Гандбольна історія

Груповий етап. 3-й тур

В восьми вівторкових іграх 3-го туру Ліги чемпіонів було зафіксовано аж три червоні картки та дві невдалі спроби з одинадцяти метрів, а у центральній сутичці дня «Інтер» мінімально переграв «Барселону».

Сумнівів з визначенням головного матчу звітної сесії не виникало, адже лише в Мілані зустрічалися провідні колективи найсильніших європейських чемпіонатів. Але авторитетні представники Італії та Іспанії відверто розчарували, продемонструвавши дуже кволу гру на чужій половині поля, тому реальні гольові моменти була можливість порахувати на пальцях однієї руки, причому вистачило б кінцівки не дуже вправного фрезерувальника.
Хоча цей факт дивує лише на перший погляд, а якщо згадати, що «Інтер» та «Барселона» без особливих варіантів поступилися «Баварії», то певні речі стають на свої місця. Також треба відзначити, що перед звітною дуеллю міланська команда у внутрішній першості поступилася «Ромі» (1:2), а каталонці мінімально переграли слабку «Мальорку» (1:0), скориставшись ледь не єдиним гольовим моментом. Такий погляд на стан речей дозволяє знайти логіку у вкрай сумному шоу на арені «Джузеппе Меацца».
У невиразній грі трохи більше пощастило господарям поля, які одним легким шансом скористались на 100%. Героєм «чорно-синього» колективу став Хакан Чалханоглу, який перед перервою дуже якісно вдарив здалеку, змусивши капітулювати каталонського воротаря Марк-Андре Тер-Стегена. Чи міг іспанський клуб уникнути поразки?
Так! Власноруч «синьо-гранатові» нічого створити не змогли, але в одному з епізодів допоміг голкіпер «Інтера» Андре Онана, який невдало зіграв на виході, віддавши м’яч самотньому Педрі, який вразив порожні ворота. Ніхто навіть не думав сперечатися з цього приводу, однак уважний відеоасистент покликав головного арбітра до «телевізора», коли й вдалося помітити, що після Онани м’яч трохи зачепив руку Ансу Фаті. Дотик ні на що не впливав, однак верхня кінцівка каталонського форварда знаходилася вище плеча, а це завжди фол! В даному випадку – фол в атаці. Тому гол довелося скасувати.
У доданий арбітром час відверто помилився біля своїх воріт ще один гравець «Інтера» – Дензел Думфріс, якому не давав спокою подвиг Фаті. Цього не бачив головний арбітр Славко Вінчіч, але ніхто не сумнівався в тому, що відеоасистент Пол Ван Букел знову покличе словенця до монітору, а потім буде пенальті. Однак ще одна рука біля голови не вразила Ван Букела, тому він завершив перевірку без претензій до Вінчіча. Чому так сталося – загадка! Це мав бути чистий пенальті! Наставник «Барселони» Хаві, звісно, теж був ошелешений страшною помилкою, передусім, відеоасистента, про що не соромився говорити після поєдинку, але результат вже зафіксований. Доведеться каталонцям перемагати вже на своєму полі, аби за підсумками групового етапу не стати третьою зайвою командою. Хто виявиться четвертим у цьому квартеті – всі завчасно знали, співчуваючи «Вікторії».
Непересічним епізодом відзначилася зустріч в Португалії, де місцевий колектив відзначився голом в кінці першого тайму. Однак раділи хлопці не дуже довго, бо за десять секунд до результативного удару була зафіксована гра рукою з боку гравця «Порту» в своїй штрафній площі. Англійський арбітр Ентоні Тейлор, подивившись «телевізор», скасував взяття воріт, призначивши пенальті на іншій пол вині поля. Хоча сумували «дракони» не дуже довго, бо Патрік Шик не переграв воротаря, причому це вже друга поспіль помилка форварда, який також не забив з одинадцяти метрів у нещодавньому матчі за збірну Чехії. А після перерви португальський колектив організував легітимні голи, здобувши нервову перемогу.
Три очки з аналогічним результатом у цій групі взяв здобув бельгійський «Брюгге», який не втомлюється дивувати. Шкода лише, що усі головні події гри сталися без нашої участі. Захисник Едуард Соболь вийшов на поле на 78-й хвилині, коли його команда вже отримала подвійну гольову перевагу. А наш форвард Роман Яремчук взагалі 90 хвилин просидів на лавці для запасних.

Володимир СІРИЙ

Група A
04.10.2022
«Ліверпуль» – «Рейнджерс» – 2:0 (1:0).
Голи: Александер-Арнолд (7), Салах (53, з пенальті).
«Аякс» – «Наполі» – 1:6 (1:3).
Голи: Кудус (9) – Распадорі (18, 47), Ді Лоренцо (33), Зелінський (45), Кварацхелія (63), Сімеоне (81).
Вилучення: Тадіч (73, «Аякс»).