Другим індивідуальним стартом на Олімпійських іграх 2026 року у біатлоні стала жіноча індивідуальна гонка, яка зібрала чотири представниці України.
Для двох українок цей виступ мав особливе значення: Юлія Джима розпочала свій четвертий виступ на Олімпіадах, а для Христини Дмитренко та Дарини Чалик цей старт був дебютним. Натомість Олександра Меркушина вже брала участь у другій гонці на Іграх у Мілані.
Суспільне Спорт є ексклюзивним транслятором Олімпійських ігор-2026 в Україні. Переглядайте змагання в режимі реального часу на платформах Суспільне Спорт та місцевих телеканалах Суспільного.
Особливістю жіночої індивідуальної гонки стала висока точність на вогневих рубежах: трьом українським спортсменкам вдалося пройти перші вісім стрільб практично без промахів. Зокрема, Меркушина та Джима показали три “нульові” результати, а Дмитренко — два. Першою помилилась Олександра, не закривши мішень під час останньої стрільби.
До заключної стрільби три з чотирьох українок підходили без прорахунків, проте на фінальному рубежі з’явилися складнощі:
– Меркушина і Дмитренко допустили по одному промаху,
– Джима отримала одразу три штрафні хвилини.
На фініші Олександра Меркушина завдяки швидкому останньому колу випередила Христину Дмитренко і посіла 17-те місце — найкращий результат у своїй кар’єрі. Дмитренко фінішувала наступною, на 18-й позиції. Юлії Джимі та Дарині Чалик з трьома штрафними хвилинами не вдалось увійти до топ-40.
Олімпійською чемпіонкою стала Жюлія Сімон з Франції, яка, маючи одну штрафну хвилину, випередила свою співвітчизницю Лу Жанмонно на 53 секунди. Бронзову медаль несподівано отримала болгарська біатлоністка Лора Хрістова.
Підсумковий протокол індивідуальної гонки, жінки:
1. Жюлія Сімон (Франція, стрільба: 0+1+0+0) — 41:25.6
2. Лу Жанмонно (Франція, 0+1+1+0) — +53.1
3. Лора Хрістова (Болгарія, 0+0+0+0) — +1:04.5
4. Ванесса Фойгт (Німеччина, 0+0+0+0) — +1:17.4
5. Доротея Вірер (Італія, 0+1+0+0) — +1:33.9
6. Камілла Бене (Франція, 0+0+0+1) — +1:36.7
Позиції українських біатлоністок у гонці:
– 17. Олександра Меркушина (0+0+0+1) — +2:48.3
– 18. Христина Дмитренко (0+0+0+1) — +2:50.5
– 53. Юлія Джима (0+0+0+3) — +5:15.7
– 61. Дарина Чалик (1+1+1+0) — +5:59.2
