Антирекорд «Прометея»

На початку кампанії-2022/23 «Прометей» та «Будівельник» синхронно перемогли в Єврокубку та Кубку Європи відповідно, але другу серію міжнародного циклу наші колективи провели вкрай слабко – дві болючі поразки.

ПОРАЗКА БЕЗ ЗАХИСТУ
Чинний чемпіон України, котрий захотів чи був змушений пропустити поточну першість країни, усі сили кинув на Єврокубок та Латвійсько-Естонську лігу, однак проблема полягає в тому, що це турніри принципово різного рівня, хоча, звісно, українська Суперліга навряд чи зможе стати на одну сходинку навіть з балтійським дивізіоном. У комфортних протистояннях з латвійськими та естонськими колективами «Будівельник» звик спокійно перемагати навіть резервним складом, а коли основа з’являється на горизонті, то суперник змушений сподіватися хоча б на пристойну поразку.
Тому немає сумнівів, що останнім часом підопічні Ронена Гінзбурга отримали певний заряд впевненості у власних силах, а підсилити ефект вдалося після перемоги над «Літкабелісом» вже в Єврокубку, причому з відчутною перевагою «+11» (82:71). В сумі виник цілком природний ефект, коли впевненість перетворилася на самовпевненість, а якщо відбувається відверта недооцінка супротивника, то вже під час гри змінити щось надзвичайно важко.
От «Прометею» й не вдалося уникнути приниження в Італії, де «Брешіа» перемогла нашу команду з непристойним балансом «+34» (104:70). До великої перерви ми дошкандибали з прийнятним «мінусом», але після цього величезні проблеми в обороні привели до принизливої поразки. Складалося враження, що суперник до певного моменту гри дещо побоювався «Прометея», а коли прийшло розуміння того, що на Апенніни приїхала якась легковажна команда, італійці заграли максимально розкуто, про що говорить підсумковий результат.
Звітна невдача стала рекордною для «Прометея» в єврокубковій історії. До цього найбільшою поразкою був програш «Хапоелю» (Єрусалим) в минулому сезоні Ліги чемпіонів – «-25». Цікаво, що тоді наш колектив теж набрав 70 очок, але пустив у свій кошик – 95. Про проблеми в обороні після фіаско в Італії говорив й Гінзбург: «Звісно, «Брешіа» напрацювала на перемогу з таким неприємним для нас рахунком. Ми розпочали більш-менш непогано в нападі, однак припускалися значної кількості втрат. А поступилися через погану оборону: не було ні індивідуального, ні командного захисту. Це урок для нас, адже «Прометей» вперше грає в цьому турнірі. Частина наших гравців раніше не виступали на такому високому рівні».

ПОРАЗКА З ШАНСАМИ
Цікаво, що після цього «Брешіа» несподівано поступилася клубу «Бріндізі» в чемпіонаті Італії, а саме цю команду в гостях нещодавно переграв «Будівельник» в Кубку Європи (74:70). Цей факт додатково доводить, що «Прометей» занадто легковажно поставився до гри в Італії, тому тепер треба робити висновки. Також про корисний урок можуть говорити представники київського колективу, які минулого тижня програли досить посередньому «Калеву».
Наша команда формально домашню гру проводила в Італії (аби уникнути зайвих перельотів), де відвертого провалу не було, однак естонський клуб стабільно мав певну перевагу в рахунку. Ми зрівнялися з опонентом за сім хвилин до фінальної сирени (59:59), однак у цю мить наші хлопці невдало завершили кілька атак, а «Калев» демонстрував відмінну влучність. Тому перспективний для нас результат швидко змінився на жахливий баланс 61:70, після чого інтрига в зустрічі померла. Варто відзначити, що співавтором перемоги «Калева» став українець Олександр Ковляр, який захищає кольори естонського колективу, хоча там він не на перших ролях.
Попереду у «Будівельника» зустріч з потенційним аутсайдером квартету – «Гронінгеном», який необхідно перегравати. Помилятися не можна, адже в наступний раунд турніру пройдуть лише дві найкращі команди кожної групи. Саме тоді сформується другий груповий етап, де вже буде не вісім, а чотири квартети, однак це ще далека перспектива.
Також лише почав шлях в Єврокубку «Прометей», у якого попереду шістнадцять матчів! З десяти колективів групи А далі пройдуть вісім, тому команда Гінзбурга повинна потрапити у цю бригаду. Однак посідати треба якомога вищу сходинку, аби в плей-офф одразу не натрапити на дуже сильного опонента з групи В.

Савелій СТУС

Єврокубок
Група А
19.10.2022
«Брешіа» – «Прометей» – 104:70 (21:18, 27:24, 28:12, 28:16).
«ПРОМЕТЕЙ»: Агада (10), Балвiн (8 + 7 підбирань), Кеннедi (6), Стефенс (13 + 9 підбирань), Сидоров (9); Клавелл (6), Ткаченко, Лукашов (1), Липовий (10), Хог, Петров, Санон (7).
Головний тренер Ронен Гінзбург.

Кубок Європи
Група F
19.10.2022
«Будівельник» – «Калев» – 74:83 (18:24, 15:11, 16:20, 25:28).
«БУДІВЕЛЬНИК»: Барбер (10), Близнюк (8), Гудвін (15), Бобров (7), Грант (19); Крутоус (7), Тиртишник (3), Коломойський (3), Браун (2), Берганемескел.
Головний тренер Валерій Плєханов.