Андрій ШЕВЧЕНКО: «Багато талановитих гравців залишили Україну через вторгнення рф»

Президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко останнім часом скористався можливістю зустрітися із журналістами іноземних видань, щоб розповісти про стан і розвиток українського футболу. Зокрема з’явилися інтерв’ю очільника УАФ в англійському виданні The Guardian і польському WP Sportowe Fakty.

The Guardian

Англійське видання The Guardian опублікувало велике інтерв’ю з президентом Української асоціації футболу Андрієм Шевченком. Щоб зустрітися з президентом УАФ та взяти в нього інтерв’ю, журналіст видання Nick Ames подолав доволі довгий шлях і особисто приїхав в Україну, повідомляє УАФ.
В інтерв’ю Андрій Шевченко найперше розповів про мотиви участі у виборах на посаду президента УАФ, пише The Guardian. Президент УАФ поділився думками: «Я хочу допомогати своїй країні, я хочу бути в УАФ, і тому я погодився брати участь у виборах. Це мій план – підтримувати Україну на всіх напрямках. У нас є багато друзів і партнерів, і ми повинні щодня утримувати високу планку відносин.
Головною метою, коли я починав нову роботу, було пройти кваліфікацію до Євро-2024 та переконатися, що логістика збірної працює. Однак з’явилися й інші моменти, з якими довелося зіткнутися: організація матчів чемпіонату України, покращення фінансової ситуації в УАФ, той факт, що багато талановитих молодих гравців залишили країну через вторгнення росіян, і нам потрібно тримати з ними зв’язок. Це одна з найбільших проблем у нашому майбутньому, адже ми хочемо, щоб ці таланти грали за нашу збірну».
Крім того, Андрій Шевченко розповів про співпрацю зі своїм колишнім партнером на футбольному полі, а нині – головним тренером збірної України Сергієм Ребровим:
«Наші погляди на футбол дуже схожі. У нас був футбольний талант, але що стосується освіти, наполегливої праці, зосередженості та дисципліни, це вже набуте. Що мені завжди подобається в Сергії, так це його професіоналізм. Його відданість роботі просто неймовірна. Коли ми зустрілися на полі, то майже відразу навчилися розуміти, яким буде наступний крок іншого. Грати з Ребровим було дуже легко, але ми продовжували працювати над усе більшим взаєморозумінням».
Наостанок президент УАФ наголосив, що у складний час, який переживає Україна, футбол теж допоможе на шляху перемоги над агресором:
«Для нас усе почалося 2014 року. З тих пір не було жодного шансу зупинити бойові дії. Реакція всього світу була дуже повільною, але партнери відкрили очі два роки тому й досі нас підтримують. Зараз у нас дуже складний момент. Щодня в містах і селах чути сирени, на передовій важко, і люди, очевидно, втомилися. Але наш народ сильний і буде битися далі. Участь українських гравців у чемпіонаті Європи в Німеччині стане повідомленням, яке нагадає світові, що ми все ще боремося на всіх напрямках. Футбол – це дуже потужний інструмент, і ми повинні використовувати його правильно».

WP Sportowe Fakty

Президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко дав розширене інтерв’ю польському виданню WP Sportowe Fakty.
У ньому президент УАФ розповів про важливість участі збірної України в Євро-2024, футбольну співпрацю між Польщею й Україною та про найскладніше в його нинішній роботі.
Щодо виходу синьо-жовтих у фінальну частину європейської першості 2024 року, то тут Андрій Шевченко особливо підкреслив потребу в цьому саме у воєнний час.
«По-перше, ми показали, що навіть під час війни можемо конкурувати на найвищому рівні, про що свідчить наша кваліфікація на футбольний континентальний форум. По-друге, і це навіть важливіше, ми з гордістю представляємо Україну й нагадуємо світу, через що ми проходимо.
Кожна перемога України, як на полі, так і поза ним, дуже важлива для кожного українця, особливо для тих, хто зараз захищає нашу країну. Звісно, політичні акценти під час Євро заборонені, але я вважаю, що це все одно хороша нагода нагадати світу, що Україна існує й бореться…
На жаль, світовий інтерес до війни в Україні згасає. Часто чую запитання: «У вас ще триває ця війна?» Це дуже боляче, тому що ми боремося за своє існування, але ми також боремося за цивілізований світ проти дуже сильного ворога. Й участь України в Євро-2024 в той час, коли в країні йде повномасштабна війна, – це дуже хороша можливість нагадати про це світові», – підкреслив президент УАФ.
Крім того, Андрій Шевченко наголосив на дуже плідній співпраці Польщі та України в ці непрості часи.
«Я хотів би подякувати Польщі за допомогу, і не тільки у футболі. Ми відчуваємо вашу підтримку з перших годин повномасштабної війни з Росією й глибоко цінуємо все, що ви робите для України. Як президент Української асоціації футболу я особисто хочу подякувати своїм колегам з Польського футбольного союзу, а також тим клубам і містам, які на деякі матчі стали футбольними домівками для українських команд. Що б не трапилося, ми повинні зберегти нашу близькість, наше партнерство», – сказав пан Андрій.
Наостанок президент УАФ, який очолив організацію в січні 2024 року, розповів про найважче у своїй нинішній роботі.
«Найскладніше в моїй роботі та у функціонуванні УАФ – це адаптація до обставин, спричинених війною. Вони весь час змінюються. Нам доводиться працювати в умовах багатьох обмежень, включно з питаннями безпеки, нальотами літаків, ракетними атаками та відключенням електроенергії. Це ускладнює роботу, але ми добре даємо собі раду», – підсумував Андрій Шевченко.