Ексклюзивний коментар біатлоніста Богдана Цимбала для «Суспільне Спорт» щодо підсумків сезону на Кубку світу
Богдан Цимбал розпочав чемпіонат України з біатлону 2026 року з впевненої перемоги у змішаній естафеті у складі команди Сумської області разом із Ксенією Приходько, Анною Кривонос та Богданом Борковським. Наступною дисципліною для спортсмена на національній першості став спринт.
Під час спринтерської гонки Цимбал допустив один промах на першому вогневому рубежі і фінішував на п’ятій позиції, відставши від переможця Віталія Мандзина на 1 хвилину 33,2 секунди.
В ексклюзивному інтерв’ю для «Суспільне Спорт» Богдан поділився враженнями від спринтерської дистанції на чемпіонаті України та підбив підсумки свого спортивного сезону, зазначивши:
– Конкуренція за таких складних умов була надзвичайно важкою.
– Траса була вкрай складною через сильне розбиття снігу, що вимагало від спортсменів високої силової підготовки.
– Біг за таких умов менш комфортний для «важковаговиків» – навпаки, легші спортсмени рухалися більш ефективно, не загрузали в снігу.
– В цілому траса була екстремально важкою, можливостей для швидкого спуску практично не було, і потрібно було долати справжню «кашку».
У сезоні 2025/26 року Цимбал виступав на найвищому рівні – Кубку світу з біатлону. Найкращий результат він показав у спринті на етапі в Гохфільцені, де посів 44 місце. Крім того, український спортсмен брав участь у чемпіонаті Європи та провів три гонки в складі команди B на рівні IBU. У цих змаганнях він у парі з Тетяною Тарасюк зайняв шосту позицію в синглміксті. Натомість на Олімпійські ігри 2026 Цимбал увійти не зміг.
Коментуючи сезон, Богдан Цимбал відзначив:
1. Загалом у сезоні було небагато вдалих моментів.
2. Відбір на Олімпійські ігри не відбувся.
3. Результати на різних змаганнях переважно не відповідали очікуванням і рівню збірної.
4. Проте варто відзначити якісні виступи в естафетах, де за винятком етапу в Гохфільцені проблем не виникало.
5. В будь-якому разі спортсмен тішиться, що не підвів свою команду, хоча сезон виявився складним і дещо незрозумілим.
Богдан також наголосив на проблемах зі здоров’ям, які серйозно вплинули на його форму та відновлення, відзначивши:
– Хвороби настільки вибивали з колії, що іноді відновлення тривало місяць-півтора, а іноді й довше.
– Сподівається, що після детального аналізу сезону вдасться виявити причини таких результатів.
– Вірить, що це сприятиме покращенню майбутніх спортивних показників.
Таким чином, підсумовуючи сезон, Богдан Цимбал висловив надію на позитивні зміни та подальший прогрес у своїй спортивній кар’єрі.
