Гол та травма

ROME, ITALY - SEPTEMBER 22: Artem Dovbyk of AS Roma celebrates with teammate Stephan El Shaarawy after scoring goal 1-0 during the Serie A match between AS Roma and Udinese at Stadio Olimpico on September 22, 2024 in Rome, Italy. (Photo by Silvia Lore/Getty Images)

Минулого вік-енду щодо українських легіонерів в топ-футбольних чемпіонатах Європи вирізняються дві новини, обидві з Італії – одна хороша і одна погана. Хороша – нарешті ввімкнувся бомбардирський хист Артема Довбика, він забиває за «Рому» у другому турі поспіль. Погана – в черговому матчі за «Дженоа» серйозної травми зазнав гравець збірної України Руслан Маліновський.

У «Роми» перед останнім туром змінився головний тренер. У грі з «Удінезе» на посту головного тренера Роми дебютував Іван Юрич, відомий по роботі з «Вероною» та «Торіно», який очолив столичний колектив після відставки Даніеле Де Россі. Дебют нового очільника римського клубу вийшов напрочуд вдалий – крупно обіграний один із нинішніх лідерів Серії А «Удінезе» – 3:0. А найголовніше, що у цьому стартовому для нового керманича команди матчі, відмінно відіграв збірник України Артем Довбик, який вийшов у старті і на 19-й хвилині вразив ворота суперників. Артем відзначився уже другим голом поспіль за «Рому». Більше того, експерти Серії А визнали Довбика найкращим гравцем матчу «Рома» – «Удінезе».
А ось партнеру Довбику по збірній України Руслану Маліновському в останньому турі Серії А дуже не пощастило. «Венеція» приймала «Дженоа», у складі якого з перших хвилин вийшов на поле український півзахисник Руслан Маліновський. На 50-й хвилині Маліновський отримав важку травму і не зміг продовжити матч, його винесли з поля на ношах. «Дженоа» офіційно повідомило, що у Руслана Маліновського вивих суглоба та перелом малогомілкової кістки, йому зробили операцію. На відновлення знадобиться кілька місяців. За збірну України Маліновський цього року вже не зіграє.