вибувають до Другої ліги. Ще двом наступним командам доведеться грати перехідні матчі.
І наостанок. Комітет з етики та чесної гри УАФ розпочав перевірку щодо можливого маніпулювання спортивним результатом у матчі 6-го туру «Металіст» – «Кремінь», в якому харків’яни взяли гору – 2:1.

ДРУГА ЛІГА
Драматично розгорталися події в центральному матчі 26-го туру Другої ліги «Дружба» – «Звягель».
У середині другого тайму господарі вийшли вперед після влучного удару головою Андрія Сторчоуса, який вийшов на заміну.
Поразка в цьому матчі практично позбавляла поліщуків шансів на здобуття прямої путівки до першої ліги. Тому гості під завісу поєдинку кинули великі сили в атаку й не прогадали. У компенсований час Богдан Оринчак, який також вийшов на заміну, у падінні забив ефектний гол, урятувавши свою команду від неприємностей – 1:1.
Такий підсумок неабияк потішив ще одного претендента на перше місце – ФК «ЮКСА». Команда з Тарасівки, граючи в Стрию, відкрила рахунок на 78-й хвилині після удару бразильського легіонера Сантьягу Росіана. Та все ж не йому судилося стати героєм матчу. Уже в компенсований час у ворота гостей було призначено пенальті, але стриянин Максим Авер’янов програв дуель воротарю Нікіті Федотову. Відтак «ЮКСА» здобуває перемогу (1:0) та знову стає одноосібним лідером, проте за втраченими очками попереду «Дружба» і «Звягель».
І наостанок. ФК «Тростянець» за обопільною згодою вирішив припинити співпрацю з головним тренером Валерієм Шаповаловим. В останніх турах діями «містян» буде керувати помічник Шаповалова – Володимир Прокопиненко.