Бій триває!

Дві перемоги в осінній сесії відбірної кампанії чемпіонату світу-2023 над Нідерландами та Ісландією залишили українській команді шанси на вихід у фінальну частину головного турніру планети.

Минулого тижня «синьо-жовті» відпрацювали обов’язкову програму, спокійно перегравши нідерландський колектив, який уже на велику перерву пішов з розумінням того, що не вдасться уникнути домашньої поразки. Ця обставина й нам дуже допомогла, адже гравці змогли без зайвих нервів та без надмірних зусиль провести дві останні чверті, що повинно було допомогти у наступній зустрічі.
А другий листопадовий поєдинок ми проводили в столиці Латвії, куди приїхали ісландці, які образили нас в кінці серпня поточного року. Тоді справа дійшла до овертайму, коли острів’яни змогли дотиснути українців – 91:88 на користь господарів майданчика. Добре, що тренерський штаб зробив правильні висновки після неприємної поразки. Минулого понеділка ми зіграли уважніше, зумівши уникнути численних втрат, які потягнули нас на дно влітку. А також «синьо-жовті» якісніше працювали під кільцем, де раніше у нас були певні труднощі.
При цьому на останню чверть ми вийшли з негативним балансом 51:53, причому рівний результат 65:65 був зафіксований ще за три хвилини до фінальної сирени. Тому про один якісний відрізок у виконанні українців мова не йшла – нам довелося наполегливо працювати усі десять хвилин. У вирішальний момент дуже допомогли команді влучні кидки Павла Крутоуса та Олександра Липового, які успішно завершили шість атак: в активі Павла шість очок за ті три хвилини, а Олександр додав вісім балів! Ці хлопці усе зробили біля чужого кільця, а вся команда продуктивно грала в обороні, що й дозволило перемогти міцного суперника.
Після гри Айнарс Багатскіс теж говорив про окремих гравців та усю команду: «У нас відбулося багато змін – семеро нових гравців, якщо порівнювати із заявкою на матчі в серпні та вересні. Не було Богдана Близнюка, Артема Пустового, Дмитра Скапінцева, Іссуфа Санона та Олександра Ковляра. Звісно, не змогли приїхати й наші хлопці з Національної баскетбольної асоціації – Святослав Михайлюк та Олексій Лень. Однак натхненно зіграли інші виконавці: Денис Лукашов, Павло Крутоус, В’ячеслав Кравцов, Олександр Липовий… Вони віддали усіх себе у цих матчах, показали, що Україна означає для них. Я радий за хлопців, вдячний усім гравцям. Це командні перемоги!».
Що ж далі? Іспанія та Італія вже гарантували собі місце в першій трійці групи – ці команди вийшли на чемпіонат світу. Вакантним залишається лише один квиток, на який розраховують Грузія, Ісландія та Україна. Для успіху ми зобов’язані перегравати в останніх двох матчах італійців та нідерландців, сподіваючись, що грузини та ісландці в лютому наступного року програють хоча б по одній грі. Календар останніх матчів показує, що вдалим для нас буде сценарій, коли Ісландія програє Іспанії, а потім переможе Грузію. Успіх грузинів нам не сподобається, бо ця команда точно переможе нідерландців. Тому спочатку дивимося на себе, плануючи взяти чотири очки у двох зустрічах, а також сподіваємося на правильні для нас результати з боку ісландців. Тоді за рівного балансу очок ми отримаємо перевагу за особистими зустрічами над двома конкурентами: Україна – Грузія – 83:88, 79:66 (це матчі першого етапу відбору), Україна – Ісландія – 88:91, 79:72.