Генеральна репетиція

Товариські матчі

Молодіжна збірна України готується до участі у фінальному турнірі Євро-2023 (U-21). Під час навчально-тренувального збору наша молодіжка провела дві товариські зустрічі – з ровесниками з Данії і Італії.

27.03.2023
Італія (U-21) – Україна (U-21) – 3:1 (1:0)
Голи: Ловато (19), Коломбо (71, 82) – Кащук (68).

Перший поєдинок з даньцями молодіжна збірна України грала в експерементальному складі. Точніше сказати, на полі переважно з’явилися футболісти, яких називають резервістами і перед якими стояло завдання в першу чергу довести тренерському штабу в особах Василя Кардаша та Олександра Мелащенка (на той момент головний тренер молодіжки Руслан Ротань був зайнятий більш важливими питаннями), що на них теж варто розраховувати. Не вдаючись у подробиці цього «технологічного» матчу, варто зазначити, що у данців було більше нагод відзначитись, але наші свої можливості використали ефективніше. Україна перемогла – 3:1.
Наступний матч матч уже був серйозною перевіркою для української молодіжної збірної. На домашньому стадіоні в Реджо-ді-Калабрія на нас очікувала молодіжна збірна Італії. Італійські збірні є одними із найсильніших в Європі у всіх вікових категоріях. Молодіжка не виняток.
На цей поєдинок наша команда уже виставила склад наближений до оптимального, за винятком кількох футболістів відсутніх з різних причин. А, окрім того, на той момент Руслан Ротань уже змінив свій «мандат» на головного тренера молодіжної збірної України і безпосередньо керував діями своїх підопічних.
Із перших хвилин, зазначає прес-служба УАФ, ініціатива була на боці господарів, зокрема, у площину пробив Фаджолі. У синьо-жовтих можна відзначити хіба що неточний удар головою від В’юнника. На 19-й хвилині італійці повели в рахунку – Фаджолі виконав стандарт із правого флангу, а Ловато головою замкнув. 1:0. У середині тайму Криськів віддав непоганий пас до штрафного на Кащука, але тому завадили пробити. Ближче до перерви швидкості зросли, а господарі видали класний відрізок. Так, Фаджолі виконав два небезпечні штрафні, після одного з яких поцілив у стійку, ще одного разу нашу команду виручив Нещерет. Синьо-жовті відповіли ударом Сікана у площину. А в доданий арбітром час Удоджі ввірвався до штрафного й віддав на Канчельєрі, якому забракло влучності.
По перерві господарі продовжили контролювати м’яч, Нещерет виручив після ударів Канчельєрі та Бове. На 68-й хвилині українці зрівняли рахунок – В’юнник перевів на Кащука, який зумів продертися до штрафного крізь опонентів та ударом із правої переграв кіпера.
А втім, зовсім скоро італійці повернули собі перевагу, коли під час однієї з атак нашу збірну виручили Нещерет і поперечина, але з третьої спроби м’яч у сітку переправив Коломбо. Згодом нападник апеннінців оформив дубль, замкнувши подачу Орістаніо з лівого флангу. У підсумку господарі перемогли – 3:1.
До цього опису перебігу подій на полі хочеться додати кілака загальних вражень. Найголовніше – треба щось робити із захистом. Всі голи є наслідком грубих помилок оборонців. Двічі дозволили ударами головою впритул «розстрілювати» Нещерета. А один гол (другий італійський за ліком) просто не піддається ніякому поясненню. Італійці тричі поспіль наполегливо добивають м’яча у наші ворота, відбиваються всі і вся, Нещерет і поперечина, тільки не 7 (семеро!) українських футболістів, які перебувають ось тут поруч у карному майданчику, але холоднокровно спостерігають чим це все закінчиться. Це тривало не одну мить, а кілька секунд. Ясно, що італійці добили.
Ще впало в око – наскільки ж футболісти Італії вправніше працюють саме з м’ячем. Проте тут уже нічого не поробиш, це закладається з дитячого футболу. Тут у нас основна ставка залишається на фізиці. Але це тема окремої розмови.
Важливо, що у нас є перспектива суттєвого кадрового посилення молодіжки. Через залучення до лав першої національної збірної України були відсутні Мудрик, Судаков, Трубін, Бондаренко, Забарний (ушкодження). Всі можуть за віком зіграти у фінальному турнірі Євро (U-21). Постає питання – ким із них варто посилити молодіжку, а кого неодмінно залучити до національної, яка приблизно у ці ж терміни грає відбіркові матчі до дорослого Євроз Північною Македонією і Мальтою. Питання дискусійне. Ще посилення можливе в особох динамівців Ваната і Сироти, які пропускали товариські поєдинки нашої молодіжки через ушкодження.