У неділю, 28 грудня, на «Фелтінс-Арені» в німецькому місті Гельзенкірхен пройшла традиційна щорічна Різдвяна гонка з біатлону. Цей престижний турнір включав дві складові змішаної естафети: масстарт та гонку переслідування. Переможців визначали за підсумками переслідування.

Перше місце у Різдвяній гонці здобули представники Німеччини — дует у складі Яніни Геттіх та Юстуса Штрелоу. Спочатку вони здобули переконливу перемогу у масстарті, а згодом підтвердили свій лідерський статус у переслідуванні, ставши беззаперечними тріумфаторами змагань.

Розподіл призових місць виглядає так:

1. Німецька пара Яніна Геттіх та Юстус Штрелоу — 33:12,9 хв.
2. Французька команда Лу Жанмонно та Фаб’єн Клод — +21,4 секунди.
3. Норвезька збірна Юні Арнеклєйв та Матс Евербю — +1:12,8.
4. Швейцарський дует Лєна Геккі-Гросс та Йоша Буркхальтер — +1:25,4.
5. Фінська команда Суві Мінккінен та Теро Сеппяля — +1:28,2.
6. Чеський дует Маркета Давідова та Томаш Мікиска — +2:01,7.
7. Бельгійська пара Лотта Лі та Флоран Клод — +2:28,9.
8. Другий німецький дует Марлен Фіхтнер та Данило Рітмюллер — +2:28,9.
9. Австрійська команда Тамара Штайнер та Давід Коматц — +2:53,6.
10. Словенська пара Анамарія Лампич та Міха Довжан – не завершили коловий етап.

Ця перемога стала першою для Німеччини у Різдвяній гонці за останні дев’ять років. Останнім разом німці виходили переможцями у 2016-му завдяки зусиллям Сімона Шемппа та Ванесси Гінц. Загалом 2025 року це вже четверта перемога збірної Німеччини в історії цього турніру.

Варто зазначити, що цьогорічні змагання відзначилися відсутністю української делегації, яка вперше за 18 років не була представлена у Різдвяній гонці з біатлону. Спочатку за Україну мали виступити Дмитро Підручний та Юлія Джима. Однак через травму — перелом пальця на руці, отриманий біатлоністкою під час жовтневого тренування, — Джима пропустила старт нинішнього сезону, що позначилося на участі української команди в цих престижних змаганнях.

Нагадуємо, що у минулому році Різдвяну гонку виграли норвезькі спортсмени Каролін Кноттен і Стурла Легрейд. Тоді український дует Дмитра Підручного та Юлії Джими посів сьоме місце.

Статистика участі України у Різдвяних гонках виглядає таким чином:

– Україна брала участь у змаганнях 17 разів.
– Двічі українські спортсмени ставали переможцями:
– У 2008 році – Андрій Дериземля та Оксана Хвостенко.
– У 2014 році – Сергій Семенов та Валентина Семеренко.
– Загалом українська збірна шість разів піднімалася на п’єдестал пошани.

Таким чином, Різдвяна гонка 2025 року стала яскравою демонстрацією майстерності провідних біатлонних збірних світу, зокрема переваги німецьких спортсменів на домашньому етапі.