Бомбардирська загадка

Чемпіонат Німеччини. Напередодні

Бундесліга за наявністю відвертого фаворита нагадує французький чемпіонат, але при цьому в Німеччині немає безапеляційної впевненості у майбутній звитязі «Баварії».

Мюнхенський колектив нещодавно взяв Суперкубок країни, однак перемогу над «Лейпцигом» з рахунком 5:3 лише частково можна назвати легкою. Так, на перерву чинний чемпіон пішов з по трійною перевагою (3:0), однак незадовго до фінального свистка спостерігався слизький баланс 4:3, а п’ятий гол прийшов вже у той момент, коли суперник усіма силами побіг рятувати гру. Тому найближчі матчі повинні показати: минулої суботи «Баварія» просто повірила в перемогу занадто рано чи проблеми в організації гри насправді присутні?..
Перед новим сезоном наставник команди Юліан Нагельсманн зіштовхнувся з втратою основного форварда – Роберта Левандовського, якому вистачило восьми років у Мюнхені. Польський форвард захотів чогось нового, знайшовши перспективу в іспанській «Барселоні», яка віддала за 33-річного гравця 45 мільйонів євро. Зрозуміло, що про бажання Роберта клуб дізнався завчасно, тому вдалося знайти заміну у вигляді досвідченого нападника англійського «Ліверпуля» Садіо Мане. За стилем гри сенегалець не схожий на Левандовського, тому головному тренеру доведеться дещо змінити роботу півзахисників, аби адаптувати їх до оновленої тактичної програми. Що стосується оновлення безпосередньо Мане, то навряд чи це можливо, адже Садіо нічого не зможе зробити зі своїми посередніми габаритами, а глобально пізнавати новий формат гри у 30-річному віці – це складна перспектива.
Нагельсманн чудово розуміє ситуацію, тому наголошує на взаємозамінності, тобто тепер гольова місія буде покладатися на усіх гравців наступальної ланки. До чого приведе трансформація гри команди – життя покаже. Зате тепер можуть порадіти інші нападники Бундесліги, які отримали реальний шанс поборотися за звання найкращого бомбардира ліги. Останні п’ять сезонів на вершині цього рейтингу стабільно перебував Роберт, але тепер місце на особистому троні звільнилося.
Також влітку «Баварія» втратила захисника та хавбека – Нікласа Зюле і Корентена Толіссо (пішли вільними агентами), та одразу ж вдалося посилити ці лінії! Безкоштовних варіантів не було, тому довелося віддати шалені гроші за оборонця італійського «Ювентуса» Маттейса Де Ліхта (22 роки) та півзахисника нідерландського «Аякса» Райана Гравенберха (20 років). Молоді хлопці вже встигли досить багато пограти за національну збірну Нідерландів, чим також пояснюється величезна вартість Де Ліхта (67 мільйонів євро) і пристойні гроші за Гравенберха (19 «лимонів»).
У схожій ситуації перед стартом першості опинився головний конкурент чемпіона – «Боруссія». Колектив з Дортмунда віддав Ерлінга Холанда в англійський «Манчестер Сіті», а на його місце прийшов молодий німець Карім Адейємі та досвідчений івуарієць Себастьян Алле. Нападники будуть по черзі отримувати ігрову практику? Можливо. Але є підозра, що тренер Едін Терзіч спробує поєднати парубків на футбольному полі. Або буде гра з двома нападниками, або один з форвардів діятиме на фланзі чи в ролі відтягнутого гравця атаки.
Треба додати, що з нового сезону в елітному дивізіоні знову будуть грати відомі колективи «Шальке» та «Вердер», однак букмекери вважають, що вони знову боротимуться за виживання. А чому б і ні? Ніякої відчутної трансферної роботи не було, тому й розраховувати на крок уперед не варто. Хіба що команди ще когось придбають… Трансферне вікно у провідних чемпіонатах Європи відкрите до 1 вересня, тому, як мовиться, були б гроші!..

Володимир СТАХІВ