Андрій Павелко: «У нас з Ребровим спільне бачення щодо гри збірних»

Президент Української асоціації футболу Андрій Павелко, спілкуючись з журналістами, розповів про поточний стан справ у нашому футбольному господарстві, зачепивши й особисті аспекти діяльності.

ПАВЕЛКО ПРО НАЦІОНАЛЬНУ ЗБІРНУ
– Хто очолить збірну України? Давайте спочатку подякуємо Олександру Петракову за роботу. У нас були хороші шанси вийти на чемпіонат світу і в елітний дивізіон Ліги націй УЄФА. На жаль, щоразу чогось не вистачило, однак ми були дуже близькими до мети.
Ми всі розуміємо, що потрібно рухатися далі, бачити нашу збірну в перспективі, адже триває зміна поколінь. Комітет національних збірних команд УАФ проводить велику роботу з кандидатами. Так, ми спілкуємося з Сергієм Ребровим, маємо спільне бачення щодо гри наших збірних. Нам імпонує те, що він може привести в наш футбол іспанську модель з іспанськими фахівцями. Це стосуватиметься гри не лише національної збірної, а й молодіжної та юнацьких. Я впевнений, що це стратегічний і дуже далекоглядний крок.
Проте у Реброва є чинний контракт з «Аль-Айном». Тому прошу всіх трохи почекати. Ми дуже хотіли б оголосити якесь рішення. Але є правила, є контракт, Сергію Станіславовичу треба його виконувати. Я впевнений, що він зараз зосереджений на роботі у своєму клубі. Через деякий час, переконаний, ми оголосимо деталі перемовин.
Так, вже в березні гратиме збірна… Але думаймо не лише про один чи два матчі. У нас присутнє стратегічне бачення для того, щоб тренерський штаб міг провести роботу з кількома поколіннями гравців. Ми могли б вибудувати ту стратегічну модель, яка дасть нашій збірній зіграти на наступних чемпіонатах світу – 2026 та 2030 років. Ми прораховуємо всі варіанти. Але найголовніше, що нашу збірну готуватимуть ті спеціалісти, які могли б працювати протягом кількох відбірних циклів. Будемо прагнути до оптимального рішення, але запасні варіанти у нас є.

ПАВЕЛКО ПРО МОЛОДІЖНУ ЗБІРНУ
Я вже говорив, що хочу, аби уся футбольна вертикаль у збірних працювала однаково, щоби у нас була спадковість поколінь. Однак ми лише йдемо до цього. При цьому приємно, що молодіжна збірна змогла вийти у фінальну частину чемпіонату Європи-2023 (U-21). Такий результат не залишає вибору – Руслан Ротань залишиться головним тренером. Зрозуміло, що він вже працює в «Олександрії», але вірю, що йому вистачить часу та наснаги, щоби суміщати дві посади.
Також у нас є домовленість з Ротанем, що він й після Євро-2023 (U-21) залишиться в команді, якщо вдасться потрапити на Олімпіаду-2024. Для цього треба на континентальній першості бути у призовій трійці, хоча за певних умов прохідною буде й четверта сходинка. Вважаю, у нашої команди є гарні шанси потрапити на літні Ігри в Парижі.

ПАВЕЛКО ПРО ГРОШІ
Знаю, усі говорять, що свого часу Андрій Шевченко на посаді головного тренера збірної отримував 3 мільйони євро. Я не можу це коментувати, бо умови контракту – конфіденційна справа. Але точно можу сказати, що у бесідах з Ребровим подібних цифр не було. Сергій Станіславович має чудовий контракт в Об’єднаних Арабських Еміратах, але при цьому він готовий працювати зі збірною України на значно гірших умовах. Взагалі можу сказати, що Ребров у наших бесідах не ставить фінансові умови. Він бачить роботу в Україні як особливо важливу саме зараз, під час війни. Так, про зарплату ми поверхнево говорили. Це у рази менше, аніж згадані 3 мільйони євро.
Бюджет УАФ? Чесно скажу, що раніше він був більшим – до коронавірусу, до війни. Зараз – менше. Орієнтовно це 10 мільйонів євро. На що вони витрачаються, у якому співвідношенні? Я так одразу не пам’ятаю в процентному співвідношенні. Не хочу надавати приблизні дані. Трохи пізніше зможу про це сказати.

ПАВЕЛКО ПРО ТЕЛЕПУЛ
На жаль, цього сезону не вдалося створити єдиний телевізійний пул в УПЛ. Звісно, це не моє запитання, а клубів, які колективно приходять до якогось рішення. Або не приходять. Права на показ матчів належать кожному клубу. Я можу лише своїми порадами допомагати, а офіційно у мене ніяких важелів впливу немає. Звісно, я обговорював цю тему з керівниками клубів, але деталі цих особистих бесід не можу транслювати.
При цьому я впевнений, що єдиний телепул – це оптимальна модель, яка дозволяє заробляти футбольним клубам. Я буду робити все, щоби кожен власник команди підходив до цього як до стратегічної формули розвитку українського футболу. Не можу сказати, коли це буде, але обов’язково буде. Позиція Ігоря Коломойського? Так, я спілкувався з ним… Знову ж відзначу, що це була конфіденційна розмова. Коломойський розуміє, що єдиний телепул потрібен. Однак він вважає, що до цього поступово треба йти – крок за кроком.

ПАВЕЛКО ПРО УЄФА
Ми постійно працюємо, щоби росії не було у світовому футболі. Ще 25 лютого минулого УЄФА прийняла рішення відсторонити росію, а наступного дня воно було затверджене. Зараз ходить інформація, що йде якась зустріч УЄФА з представниками росії. Якісь варіанти опрацьовуються… Відповідально скажу що з цього приводу не треба хвилюватися. Можу доповісти: УЄФА не поверне російський футбол у змагання в Європі до завершення війни. Я вам даю слово.
Коли закінчиться війна (впевнений, що на нашу користь), тоді буде розглядатися: за яких умов росіяни повернуться в європейський футбол, чи будуть відшкодовані усі збитки для українського футболу і так далі. Ніяк інакше. Тому якісь розмови про росію можуть бути тільки в питанні її переходу в азійську конфедерацію. Але не сумніваюся, що й там ми дістанемо агресора, аби він навіть в Азії не міг грати.

ПАВЕЛКО ПРО ПАВЕЛКА
Зараз жваво обговорюються якісь мої будинки, коштовні речі… Так, це є. Однак мені це дісталося не просто так. Люди, які близько зі мною знайомі, чудово знають, що я дуже не бідна людина орієнтовно з 1993 року. Вже тоді був будинок, автомобіль. В мене великі статки. Вони з’явилися ще до моєї роботи в Верховній Раді. Саме тоді, коли я став депутатом, відповідні органи ретельно вивчали мої прибутки, і ніяких порушень виявлено не було.
І щодо кримінальних справ проти мене… Усі вони – старі, безперспективні та штучні. Але комусь вигідно, аби люди думали інакше. Я впевнений, що суд ухвалить законні рішення. Кому вигідно? Тут ніякого секрету немає. Я Українську асоціацію футболу очолюю з 2015 року, коли й почалася робота з очищення нашого футболу від офшорних компаній та корупційної складової. Звісно, тоді й з’явилися незадоволені – ті, хто раніше наживався на існуванні фірм-прокладок. І вони незадоволені досі.
Не сумніваюся, що я дуже не подобаюся одному відомому функціонеру – Григорію Михайловичу Суркісу. Будемо говорити простіше – ГМС. Він й досі намагається впливати на рішення УАФ. Я ще пам’ятаю вибори до Виконкому УЄФА, коли мені вдалося їх виграти. Саме тоді ГМС з російським представником намагалися зробити усе, аби завадити мені, завадити Україні в отриманні свого представника у Виконкомі УЄФА. Їм не вдалося мені перешкодити тоді. Вірю, що й зараз не вдасться.

Ігор КРОВНИЙ