Ель-Класіко, дербі і українці

Серед поєдинків чергових турів провідних чемпіонатів Європи особливим підтекстом виділялися два. Іспанське Ель-Класіко – «Барселона» – «Реал». І англійське манчестерське дербі – «Манчестер Юнайтед» – «Манчестер Сіті». Якими ж несхожими вийшли перипетії у цих протистояннях.

Перший тайм матчу у Барселоні складався далеко не на користь мадридських гостей. «Реал» наче просто не був готовим до гри з такою інтенсивністю, яку запропонували господарі. А ось заряджені каталонці контролювали м’яч, територію та чинили тиск. Це логічно спричинило гол у ворота Кепи. Але після перерви «Барселона» ніби заспокоїлася. Або почала втомлюватися після дуже інтенсивного футболу в першій половині. «Реал» перехопив ініціативу. І тут своє слово сказав нова мегазірка європейського футболу Беллінгем. Абсолютно його заслуга у першому голі мадридців за рахунок потужного дальнього удару. Мабуть, нічийний результат загалом був би логічним у цьому матчі, але вже в компенсований час Беллінгем відкрився в потрібний час в потрібному місці і впевнено поставив переможну крапку у цьому протистоянні. «Реал» залишається у лідерах Ла Ліги, а «Барселона» після поразки опустилася на 4-те місце у турнірній таблиці і відстає від лідерів уже на чотири очки. Андрій Лунін милувався Ель-Класіко з лави запасних.
А в Англії у принциповому матчі запеклої боротьби не вийшло. «Манчестер Сіті» з перших хвилин поєдинку взяв гру під свій контроль і домінував практично всі 90 хвилин. Могло бути і більше ніж 3:0. У всіх голах взяв участь інша мегазірка Голанд. «Сіті» продовжує гонитву в АПЛ за лідируючим «Тотнемом», «Юнайтед» плететься на 8-му місці із значним відставанням від лідерів.
Для українських вболівальників приємна новина з Іспанії. Вперше після травми повернувся до гри Віктор Циганков. Український півзахисник з’явився на полі на 79-й хвилині у матчі між клубами «Жирона» та «Сельта». Український форвард господарів Артем Довбик вийшов у стартовому складі команди та провів на полі 67 хвилин, після чого був замінений. Гра завершилася з рахунком 1:0 на користь жиронців. Українські футболісти результативними діями цього разу не відзначилися.
Але щодо Віктора Циганкова найцікавіше було поза футбольним полем. Як повідомляє іспанське видання Fichajes, каталонська «Барселона» уважно стежить за українським півзахисником «Жирони». 25-річний футболіст, стверджує видання, подобається як особисто Хаві, так і керівництву барселонського клубу. Вони сподіваються, що Віктор гратиме за «Барселону» вже у сезоні- 2024/25. Проте жодних офіційних підтверджень такому факту немає.
Продовжують надавати шанс в іспанській «Валенсії» нашому Роману Яремчуку. Український нападник «кажанів» розпочав матч «Валенсії» з «Атлетіком» на лаві для запасних та з’явився на полі на 78-й хвилині, відзначитися результативними діями ще не вдається.
В англійській АПЛ Ілля Забарний знову відіграв «від дзвінка до дзвінка» за «Борнмут» проти «Бернлі». Український центральний захисник «Борнмута» Забарний є єдиним футболістом своєї команди, який не пропустив жодної ігрової хвилини в цьому сезоні АПЛ, повідомляє офіційний акаунт клубу. На рахунку 21-річного гравця 10 матчів (900 хвилин) в цьому розіграші чемпіонату Англії.
А захисник «Евертона» та збірної України Віталій Миколенко потрапив до символічної збірної тижня АПЛ за версією статистичного порталу WhoScored. Віталій також за версією цього джерела увійшов до символічної збірної жовтня Англійської прем’єр-ліги. Віталій Миколенко вийшов в основі в останньому матчі «Евертона» проти «Вест Хема» і провів на полі всі 90 хвилин.
Михайло Мудрик через ушкодження не потрапив до заявки на матч «Челсі» проти «Брентфорда». Наставник «синіх» Маурісіо Почеттіно заспокоїв: «У Михайла невелике розтягнення м’язів. Нічого страшного, гадаю, буде готовий до наступного матчу».
А от у складі «Брентфорда» вдруге поспіль на заміну на 76-й хвилині з’явився на полі 19-річний Єгор Ярмолюк. Сам не відзначився, але в перемозі своєї команди взяв участь.
Лондонський «Арсенал» на своєму полі впевнено обіграв «Шеффілд Юнайтед». Український захисник «канонірів» Олександр Зінченко вийшов у стартовому складі команди та відіграв весь матч.
В Серії А Руслан Маліновський вперше відзначився у формі «Дженоа» – переможний асист проти «Салернітани». Віктор Коваленко на лаві запасних «Емполі».
У Лізі 1 Франції вперше в цьому сезоні за «Страсбург» на полі на 5 хвилин з’явився український захисник Едуард Соболь.