Черкаси дебютують в УПЛ

Перехідні матчі

Відбулися перехідні матчі між 13–14-ми командами Української прем’єр-ліги і 3–4-ми з Першої ліги за право перебувати у футбольній клубній еліті України.

14 червня
«ВЕРЕС» (Рівне) – «МЕТАЛУРГ» (Запоріжжя) – 6:1 (2:1)
Голи: Крапивний (16 автогол), Балан (23, 66), Гагун (29), Г. Пасіч (82), Гайдучук (89) – Могильний (90+1).
Вилучення: Сокол (34).
ЛНЗ (Запоріжжя) – «ІНГУЛЕЦЬ» (Петрове) – 2:1 (2:0)
Голи: Савін (17), Коробенко (30 автогол) – Сітало (51).
Вилучення: Тищенко (90+1).

Рахунок між до тепер старшими і меншими за статусом – 1:1. Рівненський «Верес своє місце у найсильнішому дивізіоні зберіг від зазіхань запорізького «Металурга. А вищеліговий «Інгулець змушений опуститися до Першої ліги. Його місце в УПЛ тепер посяде черкаський ЛНЗ – бронзовий призер нинішнього першолігового чемпіонату. Вперше Черкаси будуть представлені в елітному клубному футбольному дивізионі України. В УПЛ в наступному сезоні це буде вже другий такий дебют. Раніше «Полісся, як переможець Першої ліги, отримав право вперше репрезентувати Житомир серед найсильниших команд країни.
Після перших матчів перехідного раунду між командами УПЛ і Першої ліги в обох протистояннях зберігалася інтрига. В одному з матчів-відповідей боротьба точилася до останнього. В іншому все з’ясувалося однозначно.
Перший поєдинок на домашньому стадіоні «Інгульця» між місцевою командою і ЛНЗ завершився внічию з рахунком 1:1.
Початок матчу-відповіді в Черкасах був за командою з Петрового. Однак потім ЛНЗ перехопив ініціативу і до кінця тайму контролював ситуацію на полі. Черкаська команда грала гостріше в атаці та надійніше в обороні. Логічним підсумком першої половини зустрічі стала перевага ЛНЗ у два м’ячі. «Інгулець» за весь перший тайм створив лише один гольовий момент. У другій половині зустрічі перевагою володів «Інгулець». Команді з Петрового вдалося швидко скоротити відставання у рахунку після подачі кутового. «Інгулець» продовжив атакувати. Біля воріт господарів постійно відчувалося напруження, але захисники та голкіпер досить успішно справлялися з атакувальними діями опонентів. На останніх хвилинах матчу гравці ЛНЗ не дозволили гостям організувати штурм воріт. Підопічні Ковпака успішно діяли у відборі м’яча на чужій половині поля, а також не гребували затягуванням часу. У підсумку ЛНЗ зберіг переможний рахунок і вийшов до УПЛ.
У матчі-відповіді «Верес» – «Металург» все вирішилося простіше. Після поразки у першому виїздному поєдинку 0:1, рівняни вже за стартові півгодини матчу не тільки відіграли цей гол, а й створили собі комфортний гандикап у протистоянні. А коли на 35-й хвилині «Металург» ще й залишився у меншості, стало очевидно, що у цій парі «Верес» зберігає місце в Українській прем’єр-лізі. Закінчення цього матчу перетворилося на формальність, яка тільки вплинула на підсумкові цифри на табло.
До речі, УПЛ і ПФЛ визначилися з обміном між лігами наступного року. Порівняно з сезоном 2022/2023, як стало відомо Sport.ua, нічого не зміниться.
Це означає, що дві найгірші команди УПЛ (15-те і 16-те місця) вилетять у Першу лігу, їхнє місце посядуть два найкращі клуби Першої ліги. Клуби, які посядуть 13-те і 14-те місця в УПЛ, зіграють у перехідних матчах із четвертою і третьою командами Першої ліги відповідно. Остаточно ці домовленості затверджуються на Конференції ПФЛ і Загальних зборах клубів УПЛ 21 і 23 червня відповідно.