Феноменальний злет!

7 липня у Парижі на етапі легкоатлетичної Діамантової ліги українка стрибунка Ярослава Магучіх перемогла зі світовим рекордом. Ярослава з першої спроби злетіла на висоту 2,10 метра.

Взявши висоту 2.10 метра, Ярослава Магучіх оновила один із найдавніших рекордів світової легкої атлетики, який непорушно тримався 37 років. Ще у 1987 році представниця Болгарії Стефка Костадінов стрибнула на 2.09 метра на чемпіонаті світу в Римі (Італія), і це дсягнення ніхто не міг навіть повторити дотепер. Феноменальний злет української атлетки встановив новий максимальний рубіж у жіночих стрибках у висоту.
На цих змаганнях Ярослава Магучих поетапно рухалася до свого світового тріумфу. Українка спочатку виграла протистояння з конкурентками по турніру. У боротьбі з австралійкою Ніколою Оліслагерс Ярослава єдиною взяла планку 2.03 мета, гарантувавши собі перше місце на цьому етапі.
Після цього Магучіх взяла з другої спроби висоту 2.07 метра , оновивши свій особистий рекорд зі стрибків у висоту. А потім з першої ж спроби взяла багато років не досяжну ні для кого висоту висоту у 2.10 мера. Новий світовий рекорд!
Магучіх після побиття рекорду розповіла про розмову з володаркою попереднього світового досягнення легендарною Стефкою Костадіновою, яка стала для неї великою мотивацією:
– Стефка казала мені на цьогорічному чемпіонаті Європи, що я маю стрибнути 2.07 м і 2.10 м. Це була надзвичайна мотивація для мене, але я це зробила. Так, рекорд тримався довго, але вони існують для того, щоб їх бити. Дуже приємно бити старі рекорди, і тепер я сама світова рекордсменка, – сказала Магучіх.
Сама ж Костадінова в коментарі НОК Болгарії привітала Магучіх з побиттям її рекорду. І також пригадала розмову, яку мала з українською легкоатлеткою.
– Рада, що світовий рекорд у жіночих стрибках у висоту відтепер 2.10 м. Була впевнена, що це колись станеться. Досягнення Ярослави Магучіх історичне не лише тому, що вона побила рекорд, який стояв 37 років, але ще й тому, що її 2.10 метра доводять: людські можливості безмежні. І це також розвіює погляди песимістів, які зарано почали стверджувати, що деякі рекорди в легкій атлетиці будуть вічними, – сказала Костадінова.
Магучіх – третя легкоатлетка в історії, яка має два стрибки від 2.07 метра та вище. Стільки же вдалих спроб має лише Бланка Влашич, а ось у Костадінової їй було п’ять. Але віримо, що у Ярослави найкращі досягнення ще попереду.

Топ-5 результатів в історії жіночих стрибків у висоту:
2.10 м: Ярослава Магучіх (Україна) – 2024 рік
2.09 м: Стефка Костадінова (Болгарія) – 1987 рік)
2.08 м: Стефка Костадінова (Болгарія) – 1986 рік
2.08 м: Кайса Берквіст (Швеція) – 2006 рік
2.08 м: Бланка Влашич (Хорватія) – 2009 рік.

До того ж, Ярослава Магучіх наразі єдина чинна володарка світового рекорду серед українських спортсменів. Однак у минулому звання світового рекордсмена здобували й інші українські легкоатлети.

УКРАЇНСЬКІ РЕКОРДСМЕНИ

За всю історію звання світового рекордсмена у легкій атлетиці тримали три українці, згадує Суспільне Спорт. Магучіх стала четвертою.
Першим в епоху незалежності був Сергій Бубка, причому він 14 разів бив світовий рекорд у стрибках з жердиною (чотири – як представник уже команди України).
Останньою перед Ярославою Магучіх українською світовою рекордсменкою була п’ятиборка Наталія Добринська, яка втратила це звання у 2023 році на чемпіонаті світу з легкої атлетики в приміщенні. Причому на тому турнірі той рекорд били двічі, його чинною володаркою є бельгійка Нафіссату Тіам.

Світові рекорди атлетів України (за часів незалежності):
31 липня 1994 року. Сергій Бубка (стрибки з жердиною, чоловіки) – 6.14 м
10 серпня 1995 року. Інесса Кравець (потрійний стрибок, жінки) – 15.50 м
9 березня 2012 року. Наталія Добринська (п’ятиборство, жінки) – 5013 очок
7 липня 2024 року. Ярослава Магучіх (стрибки у висоту, жінки) – 2.10 м.

ПАРИЖ. ЕТАП ДІАМАНТОВОЇ ЛІГИ

Серед інших українських легкоатлетів, які брали участь у згаданому передолімпійському турнірі в Парижі варто згадати і Михайла Кохана. Він взяв бронзову медаль на змаганнях етапу Діамантової ліги. Перше та друге місце здобули польські спортсмени Павел Файдек (77.13 метра). та Войцех Новіцьки (75.17 метра).

Підсумкові результати:
Стрибки у висоту, жінки

  1. Ярослава Магучіх (Україна) – 2,10 м
  2. Нікола Оліслагерс (Австралія) – 2,01 м
  3. Ангеліна Топич (Сербія) – 1,98 м
    …7. Ірина Геращенко (Україна) – 1,95м.
    Метання молота, чоловіки
  4. Павел Файдек (Польща) – 77.13 м
  5. Войцех Новіцьки (Польща) – 75.17 м
  6. Михайло Кохан (Україна) – 75.13 м.