Англія очолила групу

Група С

З початком відбіркових матчів на Євро-2024 ще раз пересвідчуєшся, наскільки нам не пощатило з жеребом при формуванні груп. І як можна було УЕФА формувати корзини для жеребкування, щоб в одній групі опинилися дві найсильніші команди континенту за підсумками останнього єврочемпіонату: чинний чемпіон Європи – збірна Італії і чинний віце-чемпіон Європи – збірна Англії. В цій компанії опинилися і ми.

1-й тур
23.03.2023
Італія – Англія 1:2 (0:2).
Голи: Ретегі (55) – Рейс (13), Кейн (44 з пенальті).
Вилучення: Шоу (80).
Північна Македонія – Мальта – 2:1 (0:0).
Голи: Елмас (66), Чурлінов (72) – Яннік (85).
5. Мальта  0

Тепер для здобуття права на участь у фінальному турнірі Євро-2024 нам необхідно «відчепити» або англійців, або італійців. Лише перші два місця у групі забезпечують європутівку до фінального турніру континенту. У будь-якій іншій групі (можливо, за винятком групи В з Францією і Нідерландами) збірна України була б серед фаворитів принаймні у боротьбі за друге місце.
Відбірковий цикл у нашій групі розпочався з повторення фіналу Євро-2020 – Італія – Англія. Тільки тепер на території італійців. На правах господарів збірна Італії з перших хвилин взялася за тиск на ворота суперників. І могли досягти успіху – з вигідної позиції не поцілив у ворота Ді Лоренцо. Хвилин десять знадобилося англійцям, щоб опанувати ситуацію і відповідати гострими контвипадами. Найгрізнішою зброєю збірної з Туманного Альбіону стали стандарти. До обох голів у ворота італійців зпричинили розіграші кутових. Спочатку захист господарів дозволив Кейну завдавати удару з убійної позиції (може, ми і даремно так критикували Караваєва, що дозволив Кейну забити нам), але встигли заблокувати м’яч. З відскоку Райс уже розстрілював ворота. Пенальті англійці теж заробили з кутового – необачно підставив руку під м’яч Ді Лоренцо. Кейн з «точки» не схибив і з 54-ма голами (нам був уже 55-й) став найкращим бомбардиром в історії збірної Англії, обійшовши за цим показником Руні. Все могло закінчитися ще у першому таймі, якби на його прикінці Гріліш не примудрився не влучити у порожні ворота.
Це залишило шанси італійцям на порятунок. І в другому таймі, який став протилежністю першого, господарі ледь цього не досягли. Уже на 56 хвилині Ретегі відіграв один гол. Цікаво, що цей італійський форвард до тепер грав лише в чемпіонаті Аргентини.
В Італії, в Європі – жодного матчу. Може і нам десь ще пошукати хорошого нападника. Далі англійці переважно оборонялися, але, хоч і з вилученням Шоу, встояли. Після перемоги над Україною збірна Англії очолила групу С. Очок у нашій групі ще не втрачала Північна Македонії, проте в їхньому активі лише домашня перемога над Мальтою – 2:1. Хоча, на перший погляд, рахунок не переконливий, у македонців була велика перевага у матчі. У наступному турі Північна Македонія приймає збірну України. Мусимо завдати македонцям максимальних збитків.