Гра у піддавки

Група Н

Унікальний матч відбувся у 2-му турі групи Н між «Антверпеном» і «Шахтарем». В поєдинку, в якому було забито п’ять голів, всі м’ячі команди значною мірою організували самі у свої ворота.

4 жовтня
«АНТВЕРПЕН» (Бельгія) – «ШАХТАР» (Україна) – 2:3 (2:0)
Голи: Муя (3), Баліквіша (34) – Сікан (48, 77), Ракицький (70).
«ПОРТУ» (Португалія) – «БАРСЕЛОНА» (Іспанія) – 0:1 (0:1)
Гол: Торрес (45+1).

Якби це була гра у піддавки, то у запеклій боротьбі перевагу здобув би «Антверпен» – 3:2. У нього голи у свої ворота «вигадали» – Бюте (48, 76 хв.) і Баліквіша (71 хв.), у «Шахтаря» – Ракицький (3 хв.) і Різник (33 хв.). Спеціальний приз за внесок у підсумок «піддавків» – гравцеві бельгійського клубу Тобі Алдервейрелду за невлучання у ворота з пенальті на 97 хвилині.
На 3-й хвилині матчу Ярослав Ракицький «включив Марадонну», коли почав обігрувати суперника у власному карному майданчику. Ярославу показали хто він є за паспортом, м’яч відібрали і Арбнор Муя спокійно впритул розстріляв ворота гірників. Кого і де «включив» Дмитро Різник, коли на 33-й хвилині стрімголов побіг з воріт у поле – невідомо. Мішель Баліквіша спокійно спрямував м’яча у порожні ворота «Шахтаря». У другому таймі суперники помінялися ролями, «піддаватися» настала черга господарів. Їхній воротар Жан Бюте двічі «філігранно підіграв» гірникам, а Данило Сікан цього разу двічі з 3-х метрів у порожні ворота влучив. У перерві між цими голеадорськими звитягами, після виконання штрафного удару Ракицьким, рикошетом «мертвий» м’яч тепер у свої ворота переспрямував Баліквіші. Феєричну крапку у комедії помилок поставив капітан «Антверпена» Алдервейрелд, який на останніх секундах матчу навіть не влучив у ворота з 11-метрової позначки. Переможців не судять. «Шахтар» у другому таймі примусив господарів захищатися, а як вони це вміють – то їхні проблеми. Як і в попередньому турі групи Ліги чемпіонів «Шахтар» набагато якісніше провів другу половину гри. Треба щось робити зі стартовим «хвилюванням». «Гірники» записали на свій рахунок надцінну перемогу у боротьбі за 3-є місце у групі. Далі (25 жовтня) «Барселона», яка у грі «в піддавки» поміченою не була.