Болюча поразка

Доленосну гру в першому кваліфікаційному раунді чемпіонату світу-2023 наша команда провела на дуже високому рівні, але через дрібні помилки довелося поступитися найкращій збірній планети.

Проти чинних чемпіонів світу ми не могли виходити легко та невимушено, просто граючи у свій баскетбол, оскільки «синьо-жовтим» конче потрібна була перемога. Звісно, українці завчасно пройшли у наступний раунд відбірного циклу, але саме у другій групі, куди переносились поточні результати, українці хотіли отримати певний запас міцності. Можливо, хвилювання не дозволило якісно розпочати поєдинок, але неприємні цифри 2:9 поступово змінилися на мінімальну поразку за підсумками першої чверті. З перспективними «-1» нам вдалося й до великої перерви дотягнути, залишаючись з хорошими шансами на перемогу.
Кінцівку наступного ігрового відрізка підопічні Айнарса Багатскіса провели натхненно, а в першій частині вирішальної чверті влучні кидки Віталія Зотова, Дмитра Скапінцева та Святослава Михайлюка дозволили нам здобути солідну для такого рівного матчу перевагу – «+6» (67:61). І кілька очок переваги наша команда утримувала, відповідаючи на кожну результативну атаку гостей…
Великою неприємністю для нас за дві хвилини до завершення поєдинку став неспортивний фол Артема Пустового, завдяки чому іспанці в одній атаці взяли чотири бали (штрафний та влучання здалеку). Це вже 74:73 на користь піренейців, а до вирішальних секунд зустрічі команди підійшли з однаковим балансом – 76:76. Останню іспанську атаку Іссуф Санон зупинив лише з допомогою фолу, а Хабі Лопес-Аростегі влучив лише один штрафний!
Ми вже програвали, але мали сім секунд на останню атаку, в якій була можливість закидати з будь-якої відстані. Під час тайм-ауту Багатскіс чітко розповів хлопцям, яка повинна пройти комбінація, наголосивши й на запасному варіанті. Але спрацював основний план! Іспанці, старанно закриваючи Михайлюка, проспали ривок В’ячеслава Боброва під кільце, де партнера блискучою передачею знайшов Санон. На жаль, Бобров подумав, що опинився на самоті з кільцем, але до українця встиг підбігти Себастьян Сайс зі своїм бездоганним блоком. В’ячеславу у цю мить не вистачило спокою, щоби оцінити дію суперника, якого треба було просто підняти у повітря, після чого спокійно опустити м’яч у кільце або заробити фол… Але цього не було, тому з перевагою в одне очко перемогла збірна Іспанії.
У другий раунд відбірного циклу ми пройшли лише з однією перемогою, а у команд, які посідають три прохідні сходинки, вже є по три звитяги. Тому у шести іграх з Італією, Ісландією і Нідерландами треба перемагати хоча б п’ять разів, аби посунути когось з фаворитів. Приємними наші перспективи назвати важно, але шанси на успіх залишаються – від цього й треба відштовхуватись.