Фестиваль олімпійських надій

В словацькій Банська Бистриця завершився ХVI літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль (ЄЮОФ-2022). Протягом тижня юні спортсмени віком від 14 до 18 років розіграли комплекти нагород у десяти олімпійських видах спорту.

Виступ української збірної, загалом, можна оцінити позитивно. У Словаччині наша команда була представлена 46 атлетами у шести видах спорту – бадмінтоні, велоспорті, дзюдо, легкій атлетиці, спортивній гімнастиці та плаванні. І зуміла посісти в загальному заліку серед 48-ми країн сьоме місце, виборовши 18 медалей, по 6 нагород кожного ґатунку. Щоправда, на попередньому аналогічному турнірі 2019 року в Баку юні українці здобули ще більше нагород – 25. Але то була рекордна кількість наших медалей за всю історію виступів на літніх Фестивалях. Рекорди не завжди вдається перевершити.
У нинішньому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі кількісно найбільше, майже на половину, наповнили медальну скарбничку України, як і на попередньому – гімнасти. У їхньому доробку сім нагород – 1 «золото», 4 «срібла», 2 «бронзи». А от у якісному виміру відзначилися українські дзюдоїсти. Вони здобули найбільше наших золотих медалей – 3. Ще «набороли» на одну срібну та дві бронзові нагороди. І посіли перше командне місце у цій спортивній дисципліні олімпійського фестивалю. Добре попрацювали й наші юні плавці – 1 «золото», 1 «срібло», 2 «бронзи». Ще одну медаль українська збірна здобула у легкій атлетиці. Зате – золоту.
Персонально варто відзначити нашого мультимедаліста гімнаста Радомира Стельмаха, який став першовідкривачем нашого золотого успіху на цих змаганнях. А потім ще чотири рази підіймався на фестивальний подіум – двічі за «сріблом» і двічі за «бронзою». Серед українців чемпіонами юнацької олімпіади також стали дзюдоїсти Станіслав Корчемлюк, Єлизавета Литвиненко, Діана Семченко, а також плавець Микола Котенко та легкоатлетка Ольга Машанєнкова.
У загальнокомандному медальному заліку ЄЮОФ-2022 переконливу перемогу здобули юні італійці – 47 медалей (21-12-14). Наступний літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль відбудеться вже у 2023 році в словенському Мариборі.